Dračí poklad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 4 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Piatnik
Amigo Spiele
G3
Gigamic
Lautapelit.fi
Autoři: Gina Manola
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vydejte se společně s uličnickými skřítky uloupit drakovi poklad. Projděte hlubokým lesem a najděte tři klíče, jimiž se dá truhla s cennostmi otevřít. Kdo bude u pokladu první - vy nebo drak?

Příprava hry

Doprostřed stolu se umístí herní plán, zamíchají se všechny kartičky s cestou a drakem a rozloží se obrázkem dolů kolem herního plánu. Nyní je potřeba rozmístit po lese klíče a pamlsky. To se udělá tak, že za každou kartičku se hodí 2 kostkami, na jedné jsou symboly geometrických obrazců, na druhé barvy (toto je jediné využití pro kostky ve hře).


Průběh hry

Hráči se střídají v tazích a vždy ten, kdo je na řadě, odkryje libovolnou kartičku okolo herního plánu. Je-li na ní cesta, položí kartičku k již k položené kartičce cesty, aby na ni navazovala. Objeví-li se na kartičce hlava draka, je umístěna na pole tomu určené v dračí jeskyni.

Tvořením cest se hráči snaží dostat ke třem ze čtyř klíčů, aby mohli otevřít truhlu a odnést poklad. Pokud se jim podaří otevřít všechny zámky, mohou se vydat do samotné jeskyně.

Konec hry

Hra končí v okamžiku, jakmile je na červené políčko s pokladem umístěna kartička. Pokud se hráčům podařilo vytvořit nepřerušovanou cestu od startovního políčka k pokladu a mají tři klíče, zvítězili. Je-li však první na políčku s pokladem kartička s drakem, drak vyhrál.

Autor: matufran

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Massive Darkness základní hra (2017)
Massive Darkness základní hra (2017)
Akt. cena: 2699 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas