Doom: The Boardgame

xxxxxxxooo hodnoceno 129x (Seznam vlastníků)

Doom: The Boardgame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: DeltaVision
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Ubik
Autoři: Christian T. Petersen
Kevin Wilson
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sbírání tokenů

Mám tuhle hru delší dobu a teď jsme se k ní trošku vrátili a chci si zcela ujasnit pravidla. Konkrétně se jedná o sbírání tokenů mariňákem. V pravidlech v přehledu je, že to stojí 0 bodů pohybu, ale je u toho poznámka "bez pohybu". Nevím, jak je to přesně myšleno, my to vždy hráli bez toho, aby nám to ubíralo nějaký pohyb. Prostě jsme běželi a sbírali, ale tady je to možná myšleno, že se poté co seberu musím zastavit. Jak je to správně, případně, jak to hrajete vy?
21.6.2009 10:46:31

tak jak
říkáš. Vstoupím na pole a seberu. nestojí to žádné body pohybu. Jak V pc verzi. Mužeš se rozhodnout zdali sebereš či nikoli. Tak to vidím já a vždy to tak hrál. To mám občas spíše problém s určením zdali na potvoru vidím nebo ne. My to tuším určujeme pravítkem od středu do středu. ALe ani nevím jak to je teď v pravidlech.

21.6.2009 10:51:23

Dohled
na potvoru řešíme stejně a je to tak myslím i v pravidlech. V případě větší potvory stačí výhled do středu jednoho z políček, na kterém stojí.

21.6.2009 11:19:29

re sbirani
Autori tim chtel rict, ze sebrani neni automaticke, ale je zcela na libovuli hrace marinaka ... kdyz na pole s tokenem vstoupim, muzu se rozhodnout zda token seberu ci ne ... coz je dost podstatne, protoze karta "It's a trap!" je vazana prave na sebrabi tokenu a muze byt dosti bolestiva.

dohled ... hrajete dobre,od stredu ke stredu, "liznuti" hrany nevadi, tudiz se da strilet pres roh. Trosku neprijemny je pripad, kdy potvora za prekazkou (na kterou nemam vyhled), blokuje defakto vyhled na potvoru ktera je za ni .. na kterou by marinak vyhled mel, kdyby pole pred ni bylo volne .. v takovem pripade ale bereme ze to prvni pole prazdne je. (viz schema )

OP
OP
OX
MX

(O prazde pole, P potvora, X prekazka, M Marinaka) V tomto pripade nechavame marinakovi vyhled na zadni potvoru.

22.6.2009 10:20:16

Vybíráme z Bazaru

Bios Genesis CZ
Bios Genesis CZ
Akt. cena: 1625 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas