Dragon Dice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: SFR, Inc.
TSR (Tactical Studies Rules)
Autoři: Lester W. Smith
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kdo tuto hru vlastní

Dělám takový malý průzkum, kolik lidí tuto hru vlastní. Už jsem se bavil s několika lidma, že pokud by se našlo alespoň deset hráčů, tak by se dal uspořádat turnaj.

Tak sem kdyžtak pište, jaké armády máte a odkud jste. Pomůže to všem sehnat spoluhráče, popřípadě se dá zvolit nějaké rozumné místo na turnaj.
2.12.2010 23:24:20

Smolicek
Ja sice jeste nevlastnim, ale asi brzo budu, kostkovky mam rad a tohle vypada fakt pekne;) S kterou army je nejednodussi zacit?

2.12.2010 23:28:49

aneken
No mě přijde nejjednodušší začít s Trpaslíkama, to je taková univerzální a vyvážená rasa.

2.12.2010 23:36:24

moje armády
Takže mám oboje Elfy, Feral, Trpaslíky a trochu od Swamp Stalker, Amazonek, Eldarim, Firewalkers a Scalders. (snad jsem něco nevynechal:))

Jsem schopnej si zahrát v Brně, v Praze a Liberci

2.12.2010 23:39:18 | Upraveno autorem (porovnej)

moje armády
- Dwarfs
- Goblins
- Lava Elfs
- Coral Elfs
- Amazons
- Treefolk
- Dragonkins


V Olomouci jsem k dispozici.
V Brně se snad taky někdy ukážu ... ale slíbit to v této chvíli nemůžu :).

3.12.2010 07:46:02 | Upraveno autorem (porovnej)

moje armády
Podle obrázku snad budu mít 15 Nemrtvých, 15 Coral elfů, 20 Goblinů, 10 Feralů, 30 Lávových elfů, ale usuzuji zatím jenom podle barev kostek na obrázku, vědět budu cca za týden.
Jinak Praha

3.12.2010 08:20:01

armáda
Zatím mám jeden starter Amazon-SS. S nákupem čekám na to, kterou rasu nebude nikdo hrát. Původně jsem chtěl hrát hlavně SS a vypadá to, že je nikdo moc nehraje, tak u toho asi zůstanu. A protože už mám pár Amazonek tak asi i u nich.
Jsem z Prahy.

2 aneken: Myslim, že je uplně jedno s čím začneš, všechno se dá rychle pochytit. Ale na začátek bych doporučoval hrát něco co nění příliš specializovaný, abys mohl zkoušet všechny možnosti hry (např. Undeadi nestřílej a kouzlí jen černou magii). Za ideální na učení považuju Amazonky, protože kouzlí v podstatě všechno a hodně manévrujou.

3.12.2010 09:11:32

Smolicek, brambor
Ok, diky za rady, asi si strcim nejakej starter pod stromek;)

3.12.2010 14:52:19

rbx

aneken
vzhledove nejhezci jsou coral elfove a amazonky. Amazonky jsou krasne ciste bile kostky s fialovou kresbou, ti coral elfove maji zase moc hezkou barevnou kombinaci.

3.12.2010 15:04:55

moje
Treefolci z Liberce a Prahy

6.12.2010 19:53:55

armády
Treefolks, Frostwings, Goblini.......prozatím Praha.

18.12.2010 18:09:22

armády
Takže definitivně, takto jsem na tom:
- silné armády - Goblini, Lava Elfs
- obstojné armády - Coral Elfs, Dwarfs
- slabá armáda - Undeads

Praha

19.12.2010 18:50:18

detailní rozbor armád
Tak po dvou hrách musím bohužel konstatovat, že krom Goblinů všem mým ostatním armádám markantně chybí kouzelníci, resp. jakékoliv kostky s magií. Celkem mám 6 kostek s magií 4 ras, což je ukrutná bída. Vyvolat draka je téměř nemožné (ID ikony tolik nepadají). Budu asi muset povyměňovat. Doufám, že se teď nedozvím, že všichni kouzelníci a magické kostky jsou hodně nedostatkové zboží a každý jich má jen tak tak :)

26.12.2010 15:36:43

kouzelníci
No to je jasný, že kouzelníků je nedostatek. Každá rasa má 15+4 jednotky, toho kouzelníci jsou 3. To znamená že míň jak 1/5 vyrobenejch kostek jsou kouzelníci. Na nějaké kouzlení je ale potřeba rozhodně víc jak 1/5 kouzelníků v armádě, na pořádné kouzlení maximum tj. 1/2.

Plánuju, že až všichni okolo Prahy budou trochu vědět co chtějí, tak si uděláme jednu společnou objednávku od Chuck Pinta, kterou zalepíme tyhle mezery (kouzelníci, terény, draci...).

26.12.2010 16:56:26

Brambor
Já jsem rozhodně pro. Asi se zaměřím na 3 rasy, Goblini a buď trpaslíci, lávoví elfové, nebo nemrtví. Ani ta magie není všelék, než jsem se dostal s Gobliny na vzdálenost kouzlení, protivník mi armádu rozsekal (rozstřílel). Ale když jsou 2/3 pravidel o kouzlení a dracích, ztrácí hra bez toho variabilitu.
A to v pravidlech upozorňují na doporučení amerických boysů, že by ve hře nad 60 životů neměly magické kostky přesáhnout 20 životů - asi provokace :)

26.12.2010 17:20:39

panzer + kouzelníci
no hele, ono jde o to, že když hodně kouzlíš (máš ve hře hodně kouzelníků) tak hra začíná být jen o matice a nabušování jednotek, navíc třeba frostwings nemají téměř žádné kouzelníky (Sigi chytila jednoho běžnýho z kostek z 5 kickerů), takže by se hra stala nevyváženou, jinak nadměrné používání magie hrozně zpomaluje hru (vyzkoušeno:))

26.12.2010 19:50:07

kouzelníci
Já jsem jedině rád, že celá hra není o kalkulacích které kouzlo na koho je výhodnější. Jen mi přišlo čtením pravidel, kde jsou v mnoha kapitolách zmínky o různých vyjímkách kouzel, možnostech kombinování různých magií, či společných účincích kouzel (dokonce i v nějakém rozšíření vyšel jenom seznam kouzel), že bude mít magie daleko zásadnější význam. Je pravda že např. ve hře trpaslíků proti koral elfům ani na jednom terénu kouzla nepřišla (vyšší čísla pobřeží a vrchoviny) a s kouzelně naboostovanými gobliny jsem ještě nevyhrál (protže to ještě moc neumím).
Každopádně s mými armádami zatím můžu zapomenout na souboj draků, či nějaké výraznější kouzlení z rezerv či využívání černé magie ze hřbitova.
Docela jsem si oddychl, že jste mi nepotvrdili, že bez kouzleníků v jednotlivých rasách je hra o ničem :)

27.12.2010 00:42:04

panzer
Kouzelníky nemusíš potřebovat vůbec, záleží jak máš poskládanou armádu. Ale pokud jsi na tom jako já, tj. máš hromádku nepříliš spolupracujících Amazonek, tak nefunguje vlastně nic - ani kouzlení, ani střílení, ani nic jinýho.

Co se týče kouzel, tak jsem zatím za každou rasu používal max 4-5 kouzel, většina mi připadala skoro nepoužitelná. Ale to je asi tím, že jsem to ještě moc nehrál.

V pravidlech je taky spousta textu k věcem z Magestormu (minor terény, itemy, artefakty, dragonkini), bez kterých bych se (alespoň zatím) rád obešel.

27.12.2010 09:54:49

Ecan
Člověče koukám na tu tvoji fotku armády Goblinů ze dvou starterů a chytls to perfektně, super rozmanitost jednotek. Čekal bych že trefíš na víc stejných kostek.

22.2.2011 14:07:51

Vybíráme z Bazaru

Notre Dame - NOVÁ
Notre Dame - NOVÁ
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas