Drako: Zlobři a rytíři

xxxxxxxxoo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Drako: Zlobři a rytíři - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kałuża
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

trolové vs pajzlové

Mám trochu problém s koncem. Když trpoší přiberou karty, tak dohrají trolové mnohem dříve, než je znovu trpoši utratí.
Tzn. trolové prohrávají?
V pravidlech jsem to nenašel.
V pravidlech je napsáno, že když dojdou karty trpaslíků, tak zamíchají odhozené a udělají balíček 18 nových na dobírání. Hra končí ve třech případech
Trpoši umřeli, trolové umřeli. Došli karty a pak vyhrál ten co má na desce více figurek. No a v tomto případě došli karty trolům a trpoši ještě hrají. Pak ubijí troli jen tím, že mají karty.
HRASoprodejce
4.2.2020 18:54:30 | Upraveno autorem (porovnej)

jarmuk
Přeformuluj prosím znovu dotaz. Nepochopil jsem. Díky.

4.2.2020 23:36:27

upravil jsem to
díky
HRASoprodejce

5.2.2020 11:49:53

jarmuk

Pokud trollové už nemají karty, tak své tahy vynechávají. Pokud se podaří trpaslíkům bezbranné trolly ubít, než jim také dojdou karty, zvítězí.

Háček je v tom, že trpaslíci nemají mnoho karet útoku (sekera), většinou jen pohyb či obranu a tím trolům moc škody neudělají. Navíc, pokud je zabit trpasličí kušostřelec, tak je jim symbol střelby taky k ničemu.

Trollové zkrátka musejí zabít střelce, aby jím trpaslíčí extra karty moc neuškodily.

18.3.2020 01:08:20

...
Dovolím si zde citovat text pravidel, který by se mohl objevit v oficiální české lokalizaci:

"Konec hry
Hra končí v těchto případech:
- Všichni trpaslíci jsou zabiti – hráč za zlobry vítězí.
- Oba zlobři jsou zabiti – hráč za trpaslíky vítězí.
- Oběma hráčům dojdou karty (včetně případných dodatečných 18 karet trpaslíků). Vítězem je hráč, jenž má na herním plánu více figurek. V případě shody vítězí hráč za trpaslíky."

Je jasné, že pokud dojdou karty jednomu hráči, hraje se vesele dál, dokud nenastane jedna z v.u. možností.

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

22.3.2020 13:02:58

Vybíráme z Bazaru

Yamatai
Yamatai
Akt. cena: 2800 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas