Dominion: Vzdálené kraje

xxxxxxxxoo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Dominion: Vzdálené kraje - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dominion
Dominion: Intriky
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vzdálené kraje x Prosperita

Přemýšlím nad pořízením jednoho z těchto dvou rozšíření? Nějaké tipy? :-D
27.8.2013 17:03:51

ta "jemná"
podla mna sú obe dobré,
prosperita je zamerana na peniaze, na drahšie karty, pride ti do hry platina a kolonie, zrazu sa tie provincie tak silné nezdajú :D a tých penažných kariet je tam naozaj vela s dobrými funkciami, plus sú tu žetonky a karty (napr. pamatnik, kedy ziskavaš body bez zelených kariet)...
vzdalené kraje som kupil včera a hrali sme zatial vo dvoch par hier a pačilo sa mi to tiež, je tam vložený akoby nový herny prvok, "stane sa niečo ked ziskaš kartu" (napr. zobereš inú kartu, ziskaš zlatak atd atd..) karty sú tam použitelné rôzne, a je ich celkom vela...

ps: tažko poradiť, zaleží čo ti v hre viacej chyba, či peniaze, alebo chceš skusiť niečo skôr nové...

28.8.2013 08:42:21

Prosperita vs. Vzdálené kraje
Poté, co se mi to víc rozložilo v hlavě, bych víc doporučil asi Vzdálené kraje. Právě kvůli těm efektům při nákupu nebo získání. Je to víc variabilnější než Prosperita, kde jsou často jen zesílené karty základu.

28.8.2013 14:46:35

děkuji chlapci
za tip

28.8.2013 16:25:01 | Upraveno autorem (porovnej)

za mě jasná volba - Vzdálené kraje
Tohle rozšíření mě naprosto nadchlo a pokud bych si k základním hrám měl vybrat jenom jedno, vyberu si tohle. Dohráli jsme všechny navržené varianty pro kombinace se všemi ostatními šesti díly Dominionu a nenašli jsme ani slabé karty k ničemu, ani přemrštěně silné karty. Souhlasím se zrudou, že v Prosperitě se kolikrát jedná jen o to, že jsou karty prostě dražší, ale zase je na ně víc peněz, protože koupit si zlaťák není už po pár kolech problém. A tady přichází bod, který - aspoň pro mě - Prosperitu trochu sráží. Vedle provincií (6 vítězných bodů, karta za 8 peněz) se zde objevuje ještě silnější karta bodů - kolonie (10 vítězných bodů, karta za 11 peněz). Hru lze ukončit stejně jako předchozí díly - dobráním tří balíčků karet nebo dobráním provincií nebo nově dobráním kolonií (což se stane asi jen zřídka). A provincie jde v tomhle rozšíření koupit díky vysokým ziskům hodně brzy. Takže za mě - Prosperita je dobré rozšíření, Vzdálené kraje jsou super:-)

9.9.2013 00:08:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Vzdálené kraje
Tak jsme s přítelkyní neodolali, pořídili si Vzdálené kraje, a za nás oba můžu říct, že zatím nás to chytlo asi nejvíc ze všech rozšíření, a to jsme to ještě nestihli zkombinovat s žádným jiným. :-) (máme základ, Intriky, Prosperitu, a Kraje). Je tam spousta kombinačních možností, dá se fakt hezky vyřádit, když zároveň s koupí nebo ziskem karet hráč může ovlivnit balíček soupeře. Nejvyužívanější útočnou kartou byl bezkonkurenčně Markrabě, proti kterému se dá hezky využít Tunel a napakovat se zlaťáky. Moc se mi líbí i Úkryt (zlaťák za pět mincí s tím, že si k tomu přibalím plevel ze dvou měďáků), který se dá hezky doplnit Kořenářem a tím si ty měďáky zase vyházet za bonusy. Ty karty spolu fakt pěkně hrají a hádám, že až to zkřížíme s jiným rozšířením, tak to zase dostane nový rozměr. :-)

Ale přiznám se, že volit mezi Prosperitou s Kraji, to je hodně těžký...:-) Obojí nás baví, obojí je pojato odlišně...Záleží na hráčově naturelu, pokud máte radši "BigMoney", jděte po Prosperitě, pokud máte radši pestrý balíček a kombinujete, jsou o něco lepší Kraje. Pokud bych měl radit - kupte si obojí. :-)

5.10.2013 21:25:31

tak Prosperitu
už mám doma a bojím se, že to stejně nakokonec dopadne tak, že pořídím obojí...:-)

6.10.2013 12:30:13

určite
:D

6.10.2013 15:58:49

Vybíráme z Bazaru

Robinson Crusoe
Robinson Crusoe
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas