Dragon Dice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: SFR, Inc.
TSR (Tactical Studies Rules)
Autoři: Lester W. Smith
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

začátečník-tipy a triky-poradíte?

tak jsem včera neodolal a stal se vlastníkem prvního starteru (undead/ferral) a byl překvapen objemem pravidel.

Prosím zkušenější hráče, aby mi poradili

a) mám studovat přiložená pravidla, jsou stále aktuální nebo jsou na netu nějaká upravená, updatovaná, podle kterých se teď jede?

b) v případě budoucího rozšiřování, je lépe boostovat si stávající armády nebo spíš mít víc ras pro větší variabilitu

c) v pravidlech píšou, že lze defacto hrát s libovolným počtem hráčů. Je to pravda? Kolik je tak rozumné maximum? Hrajete vůbec ve víc lidech než ve dvou

d) je něco zásadního, co bych měl jako začátečník vědět? jakékoliv tipy, triky, postřehy jsou vítány.

už se těším na první hru!
16.2.2011 10:25:45

kandelabr
Parada, tohle jsem si chtel zkusit, ale nechtely se mi studovat pravidla;) Tak pekne nastuduj a dame;)

16.2.2011 10:37:13

aneken
jasan, nastuduju, chtěli jsme to zkusit včera s hrabiněm, ale zvládli jsme jen počáteční rozestavění, pak jsme se v těch kostkách ztratili a dali si raději pivo :) ale těším se na to, vypadá to moc zajímavě.

16.2.2011 10:52:30

aneken + kandelabr
No jestli chcete, tak není problém se sejít a vysvětlit;)

a) pravidla jsou aktuální, ale v těch na netu jsou některé věci dovysvětlené + jsou tam nejnovější rozšíření (to se tě stejnak nebude týkat se starterem)

b) doporučuju tunit ty dvě armády, protože pak se v tom zamotáš jak já:)) a nebudeš vědět co rozšířit dřív.

c) zatím hrajeme jen ve dvou, protože nějak nebyla vůle zkusit ve více lidech. Já bych to chtěl určitě zkusit:))

d) žádný tip mě teď nenapadá, snad jen, že je lepší si rovnou koupit ještě jeden starter, pak se dá v pohodě hrát na 24 životů, na těch 18 je to hop nebo trop

16.2.2011 11:17:14

Smolíček
díky. další starter znamená stejný starter co už mám, chápu-li to správně?
co ty univerzální jednotky, draci, artefakty, terény a co já vím ještě. je to potřeba?

16.2.2011 11:19:32

a ještě
ty aktuální pravidla na netu najdu kde, prosím?

16.2.2011 11:20:18

kandelabr
Vítej do spolku. Jsem taky začátečník. Byl jsem se zdejší komunitou zahrát a ani jednou jsem nevyhrál (i když jedna hra trvala skoro hodinu, což není běžné).
Zkusím odpovědět na Tvé dotazy, protože řeším podobné otázky
a) nastuduj prvních tuším 32 stran až po význam terénů a boj s draky. Strašná spousta pravidel se týká kouzlení, což tě pak zajímá jenom pro rasy které sbíráš (barvy magie atd.). Stejně tak pochybuji že už bys měl nějakého Dragonkina, Dragonslayera, malé terény apod.), takže tyhle pravidla ignoruj

b) to je otázka. Minimálně 2 armády to chce mít vyrovnaně silné aby sis zahrál s někým kdo kostky nemá. Pro hraní se zkušenějšími hráči je lepší mít jednu silnější "oblíbenou" armádu (u mě to jsou např. Goblini). Pokud nenakupuješ někde na E-Bayi ale přes startery rozhodně bych budoval 1-2 silnější rasy (kostky ve starterech se dost opakují)
Samozřejmě se dají kostky měnit, ale o common nikdo moc zájem mít nebude - hraje se na daný počet životů a většinou common nescházejí, spíš uncommon a rare a jejich kombinace

c) myslím že nad 4 hráče už to musí být chaos a téměř nehratelné. Nicméně ve třech nebo čtyřech to může být dobré. Někteří hráči ale z principu hru ve více než 2 odmítají

d) pravidla jsou napsaná pro americké tomíky, tedy jak pro blbce (hodíš -li 3 odeber 3 životy, hodíš-li 4 odeber 4 životy apod). Spíš si zahraj s někým kdo to umí.
A šel jsi do undead, to je myslím super rasa, budeš hódně kouzlit

Ber to jako postřehy začátečníka, vůbec nejsem kompetentní v této hře někomu radit, brž sám rady potřebuji :))

16.2.2011 11:25:50

druhej
Tak už mě zkušenější předběhl, ale jsem rád že píše v podstatě to samé :)

16.2.2011 11:28:01

kandelabr
ve starteru máš aj terény i draky, artefakty nemáme nikdo a přijdou nám zbytečný to samý i dragonkini, hrajeme jen s jednotkami, terény a draky.

Jinak demo pravidla pro rychlý hraní: http://sfr-inc.com/DemoRules.pdf
kompletní pravidla: http://sfr-inc.com/StarterRules.pdf

Ale klidně používej ty co jsou ve starteru, protože se ty základní věci neměnili, spíš jen přibyly nějaké příklady, či amíci upravili trochu formulaci, ale podstata je pořád stejná.

Jinak mám v Brně tři armády, tak kdybyste si chtěli zahrát, tak se tomu vůbec bránit nebudu;)

16.2.2011 11:28:07

panzer
S těma pravidlama jsi to dost vystihl:))

16.2.2011 11:31:44

Smolíček
ty jsi v brně? tak to je jiná! :)
to bychom se mohli určitě domluvit. třeba v shopu planeťáků nebo kdekoliv v hospodě/kavárně.

16.2.2011 11:33:22

a jinak
díky moc za postřehy a rady, pánové.
kolik máte kdo kostek btw? ať vím co mě čeká :)

16.2.2011 11:34:06

kandelabr
vzhledem k tomu že studuju na zemědělce, tak klidně u planeťáků, ale nebráním se jakýmkoliv prostorám:) Asi nejvíc mi vyhovuje PO,ÚT, ST většinou od pěti odpoledne

jinak kostek zhruba přes 250 a rozhodně to tím neskončí:))

16.2.2011 11:37:09

smolíček
250? sakra, toho jsem se bál :)
super, tak já se ozvu, snad příští týden.

16.2.2011 11:38:38

počet kostek
Já zatím jen 140, ale jsem začátečník :))

16.2.2011 11:39:06

kandelabr
JJ, dobrý plán:)

S těma kostkama se nenech zastrašit, mám v podstatě 7 armád, takže to takhle nastoupalo:) Ale plně hratelný jen 4:((

16.2.2011 11:40:21

aukce
a brousíte si zuby na tu aktuální aukci? :)

16.2.2011 11:41:01

aukce
Určitě ne, 4000 je moc, tolik nemám a ty starší kostky mají horší barevnost...

16.2.2011 11:43:53

Smolíček
A nechces u nas udelat treba primo predvadecku te hry? Ze bychom to dali vedet a treba by se na to prislo mrknout vic lidi;)

16.2.2011 11:45:00

aneken
Klidně jo:)) akorát teda musím dovést zbytek kostek;))

16.2.2011 11:46:23

aukce
Já taky ne. Možná kdyby se našlo víc lidí, nějakou rasu bych vzal, ale určitě ne nad 500 Kč.

16.2.2011 11:48:16

aukce
no za 500 za část bych do toho taky šel, jen si doplnit to, co mi chybí do sbírky:)

16.2.2011 11:50:05

aukce
tak on píše, že možno prodat i samostatně, tak by se možná dalo domluvit...

16.2.2011 11:51:24

Smolicek
Ok, no ona se herna bude taky muset nejdriv vymalovat a dozaridit;) Ale pomalu si to klidne muzes prevezt!;)

16.2.2011 11:53:44

aneken
Dobře já si něco přivezu a pak se nějak domluvíme;)

aukce: tak kdybychom se tu dohodli, co by kdo chtěl, tak by to bylo super:) Aby jsme si to vzájemně nevyžrali, mě by stačili kostky, které nemá, ale je to z každé rasy asi 5 kostek.

16.2.2011 11:56:56

aukce
Tak to zkusíme nějak sepsat ? Obávám se ale, že ten borec asi nebude moc nakloněn vypisovat které konkrétní kostky prodává a bude asi chtít prodávat maximálně po rasách.

16.2.2011 12:01:50

Vybíráme z Bazaru

Space Hulk (Fourth Edition 2014)
Space Hulk (Fourth Edition 2014)
Akt. cena: 260 €
Končí za: 14 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas