nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Drakon (3rd Edition)

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Tom Jolly
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Mocný drak hlídá ve svém temném doupěti zlatý poklad. Ale není zde sám, v ponurých chodbách se plíží několik dobrodruhů, jež lesk zlata nenechává chladnými. každý z nich chce z drakova pokladu vzít ten největší díl a tak nakonec nestojí jen proti okřídlenému netvorovi, ale i sami proti sobě.

Ve hře Drakon představuje každý hráč určitého hrdinu (amazonka, kouzelník, zlodějka, trpaslík, válečník a barbar), jehož úkolem je ukořistit zlaté mince tak, aby součet hodnot dělal minimálně deset. Každá mince má honotu 1, 2 nebo 3 a pokud hráč minci získá, náhodně ji losuje z hromádky drakova pokladu a položí jí skrytě před sebe, aby ostatní hodnotu neviděli. Alternativní možnost uončení hry je ignorovat hodnoty mincí a nasbírat přesně pět kusů. Hráči musí při své honbě za pokladem dávat pozor na draka, jemuž jemuž zlato patří, i na zákeřné soupeře.

Příprava hry

Na začátku hry obdrží každý hráč čtyři karty místností a již v úvodu zmiňovanou postavu hrdiny. Každý hrdina má jednu speciální schopnost (kradení mincí, chůze libovolným směrem, vyhození protivníka na start ... ), která je s ním tématicky spjata. Hrdinové se položí na počáteční kartu místnosti (k této se budou přikládat karty hráčů a vytvoří tak herní plán) a hra může začít.

Průběh hry

Hráč si ve svém kole může vybrat, zda přiloží kartu místnosti, nebo pohne figurkou svého hrdiny na sousední místnost. Téměř všechny karty místností spouštějí poté, co na ně hrdina vkročí, nějakou akci, od zisku mince, její ztrátu, odcizení mince sousednímu hráči, přes otáčení místností, jejich létání, mocné teleporty a magické brány až po vyvolání samotného draka a jeho ovládání. Poté je na řadě další hráč. Často se kladením karet místností do cesty protivníkům snažíme uškodit a někdy se tato snaha obrátí přímo proti nám.

Konec hry

Hráč, který i přes úklady ostatních získá určitý počet zlatých mincí (a při hře s volitelnými pravidly zvládne i opustit podzemí pomocí karty teleportu) vyhrál.

Autor: 108

Vybíráme z aukcí

Ovocný Sad (Orchard)
Ovocný Sad (Orchard)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>