nepřihlášený

přihlásit

registrovat

DOOM: Desková hra

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Jonathan Ying
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Vezměte prosím na vědomí, že v marťanském zařízení A113 společnosti Union Aerospace Corporation došlo k narušení bezpečnosti. Veškerému personálu se doporučuje co nejrychlejší evakuace. Toto je poplach úrovně šest. Všichni členové personálu, kteří tu po tomto hlášení zůstanou, tím poruší podmínky svého zdravotního a životního UAC pojištění. Pohotovostní bezpečnostní týmy jsou již na cestě, aby zabezpečily zařízení a nastolily pořádek.“

DOOM: Desková hra je taktická hra, během níž až čtyři hráči ovládají jednotku těžce vyzbrojených elitních UAC mariňáků, kteří plní mise proti zběsilé hordě démonů kontrolovaných jedním hráčem na straně narušitelů.

Příprava hry:

Hra se připravuje podle specifických pravidel daného scénáře.

Průběh hry:

Hra se hraje na kola, ve kterých se střídá přípravná a aktivační fáze.

Během přípravné fáze si narušitel před začátkem samotného kola vytvoří balíček iniciativy. Ten musí obsahovat odpovídající počet karet iniciativy pro každého hrajícího mariňáka plus karty iniciativy narušitele, jejichž počet bude odpovídat počtu typů démonů na mapě. Během každé přípravné fáze musí narušitel přizpůsobit počet svých karet iniciativy počtu typů démonů, kteří jsou zrovna na mapě, a jejich počet snížit nebo zvýšit. Po sestavení a zamíchání balíčku iniciativy si narušitel reaktivuje své „vyčerpané“ karty a dobere si karty z balíčku událostí, dokud jich nebude mít v ruce šest.

Během aktivační fáze dojde na skutečnou akci. Na začátku narušitel otočí svrchní kartu balíčku iniciativy. Pokud je odhalená karta mariňácká, odpovídající mariňák je aktivován a může provádět akce. Pokud je otočena karta narušitele, narušitel si musí vybrat typ démona a aktivovat každou figurku stejného typu. Jakmile je vyhodnocena aktivace mariňáka/démona, otočí narušitel další kartu iniciativy v balíčku. Aktivace pokračuje, dokud se celý balíček nevyčerpá. Potom kolo skončí a začne nová přípravná fáze.

  • Aktivace mariňáků: Když je odhalena mariňácká karta iniciativy, příslušný mariňák je aktivován a může se pohybovat nebo útočit zahráním karet z ruky hráče, který jej ovládá. Hráč smí zahrát jednu kartu hlavní akce a libovolný počet karet bonusových akcí.
  • Aktivace démonů: Když je odhalena karta iniciativy démona, aktivuje narušitel své démony. To udělá tak, že vybere jednu z připravených karet démonů a vyčerpá ji otočením o devadesát stupňů.

Když mariňák zahraje akční kartu nebo je aktivován démon, provedou se následující akce:

  • Získání bodů pohybu: Mariňák nebo démon získá body pohybu odpovídající hodnotě rychlosti uvedené na kartě. Hráči mohou použít své body pohybu kdykoliv během své aktivace s výjimkou útoku.
  • Útok: Pokud jsou na kartě mariňáka/démona uvedeny bojové údaje, může dotyčná figurka (postava) provést útok. Některé akční karty obsahují unikátní schopnosti, díky nimž mohou lez získat různé bonusy, jako jsou další útoky nebo možnost hodit kostkou. Aby tyto schopnosti mohla postava použít, musí se řídit pokyny na kartě.

Konec hry:

Mise skončí ihned, jakmile mariňáci nebo narušitel splní svůj úkol daného scénáře.

Autor: CzechWin

Další názvy této společenské hry

  • DOOM: The Board Game (2016 edition)

Vybíráme z aukcí

PALM ISLAND v angličtině
PALM ISLAND v angličtině
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>