Doom: The Boardgame

xxxxxxxooo hodnoceno 129x (Seznam vlastníků)

Doom: The Boardgame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: DeltaVision
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Ubik
Autoři: Christian T. Petersen
Kevin Wilson
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Neo

Pomoc!

Chci se zeptat zda prikazy co sem použil mam i dal nebo je vyhodim a po celou dobu kola je nemuzu uz pouzit???+Vysvetlleni přikaz vyleč Dale se chci zeptat kdyz hodim granat a vybuchne !! okolni pole budou zasazeny -1 heal jak je to u barelu nebo okolni pole dostanou tolik kolik sem hodil na kostce?? Dale kdo mi vysvetli kartu pro marinaka SNiper??? Dal bych potreboval vysvetlit tzv. vybuch co ma nektera z priser a ze zbrani jakym rozptilem se siri??
27.1.2010 16:35:18

Neo

Pomoc!
Prosim odepiše mi nekdo?:(

28.1.2010 21:17:02

To Neo
No, ono kdyby jsi si dal trochu záležet na pravopise a diakritice, tak by ti snad někdo i odepsal, mě se, abych se přiznal taky moc nechtělo, ale budiž.

Předně upozorňuji, že jsem Dooma nehrál tak 2 roky a nemám u sebe pravidla takže to možná nebude 10% správně.

Každý příkaz má svá pravidla. Třeba míření máš tak dlouho dokud se nepohneš nebo nedostaneš damage. Guard a dodge se odhazuje na začátku tvého dalšího kola. Příkaz heal máš tak dlouho aktivní dokud ho nevyměníš nebo nedostaneš damage, pak v průběhu tvého pohybu můžeš někomu v dosahu, včetně tebe, vyléčit 1 život. Granát zraňuje tak, jak je hozeno na kostkách. Sniper nevím co dělá. Výbuch od granátu a schopností příšer se šíří stejně tj. od místa dopadu kolem dokola tzn. pole 3x3. Pokud tam jsou dva výbuchy tak je to pole 4x4 atd.

28.1.2010 22:58:12

Adalpo, Adalpo,
přece si tu nebudeme vyčítat každou pravopisnou chybičku! Koneckonců jenom v tvém příspěvku jsem jich napočítal 10(!) a první už ve čtvrtém slově ;-)

29.1.2010 09:10:13

Neo

Mecenáš trolíků

:)
Dik za odpoved na pravopis kašlu

30.1.2010 14:30:26

to Neo
Ano, to je skutečně drsný přístup, ale sotva ti někdo odpoví, když tvá ignorace pravopisu občas zcela obrátí význam některé věty a nikdo pak ani pořádně neví, co jsi vlastně chtěl říct. Pokud se příště zeptáš srozumitelně a gramaticky správně, tak si výrazně zvýšíš šanci na odpověď. Takže se nad sebou zamysli a možná bys svůj přístup k pravopisu mohl přehodnotit :-)

30.1.2010 23:17:50

ještě ten sniper
Tvou linii výhledu neblokují přátelské ani nepřátelské postavy ani překážky. Zavřené dveře blokují výhled normálně. Použiješ-li „Mířený útok – Aimed attack“, můžeš ignorovat všechny kostky s výsledkem hodu VEDLE (X).

31.1.2010 21:02:39

Neo

zase ja ! :D
K čmu jsou mi žetony na kterych je přeškrkla karta (tu kartu použiva utočnik) dekuju

6.2.2010 18:38:52

prosím pomoc
prosím vás môže mi niekto vysvetlit čo je to ten prerušovaný útok?. Nikde v pravidlách to nemožem nájsť. A na jednej marináckej karte je napísané že všetky moje prerušovacie útoky sa stávajú zameriavacími. Môže mi to niekto vysvetliť?
Ďakujem Vám velmi pekne.

19.3.2010 11:00:55

odpověď
ahoj, myslí tím jeden ze čtyř přípravných žetonů a sice guard. Ten vlastně můžeš použít v soupeřově tahu ( když hraje hráč Invader) a provést jeden útok. Jedna z mariňáckých karet pak umožňuje aby tento útok byl ještě navíc mířený tj. jako by jsi měl dva žetony příkazů.

19.3.2010 14:33:52

Adalpo
ahááá už tomu rozumiem. Velmi pekne ti ďakujem za tvoju radu.

19.3.2010 16:35:05

munícia
prosím vás niesom si istý že ked stúpim na políčko s nábojmi a vezmem ich či sa mi pridá iba 1 žetón nábojov alebo viac. Niekde som čítal že 3 ale niesom si tým istý a v pravidlách to akosi nemôžem nájsť.
Dakujem za Váš čas.

5.4.2010 21:23:41

munice
Ruku do ohně za to nedám, ale jsem přesvědčen, že dostaneš jen ten jeden žeton munice.

5.4.2010 21:24:43

Elenistar
aj ja si to myslím akurát je to niekedy pekne naprd pretože som rád že mám konečne napr. granáty a pj mi dá DUD :) asi ju fakt z hry odstránim je to hrozná karta :)

5.4.2010 21:26:41

balorok
Určitě to udělej, taky nesnáším, když nám v descentu overlord, dělá ze hry peklo... jsou pak hrozně silný a ostatní hráči si ani nezahrajou...

5.4.2010 21:29:37

zDESCENTenie
chcel by som sa spýtať či niekto neskúšal neaké menšie úpravy DOOMa aby sa podobal Descentu. Myslím tým rôznorodost marinákov nielen ich kartami. Alebo aj pridanie do hry všeliake špeciálne vybavenie ako sú v Descene rôzne druhy brnení a pod. + všeliake útočné bonusy ako je krvácanie a podobne.
Ak niekto o niečom takom vie bol by som rád keby ma s tým trochu zoznámil podla mna by to dosť oživilo hru.
Dakujem.

5.4.2010 21:31:22

zDESCENTenie
Sledujem na BGG ako jeden chlapik pracuje na niecom takom. Chce urobit podobny system pre Dooma ako je Road to legend pre Descent. Vola to Doom Advanced Campaign. Zatial to este nema uplne dokoncene. Mozes si o tom pozriet rozne prispevku na bgg fore
http://www.boardgamegeek.com/thread/browse/boardgame/0?username=shnar&sort=recent

este sa vratim ku predchadzajucej otazke o municii. Je par oficialnych modov, strana 8 v pravidlach pre doom expansion
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/Doom/doomxprules.pdf
kde napriklad pri mode Fully Loaded polozi overloard na mapu zbran spolu s municiou
prvy mod Difficuly Settings si mozes stiahnut tu http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/Doom/doommod1.pdf
kde mas 5 urovni obtiaznosti. Pri najlahsej je to tak ako si vravel, ze ak zoberies 1 ammo token, dostanes dalsi zdarma.
Vyberom obtiaznosti a pouzitim roznych modov si vies upravit hru podla toho ako potrebujes. My pouzivame normalne pravidla, plus zadarmo ammo z najlahsej obtiaznosti a neobmadzene naboje do pistole.

5.4.2010 22:22:27

kaves
hmm je tam toho vela no problem je v tom že po anglicky vela neviem a takže mám z toho nič. Ale popozerám aspon podla obrázkov a niečo preložiť zvládnem.

No hentie obtiažnosti som videl je to dobrá vec a tá vaša úprava je dobrá nezasahuje moc do pravidiel a nekonečne naboje do deviatky to je fajn.

5.4.2010 22:35:03

Balorok
Tak to je pre teba blbe, ale ked to dokonci, urcite sa niekto najde kto to prelozi do CZ/SK :D

S tymi nabojmi to je mozno az prehnane, moji marinaci maju teraz stale kopec nabojov. Ale aj tak im to nepomohlo prejst posledny scenar ktory sme hrali (inferno) Tam ide o cas a nestihli zachranit druheho vedca vcas. Mozno by som mal aj castejsie pouzivat DUD kartu. Tiez hrame s pravidlami pre kampan, takze sa im moze zbran pokazit ked hodia dva krat miss (okrem pasti, pistole a granatov)

5.4.2010 22:46:54

kostky
Byl by někdo z vlastníků hry od té dobroty a napsal sem jak je rozložení hodnot a kulek na červené a žluté kostce ?
Prostě ty kostky jsou tak debilně potištěné, že už máme skoro všechny symboly úplně setřené.
Díky


Edit: tak už jsem to našel na BGG, takže nic

21.2.2011 20:24:33 | Upraveno autorem (porovnej)

kostky
http://www.boardgamegeek.com/filepage/8198/doomdice-xls

Jinak FFG sveho casu posilali nahradni kostky za ty setrene ... doporucuju prelakovat

EDIT: eh, byl si rychlejsi .. ale stejne si o ne napis

21.2.2011 20:48:30 | Upraveno autorem (porovnej)

kostky
Díky za reakci. O kostky si napíšu, jen doufám že nebudou chtít jako protikus ty původní (dost jsem na nich "zapracoval" :)

21.2.2011 20:56:05

panzer
ne-e .. alespon nechteli ... poslali jako nahradni jine, s nalepkama .. takze i ty doporucuju zalakovat, jinak se zacnou odlepovat.

21.2.2011 20:59:09

kostky
Tak z FFG odpověděli - nemají, mít nebudou, reprint nechystají, zkus BGG - to je super místo kde najdeš všechno :(

Tak mě ještě napadlo, byl by někdo z barvičů ochoten bílou barvou na ty kostky puntíky a kulky domalovat ? (třeba kdybych je donesl na to vaše barvení do Tomovek)
Udělal bych to i sám, akorát nemám vhodnou barvu, vhodný štětec a ty kostky by musely být asi tak 5x větší - problém stařeckého třesu ruky.

10.5.2012 01:31:00

panzer
http://blankdice.co.uk/

Nakup barvy dle přání, vytiskni samolepky, nalep a hraj :).
Myslím, že do Doomu rozměr 19 mm je naprosto ideální.

10.5.2012 07:59:17

Vybíráme z Bazaru

Jeskyně & draci - hra na hrdiny
Akt. cena: 15 €
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas