Doom: The Boardgame

xxxxxxxooo hodnoceno 129x (Seznam vlastníků)

Doom: The Boardgame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: DeltaVision
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Ubik
Autoři: Christian T. Petersen
Kevin Wilson
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidlá

ahojte ludia mám na vás velkú prozbu môže tu niekto hodit aspon link kde sú pravidlá v čestine? nikde na nete ich nemôžem nájsť a rozmýšlam nad kúpou tejto hry.
22.2.2010 23:29:30

dotaz na pravidla
Sice je toto vlákno myšleno jinak, ale nechtěl jsem k těm 16 stávajícím přidávat nové... Mám pár dotazů k mechanismům hry:

1) je psáno, že zeleně vyznačené vybavení na referenční kartě má mariňák do začátku. Jsou mezi tím i granáty - skutečně tedy mají mariňáci hned do startu granáty, i když nevlastní ani jeden jejich žeton, a jdou tak vlastně proti pravidlům?
2) jak je to po respawnu mariňáka s jeho náboji, co sesbíral navíc? Zůstanou mu stejně jako zbraně a přijde jenom o bonusové brnění?
3) jak přesně se počítá zranění? Větší pravidlový guláš jsem snad ještě neviděl... Je to počet bodů na kostkách děleno brněním, zaokrouhleno dolů?
3b)V případě, že je výsledek 1 (2 na kostkách děleno 2 brnění), dostane postava nějaké zranění? Je tam totiž psáno, že pokud je hod shodný s brněním, nedostane nic, ačkoli vzápětí v příkladu popřou...
4) když se hází na schopnost brokovnice a minigunu: rozptyl (či jak - za odebranou modrou či zelenou kostku další hod) - počítá se vždy znovu vzdálenost dostřelu, jako by se střílelo úplně od začátku, nebo se zásah bere jako automatický a jede se jen na zranění?
5) zdá se mi to, nebo je motorová pila v kombinaci s kartou mariňáka "special ops" (při červené kostce automat. +2 na zranění) naprosto ultimátní a nepřekonatelná? (s trochou štěstí zabije cokoli s brněním nižším než 3 na všech okolních polích - kam se hrabou granáty).
6) jen blbost na závěr: zabité příšery jsou vždy připravené k novému použití, nebo se po jejich likvidaci úplně dostávají ze hry? Hádám, že spíš první varianta, ale chci si být jistý.

Díky předem za odpovědi. Překladatel české verze pravidel zaslouží dík za to, že to vůbec udělal, ale mohl by si po sobě výsledek alespoň přečíst. Třeba by pak zjistil, že se mu občas neshoduje přísudek s podnětem, nebo že věta nedává smysl. Co se týče guláše v mechanismech, ten je zakomponovaný už v anglické verzi.

1.9.2010 18:57:47

re dotaz
1)To, že je to zeleně zbarvený spíš znamená, že mariňák pro to nemusí mít zbraň, ale musí vlastnit náboje. O tom jestli je bude mít na začátku rozhodne PJ nebo scénář.
2)Po respawnu se mariňákovi zredukuje pouze armor a to na 2.
3)Zranění se počítá jako počet zásahů na kostkách děleno brněním zaokrouhlenu dolů. 3b)Zrůda dostane zranění v případě, že má armor 1
4)Rozptyl znamená, že od předchozího hodu odděláš modrou nebo zelenou kostku, znovu spočítáš vzdálenost od zrůdy a znobu i střílíš.
5)ano, motorová pila je s vlastností special ops opravdu ultimátní. :)
6)Zabité nestvůry jsou připraveny k dalšímu nasazení.

1.9.2010 20:34:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Toman
Díky za rychlou odpověď, zrovna začínáme hrát :)

1.9.2010 20:44:08

další:
- Mohu kartou "Smash" zlikvidovat i dveře vedoucí do dosud neodkryté lokace?

1.9.2010 23:16:35

Dansemacabre
NE

2.9.2010 00:32:49

překlad pravidel
prosim vas, kdokoliv kdo mate aspon prelozeny "holy text" pravidel v cestine, mohli byste ho nejakym zpusobem poskytnout? dekuji za pripadnou pomoc.

23.11.2010 17:14:49

Vybíráme z Bazaru

Revolver + 2 rozšíření, Brno
Revolver + 2 rozšíření, Brno
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas