Dragon Dice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: SFR, Inc.
TSR (Tactical Studies Rules)
Autoři: Lester W. Smith
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra více hráčů

Jak je to se hrou více hráčů? V pravidlech jsem nic nenašel. Docela by mě zajímalo, jestli se dá nějak zajímavě řešit hra 3 a 4 hráčů. Přemýšleli jste o tom?
2.12.2010 23:13:53

hra více hráčů
Stále o tom přemýšlím a rád bych to zkusil, ale ve středu na to nebyla vůle (snad někdy bude). Jinak si myslím, že líp to bude fungovat ve čtyřech než ve třech (to bývá u většiny her dva na jednoho). Každopádně doufám, že se mi to v brzké době povede vyzkoušet.

Jinak pravidla říkají, že si každý přinese svůj domácí terén a jeden, který nominuje na hraniční. Ze všech nominovaných se potom klasickým způsobem vybere pro hru jen jeden, tzn., že se hraje počtem terénů, který se rovná počtu hráčů +1.

2.12.2010 23:19:35 | Upraveno autorem (porovnej)

multiplayer
Tak máme za sebou pár her ve třech a jednu nebo dvě hry ve čtyřech.
Postřehy:
1) Podstatou je udržet na stole trochu systém, aby se vědělo a vidělo, kde co komu leží za kostky, aby se v tom dalo při hře orientovat.
2) Ve čtyřech středový terén ke konci hry zůstal prázdný a sklouzne to do poziční války a pomalé vybíjení jednotek.
3) Ve třech se několikrát otočí pořadí nejslabší/nejsilnější.
4) Hra má rychlejší spád než jsem čekal.
5) Magie hru brzdí, protože všichni luští v seznamu, co bude nejlepší kouzlo, je potřeba se učit kouzla zpaměti, pak to jde samo.
6) Ve třech jeden nakonec padne a dva pak rozhodnou o vítězi dosažením druhé osmičky.
7) Ve čtyřech je vhodné domluvit si čas hraní a po určité době prostě sečíst zbylé životy a tak určit pořadí vítězů a poražených. To samozřejmě může vést k určitým kalkulacím a prznění hry, záleží s kým hrajete.

Rozhodně to byly zajímavé partie a pokud se sejdete tři místo dvou nebo chcete zkusit hru ve čtyřech, tak neváhejte :). Hra dostává jiný rozměr a musíte uvažovat jinak než při klasické partii pro dva.

12.8.2011 11:55:53

Tangram - multiplayer
Tak další 3 hry ve 3 ukázaly,že si každý musí dávat pozor na Tangramovi treefolky :-).

Jinak přijde mi,že lichý počet hráčů vede více k defenzivní vyčkávací taktice a opět platí,že dobývání středového terénu je hodně riskantní.

12.8.2011 23:04:50

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Direchasm
Warhammer Underworlds - Direchasm
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas