Dominion: Pobřeží

xxxxxxxxoo hodnoceno 154x (Seznam vlastníků)

Dominion: Pobřeží - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dominion
Dominion: Intriky
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Krabice???

Zdravím všechny, konečně jsem se dokopal ke koupi Pobřeží, ale udivil mě uvnitř krabice držák na karty tvarem odpovídající základu (příp. intrikám). Takže některé balíčky akčních karet musí být nastrkány v širších přihrádkách pro mince a ty otravně velké podložky si volně hoví v jednom z rohů a při přenášení krabice létají sem a tam a naráží do karet.

Má někdo další taky problém, že držák vnitřku neodpovídá obsahu balení? Přitom vzadu na krabici je obrázek správného černého držáku.
4.8.2011 12:20:44

ertzou
moc tomu nerozumím, co máš vlastně za problém. Insert Pobřeží je úplně stejný jako insert základu a Intrik. Takže si nastrkáš akční karty do přihrádek úplně stejně jako v základu nebo intrikách, zůstanou ti prázdné jen ty větší přihrádky na peníze a přihrádky na body, protože tyto karty nejsou součástí tohoto samostatně nehratelného rozšíření.

Co se týče podložek, tak ty můžeš s klidem vyhodit (obrazně řečeno), pokud ti v krabici zavázejí, protože jsou úplně k ničemu.

4.8.2011 12:28:58

re
Super. Mě jen zmátlo, že na vzadu je obrázek "správného" držáku, kdežto uvnitř je držák ze základu. Díky :-)

4.8.2011 13:45:47

ertzou
stále nerozumím, ale to máš jedno :). Nevím co má být ten správný držák, ale měl by tam být úplně stejný co je v základu a tak je to správně :). Mám anglickou verzi a na zadní straně krabice mám obrázky z karet a atmosférický popis hry, žádný "správný držák"

4.8.2011 13:53:24

ad rub krabice
Na rozdíl od anglické verze je u ostatních národních lokalizovaných verzí na rubu opravdu fotka insertu krabice s kartami. Nicméně se mi ale vůbec nezdá, že by se ten insert na fotce nějak lišil od toho univerzálního insertu Dominionu.

4.8.2011 14:22:17

ertzou
To ja ti rozumim. Muj drzak na karty taky nepasuje a docela mi to vadi. Na zadni strane krabice mam taky fotku, kde jsou ty velke podlozky pekne ukotveny. Skoda no.....

Edit: Ostatne, jde to videt i na fotce od "Deth"a.

4.8.2011 16:22:01 | Upraveno autorem (porovnej)

zvláštní
anglické verze základu, intrik a pobřeží mají stejné inserty a má to tak být, protože všechny 3 krabice obsahují okolo 25 akčních karet + základ a intriky mají základní karty pro hru (peníze a body). Všechno to pasuje normálně. Nechce se mi věřit, že by si Albi dělali svoje extra inserty :)

Edit: Podle fotky zadní strany krabice vypadá ten insert úplně stejně jako v anglické verzi, takže mi stále hlava nebere co se řeší :)

Edit2: Co se týče těch podložek tak ony ani nemají mít nějaké zvláštní "kotviště" do krabice se vejdou jedině když se lehce změní uspořádání (jeden nebo dva balíčky se dají jinam). Druhá možnot je rozložit je rovnoměrně po vrchu insertu a zaklapnout víkem. Třetí možnost je dát je do pryč, protože jsou opravdu k ničemu.

4.8.2011 17:04:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
No kdyz das 11 karet kralovstvi do diry pro medaky, tak ti tam proste plavou. Pobrezi ma jinou strukturu karet nez zaklad a Intriky, takze bych cekal i jiny insert.
A na krabici ceske verze Pobrezi je fotka, kde podlozky maji v insertu svou vlastni prihradku (nebo to tak aspon vypada). Bohuzel muj insert (a "ertzou"uv patrne taky) tuhle prihradku nema, takze podlozky nejsou v insertu, ale jsou volne polozeny na nem.

4.8.2011 17:16:22

Radim
No jak píšu, podložky svou vlastní přihrádku mít nemají. Jedině, že by Albi nepoužívalo inserty anglické verze, ale nechali si udělat nějaké svoje, ale o tom pochybuji. Pokud jsou insety anglické a české verze stejné, tak je to na té fotce jen naaranžované.

4.8.2011 17:24:57

Pobřeží
Já si vytiskl tu popisovou kartu, co je tu ke stažení a přilepil ji z druhé strany té z krabice. Pokud s sebou někam beru více krabic, tak jedu podle té z krabice a podložky jsou v jednom rohu. Pokud beru jen Pobřeží, tak si kartu otočím, přidám tam peníze, kletby a VB a podložky dám mimo krabici.

5.8.2011 17:12:34

Tak už vám rozumím :)
Právě jsem rozbalil českou verzi a už chápu v čem je problém. Nikoliv v plastovém insertu, ale v té kartě s názvy karet co se vkládá doprostřed insertu. Albi totiž zpřeházeli umístění karet. Udělali to asi proto aby se tam pak vlezly ty proklaté podložky, jestli to bylo rozumné...nevím, ani bych neřekl :)

3.2.2012 15:26:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Nájezdníci ze severu
Nájezdníci ze severu
Akt. cena: 1475 Kč
Končí za: 6 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas