Dorn - Výprava za Bránu Osudu

xxxxxxxxoo hodnoceno 240x (Seznam vlastníků)

Dorn - Výprava za Bránu Osudu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Autoři: Filip Kozák
Jan Drevikovský
Kryštof Kozák
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dorn – Zapomenutý kult (fan-based expansion)

„Zapomenutý kult“ je rozšíření pro českou originální deskovou hru Dorn, které jsem jako její nadšenec po dlouhou dobu vytvářel. Cílem mého snažení bylo do této úžasné hry zavést nové, strategičtější prvky, více rozvinout její potenciál, obohatit její hratelnost a v některých případech poskytnout alternativu jejích nedostatků. V průběhu tohoto snažení vznikla spousta nápadů a návrhů, a zdaleka ne všechny se prosadily, přesto jsem nyní se svou prací spokojen a věřím, že je nejvyšší čas vám ji všem představit. Jak moc bylo mé snažení úspěšné, to už nechám na každém vás :-).

Ve své současné podobě je obsah tohoto rozšíření následující:
- Nový Pán Dornu „Zapomenutý kult“
- 5 nových hrdinů
- Nový herní mechanizmus „Pasti“
- 5 nových nestvůr (2 slabé, 2 silné, 1 démon)
- Nové karty Rituálů, Požehnání a Pokladů
Veškerý tento obsah (karty, bestiář, pravidla) můžete prozatím stáhnout v podobě dokumentů z následujících odkazů.
http://ulozto.cz/xoGZtW7K/dorn-kult-pravidla-web-doc
http://ulozto.cz/xn4eo6Xu/dorn-kult-karty-doc
http://ulozto.cz/xLiyP4NX/dorn-kult-bestiar-doc

Cílem tohoto zveřejnění není jen se o tento svůj výtvor podělit, ale jej pokud možno i vylepšit. To že jsem se svým výtvorem spokojený, neznamená, že je v konečném stavu. Je stále spousta věcí, které je potřeba vyzkoušet a vylepšit, a zapojit se může každý hráč a nadšenec. Budu rád za jakoukoliv pomoc v kterémkoliv z následujících bodů.
1: Vyvážení a zhodnocení: Zde je má prosba jednoduchá, stáhněte si toto rozšíření, přečtěte si ho, zahrajte si ho a podělte se o svůj názor. Každá skupina hráčů hraje jinak, každý Pán Dornu dává přednost jiné strategii. Neváhejte říct, co se vám líbilo, co naopak nelíbilo, jaký ve vás tyto nápady zanechaly dojem
2: Texty a jejich srozumitelnost: Jsem jen člověk a jako každý dělám chyby a ne vždy se mi podaří vyjádřit přesné své myšlenky, navíc občas vás hodně omezuje prostor. Pokud naleznete jakoukoliv gramatickou chybu, špatně použitý termín, nebude vám zcela jasná nějaká část textu, nebo vás napadne lepší způsob jak vyjádření, prosím napište o tom. S každou další odstraněnou chybou se budeme blížit víc ideálnímu stavu.
3: Grafické ztvárnění: Ti, kteří se rozhodnou rozšíření vyzkoušet, si všimnou, že jeho „grafické zpracování“ je velice jednoduché, až neexistující. Uvítám jakoukoliv pomoc v tomto ohledu. Šikovné lidi, kteří dokážou dát kartám vzhled co nejvíce podobný originálním komponentům a nadané lidi, kteří by se nebáli obohatit karty svými kresbami.
4: Další budoucnost: Zapomenutý kult se může stát i platformou k zveřejnění nápadů všech příznivců této hry. Pokud sami máte nějaké nápady jak nejen toto rozšíření, ale i celou hru, obohatit, neváhejte se o něj podělit.

Závěrečné poznámky a poděkování
Na závěr bych chtěl poděkovat všem svým spoluhráčům za jejich ochotu a trpělivost při zkušebních hrách. Zejména Vráničce, která byla můj nejochotnější pokusný objekt.
Dále pak všem tvůrcům originální hry za jejich podporu a občasný komentář.
Pokud byste chtěli toto rozšíření dál šířit, jen do toho, ale pokud to budou nějaké stránky nebo fóra, napište kam, abych mohl reagovat i na tamní odezvu.
Rozšíření zatím bylo odzkoušeno jen se základní hrou, jak bude fungovat spolu s Kostějem je otázka.
Příležitostně se pokusím některé prvky ve svých dalších příspěvcích představit.
14.12.2013 16:37:14 | Upraveno autorem (porovnej)

...
co třeba napsat autorům hry?

14.12.2013 16:43:22

Add napsat autorům
Autorům hry jsem psal, o mém projektu ví a jsou s ním seznámeni. Jsem s nimi v kontaktu už delší dobu a i tomto uveřejnění jsem je informoval. Některé z nápadů se jim líbili, jiné ne. Každopádně s Dornem mají své plány, a tak jsme se nakonec domluvily že tato cesta bude nejednoduší pro obě strany :-).

14.12.2013 16:52:20

...
tak to je potom jiná :-)

docela by mě zajímalo jaké plány mají s Dornem.

14.12.2013 17:04:37

plány s Dornom
Tak pokiaľ viem, tak ku koncu tohto roku chceli vydať druhú edíciu, ktorá by upravila niektoré veci a pridala niektoré nové nápady, ale zatiaľ to zrejme ide pomalšie, keďže sa že vraj s niekým zľúčili a začali vydávať iné hry.

14.12.2013 21:30:52

ludo
a jaké hry začali vadávat?

15.12.2013 07:17:19

Tu sú zapojení:
www.lorisgames.cz/

15.12.2013 07:31:21

Vybíráme z Bazaru

Tortuga 1667
Tortuga 1667
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas