Dominion: Pobřeží

xxxxxxxxoo hodnoceno 154x (Seznam vlastníků)

Dominion: Pobřeží - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dominion
Dominion: Intriky
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

No tak mám za sebou zkušební partii pouze se Seaside a musím dát najevo své zklamání. Karty z minulých dílů, především ze základu, totiž budou opravdu stěží konkurovat novým ultrakartám a z toho vůbec radost nemám. Chci vidět někoho, kdo dá v nabídce akčních karet přednost kartám Thief, Bureaucrat, Feast a jiným kartám za 4 oproti ultimátní kartě Treasure map...
Trošku to připomíná Magic, kdy s novými a novými edicemi byly karty silnější a silnější za stejnou vykládací cenu. Na další dvě rozšíření se opravdu netěším :-/
29.12.2009 18:23:48

dojmy
Tak dneska jsem si poprvé s přítelkyní zahráli Seaside (já už ho jednou hodně dávno zkoušel v klubu) a oba jsme se shodli, že je to lepší než Intriky. Parádní partie, sice trochu delší, ale více kombinační a taktická a hodně se trashovalo (to já rád :) ).

25.5.2010 19:46:31

Seaside
Je to zajímavé rozšíření, řekl bych, že celkově trošku nevyrovnané (skvělý Island a téměř nepoužitelní Piráti atd.), ale to vůbec nevadí. Často hrajeme kombinace - základ + jedno z dalších rozšíření, nebo Seaside + Intriky a to je skutečně maso. Hry jsou potom pomalejší, ale o to peprnější. Každopádně jsem přesvědčen, že tři krabice vcelku stačí. Alchemy už mít nemusím (na Prosperity si ale počkám).
PS: Trashování je nuda, lepší je "set aside" :)

26.5.2010 00:51:31

Michal

To Stepan
Piráti jsou hodně dobrá a silná karta. Nehráli jste ji špatně? Jinak kombinace s Intrikama je fakt super, ale někdy až moc dlouhá.

26.5.2010 07:57:17

Stephan
Prosperity?
Když už píšeš, že si na Prosperity počkáš, tak můžeš dát nějaké info o čem toto rozšíření bude. Na BGG jsem neviděl jedinou kartu z rozšíření a anglicky neumím, abych si případně přečetl komentáře. Tedy pokud něco o rozšíření Prosperity víš, poděl se.
Hra ještě není zde v seznamu, tak bude třeba podat informaci do tohoto linku. Dík.
p.s. Já objednal jak Pobřeží, tak Intriky a už se na obojí moc těším.

26.5.2010 09:30:48

Deth
Stredobodem Prosperity bude prosperita, tedy bohatstvi. Mely by tam byt karty penez s ruznyma schopnostma navic, karty, ktere budou fungovat s kartama penez (neco jako lichvar, ale bez trashe treba) a hodne silne, ale hodne drahe karty. Plus snad karta penez jeste nad zlatakem a karta viteznych bodu jeste nad provincii. Tot asi strucne shrnuti, karty jeste nikde videt nejsou.

26.5.2010 09:54:11

Aneken
Aneken ví více než já. Každopádně jsem tím chtěl říci, že co se Dominionu týče, mám ho moc rád a rád ho ještě rozšířím, ale Alchemy mi přijde hrozně úzce zaměřená. Neumím si představit kombinaci Základ - 2 karty, Intriky - 2 karty, Seaside - 2 karty a Alchemy - 4 karty. Připádá mi, že Alchemy se může hrát, buď samotné, nebo maximálně s jedním rozšířením. To Michal: Piráti - vše závisí na počtu hráčů. Ve dvou, ve třech hráčích mi to přijde slabé. Teď si vybavuji další pecku - Haven, to je bomba. Karta, která má neskutečně mnoho užití a hodí i do čistě "finančního" decku. Mimochodem jsem hrál Thunderstone a je to fajn, ale mě se líbí Dominion víc. Je takový designově čistější (a to jak graficky, tak i mechanismem).
PS: Dominion je hra u které mi nevadí prohrát, když složím balík , který funguje a je zajímavý.

26.5.2010 14:12:23

Stepan
Hrat by to slo. Jen musis zvednout pocet alchemy karet tak na 5, protoze to je IMHO minimu, ktere te donuti dat si do ruky Potiony. Fakt velka skoda, ze je to jen platidlo a interakce s kartama je minimalni...

26.5.2010 14:36:14

u mně dobrý :)
Tak máme za sebou několik partií základu, intrik a seaside a ať se na mně někdo zlobí za inflaci hvězdiček či ne, dávám plný počet.... maximální spokojenost, zatím nevím, co bych vytknul (snad jen ty 4 simpsonovské kresby, které mi tam nesedí). Mícháme náhodně všechny tři dohromady a tak je to podle mně nejlepší (když jsme hráli jen intriky, přišlo mi to až moc překombokombinované a konfrontační). Světe div se, i ten příběh si tam najdu. Krásné a hlavně praktické krabice, skvělá hratelnost, nespočet kombinací karet, jasná a jednoduchá pravidla, takže můžu svádět líté boje nejen se speedym ale i s dalšími potomky, rozumná hrací doba, a jako třešnička neuvěřitelně kovové penízky...
jo, Dominion já můžu :)

10.6.2010 22:19:01

The Hammer
jj, já to vidím s Dominion (celkově) stejně. Pro mě prostě bezkonkurenční karetní rychlovka a taky s prstem v nose předbíhá spoustu deskovek :)

11.6.2010 00:49:55

Hammer, beholder
Ano, Dominio má vynikající koncept, je to snadné, rychlé, zábavné. Ale vám nevadí ten MTG efekt "čím pozdější rozšíření,tím ultimátnější karta za málo peněz"?

11.6.2010 01:35:45

Eyron
Právě tím mícháním rozšíření a náhodným výběrem s tím zatím nemám problém, není přesísajdováno, vždycky se sejdou tak max. dvě, tři a ne všechny jsou ultra silné...a navíc, nehraju žádné turnaje, alébrž převážně s děckama, a s výjimkou soubojů se speedym do toho nejdeme s čistě chladným kalkulem a můžeme si dovolit koupit i nějakou tu akci jen tak pro radost :), což možná není hráčsky košer a není to ta nejlepší cesta k vítězství ale nám to až tak nevadí :)

11.6.2010 06:50:31

Eyron
hmm, takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlel, ale možná, že máš pravdu, každopádně mi to zatím nějak nevadí, protože rozšíření mezi sebou nemícháme a hrajeme zatím vždy samotní Intriky nebo samotný Seaside. A možná, že to tak hrajeme, právě kvůli tomu co píšeš, protože, když jsem hrál pár her Dominion+Intriky na brettu, tak z té nabídky co se vytvořila mi vždy přišlo výhodnější kupovat karty z Intrik a ne ze základu, takže něco na tom asi bude.

11.6.2010 08:27:39

Beholder
Koukám, že na to jdeme každý jinak a přesto jsme oba spokojeni :)

11.6.2010 08:33:38

The Hammer
A vo tom to je :)

11.6.2010 09:05:43

Vybíráme z Bazaru

Successors (4. edice) CZ + prsten
Successors (4. edice) CZ + prsten
Akt. cena: 2100 Kč
Končí za: 8 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas