Dominion: Intriky

xxxxxxxxoo hodnoceno 288x (Seznam vlastníků)

Dominion: Intriky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jake to je?:)

Tak mam svoji kopii uz u sebe, v tomto nebo pristim tydnu bychom mohli prubnout, treba v Outpostu. Hlasi se nekdo? Zajemce klidne naucim, hra je to fakt jednoducha, ale chytlava. Muzu s sebou vzit aj zaklad:)
18.7.2009 20:56:59

Jake to je;)
Teda abych alespon castecne naplnil nazev diskuze, prosel jsem karty a ty jejich funkce vypadaji mimoradne zabavne a budou hazet zajimavy komba:) Zvlaste se zakladni sadou ted variace bude obrovska...

18.7.2009 21:18:14

Intrigue
Tak prvni testik naznacuje obrovsky potencial. Hra se mi libila asi vic nez zaklad, dava u dosti karet hracum moznost vybrat si mezi ruznyma alternativama, a to i kdyz je na ne utoceno. Viz treba Mucitel, z toho se stane ma oblibena karta:) Porad plati, ze si rad zahraju, ted o vikendu to budu mit v Brne, v nedelu by to slo...

31.7.2009 12:56:42

Intrique
Já už mám za sebou taky první hru a je to skutečně výborné, neuvěřiteln variabilita, chytlavost... Jen to neustálé míchání karet :-)

31.7.2009 13:00:06

Eyron
Me se na tom dost libi to, ze to nechava casto volbu na tobe. Na druhou stranu to trochu nabouralo tu neuveritelnou jednoduchost zakladu, Intriky jsou urcite komplikovanejsi a zvladnout je chce asi trochu zkusenosti:)

31.7.2009 13:27:49

tak jak to s tím je
je tam sada karet jen pro 5 a 6 hráče nebo je to uplně samostatně hratelné. Podle toho jak jsem viděl ty karty, tak to bude chtít asi ten základ a asi tam nebudou peníze a vítězné body.

1.8.2009 08:41:16

Lumirius
Je to samostatně hratelné. Obsahuje 25 nových karet + kompletní sadu bodů a peněz.

1.8.2009 08:52:42

Lumir
Hratelne samostatne i kombinovatelne. Treba Moat se tam ze zakladu hodi, kdyz je ve hre Mucitel:) Jsem pred chvili Hrabinha uplne umucil kombinacema Mining Village prave s Torturerem, Moat ve hre nebyl a nemohl se branit. Nektere nove karty mi zatim prijdou vyrazne silnejsi, nez v zakladu, ale libi se mi to hodne, diky te moznosti volby, ktera je tam docela casto, je to zajimavejsi... Az to druhe rozsireni bude hratelne jen se zakladem nebo s Intrikama...

1.8.2009 21:40:36

Beholder
25 nových sad karet je docela pěkný výběr.

2.8.2009 18:18:08

Aneken
takže nekombinovat se základem?

2.8.2009 18:18:27

Lumir
taky si říkám, spíše než rozšíření bych to nazval Dominion 2: Intrigue :). A pokud to dobře chápu, tak můžeš kombinovat se základem nebo hrát samostatně.

2.8.2009 18:47:48

Intrique a počet hráčů?
Zde je v popisu pro 2-6 hráčů, ale někde jsem četl, že by snad toto rozšíření mělo umožnit i hru sólo, jsou to jen bludy nebo je to pravda?

11.8.2009 11:04:49

Deth
to budou určitě bludy, nedovedu si tuhle hru představit sólo. Jestli si to nepleteš s Dobyvately vesmíru :), tam rozšíření přináší sólo hru s tím že hraješ proti robotovi, za kterého hážeš kostkama, jestli jsem to dobře pochopil...

11.8.2009 11:13:43

bludy
no jo, asi máš pravdu, zřejmě jsem si to fakt spletl s Dobyvateli vesmíru

11.8.2009 12:34:01

první lehké seznámení s Intrikama
Tak se tady po dlouhé době budu zase bezhlavě prezentovat jako neopříčetný fanoušek téhle hry, protože jsem měl na BSW v "ruce" teprve 4 karty z Intrik a už jsem opět v extázi :D. Švindlíř - parádní nasírací karta (kamarád ke zlodějovi :) ) trash copper a místo něj do balíku -1 curse muhehe :), Minion - lízl jsem si špatnou ruku, vůbec nevadí a ještě k tomu na**ru soupeře, který měl nachystáno 8 peněz na 6kový bod :) a nebo si dám +2 peněz. Baron - taky dobrý chlapík do začátku a vlastně potěší kdykoli, když si s ním líznete jedničkový bod. Upgrade je poslední z těch 4 se kterýma jsem se zatím setkal. Moc jsem jej nevyužil a přišel mi slabý, ale pak mě napadlo, že s ním jde na konci pěkně trashovat nepotřebné akce za 4 peníze (třeba moneylender) a brát si za to 5kové body. Jestli to nevyjde česky tak...raději se krotím :) (ne že bych si úplně v pohodě a navíc mnohem raději nevystačil s anglickou verzí, ale čekal jsem hodně dlouhou dobu na český dominion aby si jej se mnou mohla zahrát moje neanglicky rozumějící přítelkyně...a to ani nemluvím o tom, že dominion po chvíli tak přejde do krve, že by jsme to v pohodě zvládli i s tou anglickou verzí)

31.8.2009 20:58:49

česky!
Taktéž jsem podlehl kouzlu Dominionu, ať si říká kdo chce co chce, je to úžasná záležitost. A i když je i v základu spoustu možností a variant na obměnu hry, pevně doufám a věřím, že i Intriky vyjdou česky. I když i my bychom tu angličtinu zvládli, tak přece jen to hraju i s dětmi a ta čeština to hodně zjednodušší a urychlí. Ale zase je pravda, že po pár hrách už nikdo texty nečte, všechno je snadno zapamatovatelné. Ale na nalákání dalších hráčů je čeština lepší. Docela by mě zajímala prodejnost Dominionu, jestli se už dostal i do "normálních" obchodů, nebo je to jen záležitost speciálek. Na prodejnosti bude asi hodně záviset rozšíření v čj, takže kupujte! :-)

31.8.2009 21:19:06

The Hammer
Až to uvidím v našem předraženém hračkářství v Havířově (kde mají mimo jiné třeba Starcraft, Mutant Chronicles, Britania, Axis & Allies) vedel Galaxy Truckera budu klidný :)

31.8.2009 21:22:49

Beholder
Já tam byl! V Elánu! Všechno jsem to držel v ruce! Krabice StarCraftu je opravdu impozantní! Nakonec jsme koupili klukovi na narozky Star Wars miniatures zákl. balíček + jeden booster, bylo to nejlevnější a chtěli jsme vyzkoušet i tento typ her, než přijde čas AT-43.
PS: moje drahá polovička je totiž z Havířova, tak se tam občas objevíme.

31.8.2009 22:11:34

The Hammer
Tak to je náhodička :)...na ty Star Wars miniatury se tam taky vždycky dívám :).

31.8.2009 22:43:40

offtopic
Nez v elanu, tak jsem jako dite radsi nakupoval v Havirove v knihkupectvi co bylo (je?) v permonu. Uz tehda tam meli i miniatury k Warzone. Jak vlastne moc drahe je to hrackastvi v Elanu? Ja teda radsi vzdy kupuji kdyz uz v kamennem obchode, tak v Yogim v ove

1.9.2009 08:26:36

offtopic
Yogi je neskutečně drahé jen v krajním případě. Třeba Dominion tam byl za 899,- myslím, ale prodává se tvrdila paní.

1.9.2009 08:41:47

Beholder a Hammer
Prodava se velmi dobre, rekl bych. Dle informaci od Albi rozsireni bude, termin je jaro 2010.

1.9.2009 09:30:54

offtopic
Ted teda nechci Zogi obhajovat, jejich ceny se mi zdaji taky vysoke, ale jsou vyssi nez u jinych kamennych obchodu?
Ja mam nastesti u nich slevovou kartu, takze dominion me vysel na 809 (nechtel jsem kupovat pres net, nebot jsem spechal)

1.9.2009 09:46:12

Aneken
První dobrá zpráva v zatím ne moc podařeném dni!

1.9.2009 10:03:04

Hammer
Dalsi mas na Home;) Letosni hry od Vladi Chvatila muzu doporucit;)

1.9.2009 10:15:20

Michal

Intriky
Musím říct, že jsem chtě nechtě taky podleh Intrikám, vlastně celkově Dominionu... :)

1.9.2009 10:39:20

Vybíráme z Bazaru

Kutná Hora: Město stříbra - Insert
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas