Dračí hrad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

vylepšenie pravidiel

nezapracoval niekto zo skúsenejších dračakistov na neakom komplexnejšom vylepšení pravidiel?Je to škoda naozaj pekného herného materiálu.
23.7.2010 23:22:12

re:dedo
Já hru nehrál alespoň tři roky. Taky mi připadá škoda nedotáhnutých pravidel. Ale ztížení pravidel asi stačit nebude, jelikož už princip hry je nemastný neslaný. Ale od Dina se nic jiného ani čekat nedá.

24.7.2010 13:06:26

vylepšení pravidel
my jsme udělali následující úpravy:

Zbroj:
lze vybrat jen kroužkové, nebo jen kožené brnění (nelze obě obléci)
max. jeden štít
max. dvě zbraně

Předměty:
max 2 předměty od každého typu; naopak možnost použít 2 předměty v jednom tahu (rychlejší léčení)

Protivníci:
Kostlivec - vyléčení zranění od něho trvá dvě kola(neboť se hůře hojí)
Pavouk - když hodí 6 tak kousl jed a je nutné použít protijed, jinak každé kolo mínus 1 život po dobu 3 kol
Rytíř - je hamižný, když vám vezme život tak musíte odevzdat 10 zlata do banku

Lukostřelci:
mohou místo pohybu odkyrýt až dvě karty v linii. Nejprve odkryjí první, pokud na ní není pavouk, nebo drak, ale jiný protvník, tak mohou střílet lukem tzn. útok+d6 a stvoření má obranu+d6, pokud je to pavouk nebo drak tak se jedná o souběžný útok (neboť i oni mají iniciativu jako první);
pokud je na poli past, stezka, poklad, tak mohou odkrýt druhé pole v linii a na něj také střílet jestliže tam je protivník;
pokud je blok - skála, chodba, mlha tak nesmějí odkrýt druhé pole (blokován výhled). V dalším tahu mohou vstoupit na odkryté pole, pokud je tam protivník, tak pokračují ve standarním boji jinak se řídí běžnými pravidly pro pole. Mlhu a past mohou obejít. Protivníka nikoliv.

Dračí sluj - neboli posledních 8 polí se symbolem draka
lze vstoupit až když všichni z hrdinů zabijí v součtu 13 (ve 3 hráčích) nebo 15 ve (4 hráčích) jakýchkoliv protivníků (umožní delší hru, protože v některých případech lze dohrát dle původních pravidel velmi rychle pokud cesta hradem jde hladce)

24.7.2011 12:04:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Cyberion (+obaly)
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas