Drako: Drak a trpaslíci

xxxxxxxxoo hodnoceno 173x (Seznam vlastníků)

Drako: Drak a trpaslíci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kałuża
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Upřesnění pravidel

Dobrý den, měl bych dotaz na pravidla ohledně použití "sítě".

1. Z překladu není vůbec jasno, jak se má drak uvolnit ze sítě:
Píše se tam: "Aby se ze sítě uvolnil, musí hráč draka použít obě akce jednoho kola. Nemůže přitom dělat nic jiného."
Z tohoto jde udělat několik závěrů:
- hráč draka vynechá celý tah
- hráč draka provede obě akce (dobrání karet nebo útok) s tím, že karty odloží hned nad odkládací balíček

2. Pokud se drak uvolní, může být síť použita okamžitě při tahu trpaslíků (umožní-li to karta), nebo až v jejich příštím kole ?

Děkuji za odpověď.
6.7.2012 18:37:11

to Neuzivatel
ad 1) v polskych pravidlech vice mene stoji, ze hrac za draka musi obetovat dve akce (ztraci cele kolo)

ad 2) tahle otazka mi prijde pozbavena smyslu. nechapu deleni na tahy a kola. proste jede drak = ma dve akce > jedou prcalici = maji dve akce. jinymi slovy prcalici zahraji sit (pred tim nebo potom samozrejme zahraji jeste neco - pokud vyuzijou berserka tak dokonce dve veci), drak obetuje dve akce, prcalici zahraji sit (pred tim nebo potom samozrejme zahraji jeste neco - pokud vyuzijou berserka tak dokonce dve veci)

6.7.2012 19:15:46

to Neuzivatel
Přesně tak:
1) drak vynechá celé kolo, prostě všechny své akce "využije" ne přehryzání sítě, aby se z ní dostal
2) ano, pokud po drakovi, který stál celé kolo, aby "přehryzal" síť, jede trpaslík a má na ruce kartu sítě, nevidím důvod, aby jí zase na něj nehodil.

6.7.2012 19:58:46

Vyřešeno
Chudák drak, nemá to vůbec lehký.
Ještě jednou díky za upřesnění.

7.7.2012 17:07:33

to Neuzivatel
chudaci prachozrouti. u mne zatim vetsinou prohravaj

7.7.2012 17:56:23

Vybíráme z Bazaru

Civilization: Nový úsvit (CZ)+ Terra incognita(EN)
Civilization: Nový úsvit (CZ)+ Terra incognita(EN)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas