Dominion: Intriky

xxxxxxxxoo hodnoceno 288x (Seznam vlastníků)

Dominion: Intriky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze?

Nemáte někdo nějaké info o případném plánovaném českém vydání? Resp. něco bližšího než jen že albi bude půl roku sledovat prodejnost Dominionu a pak se teprve rozhodne?

Řeším následující problém - moc se mi zalíbil dominion a chci milión dalších karet :-) A Intrigue není česky, tudíž by to se mnou přítulkyně nehrála ... takže uvažuju, že si znovu vyrobím celý Dominion + Intrigue + milión dalších karet a předělávek z netu ... A nebo si počkám na CZ verzi Intrigue, která alespoň částečně ukojí můj hlad po dalších kartách :-)
10.8.2009 12:23:08

termín
Nejbližší možný termín je jaro, ale rozhodovat se o tom bude pravděpodobně až teď v září.

10.8.2009 14:27:31

hmmm :-(
Takže to vidím tak, že si znovu vyrobím základní Dominion a domastím k tomu ve stejném duchu amatérský neoficiální překlad pro Intrigue... To je radost, tisíc kartiček + dalších x z netu ... :-(

10.8.2009 14:33:36

a nebo
si koupit anglickou verzi.
Sám mám anglický Dominion základ tak si koupím aji anglické Intriky, člověk nikdy neví co se stane s odstínama karet jako třeba mezi německou a anglickou verzí základu.

11.8.2009 06:35:52

to Lumirius
Nojo no, jenže za prvé se mnou anglickou verzi bude hrát mnohem míň lidí než českou a za druhé už českou verzi Dominionu mám ... :-/ A za třetí, co s dalšími kartami z internetu? Nevidím jiné řešení, než si to komplet vyrobit znova :-(

11.8.2009 08:44:26

Merlin
co myslíš tím "další karty z netu" ?

11.8.2009 08:50:49

to Beholder
Na BGG je pár novejch karet a spousta karet předělanejch do nějakýho stylu ... třeba celej Dominion z prostředí Zeměplochy :-) Vypadá to skvěle ...

Bohužel to většina lidí zcela nesmyslně cpe mezi fotky hry, místo aby to nahráli do souborů ....

11.8.2009 09:30:20

Merlin
Dominion hraju aji s neangličtinářema je tam priomitivní angličtina s ikonkama a karty jsou veřejné a podle pěkných obrázků si to lidi zapamatujou docela rychle, jen musí chtít. Pokud nechcou tak je nedonutíš ani v češtině.

11.8.2009 09:32:06

Merlin
jo tak...něco jsem tam zahlédl. Myslíš, že ty homemade karty budou dobře vybalancované? Já bych to neriskoval. Netrpělivě čekáme na pošťáka s českým Dominionem a počkám si i na české rozšíření, pevně věřím, že vyjde.

11.8.2009 09:36:11

Lumír
to máš pravdu, Míša je totální neangličtinář a nedávno mi říkala, že by to zvládla i v angličtině, lehce se to po pár hrách pamatuje. Paradoxně mě to zrovna u Dominionu nepotěšilo, to co řekla, protože čekáme strašně dlouho na českou verzi s s tím rozšířením to taky není jisté :)

11.8.2009 09:38:45

to Lumirius
No asi máš pravdu, i když přítulkyně měla problémy ze začátku pochopit i dvě tři kartičky v češtině a pořád si občas plete toho Úředníka nebo co to je, jak za zahozenej mědák dostaneš tři peníze k nákupu, tak ona si obvykle snaží vzít stříbrňák z balíčku :-)

Nicméně stále nevím, nechce se mi to rozšíření pořizovat v english, když mám CZ verzi ... pořád váhám .... a polepky mě moc nelákaj ... takže i když bych ho pořídil, tak stejně budu asi vyrábět znova ... no nic no ... Zatím se nám naštěstí ani neohrál původní Dominion.

11.8.2009 09:56:27

to Beholder
No já se zeptám jinak, myslíš, že jsou všechny karty ze základní hry pečlivě vyvážený a otestovaný? Že to zkoušeli hrát furt dokola a laborovat s tím, jestli dřevorubec přidá +1 k nákupu, +2 k nákupu nebo +3 k nákupu? A po mnoha a mnoha testech, výpočtech a podobně dospěli k názoru, že +2 k nákupu je ta jediná a správná kombinace? Já si v tomhle fakt nedělám iluze ...

11.8.2009 09:58:00

Merlin
no abych pravdu řekl, přesně v tohle doufám :)

11.8.2009 10:02:03

ad testování
Někde jsem četl, že Dominion byl opravdu hodně testovaný.

11.8.2009 10:04:13

ad česká verze
Kdybych měl doma jen tuhle hru, tak bych si to třeba i vyráběl, ale vzhledem k tomu, že do půl roku by tady měla být česká verze Intrik, tak to zas na to počkám do toho jara. Kvůli tomu půlroku se s tím teda nebudu piplat.

11.8.2009 10:10:28

kren
pokud opravdu u nás cz verze Intrik vyjde, tak není co řešit. Btw četl jsem že 30. listopadu by mělo vyjít další rozšíření Seaside (hratelné už pouze se základem nebo Intrikama). Tak i to snad vyjde pak česky. A taky doufám, že ty rozšíření nepojedou jak na běžícím pásu :)

11.8.2009 10:26:09

Intrik česky
kren
Tomu říkám konečně pořádné slovo, Intrik bude česky, to jsem chtěl slyšet, snad rozšíření hru příliš neskomplikuje.

11.8.2009 11:03:23

ja jsem
hodně zvědavý jak se bude Dominion prodávat. S rozšířeníma je to vždycky těžké jestli vyjdou nebo ne.
Teď mě ukamenujete: mrzí mě třeba, že nevyšlo české rozšíření pro Pilíře země, protože mít půlku herní desky v němčině a půlku v češtině trochu ruší dojem ze hry.

11.8.2009 11:04:33

Lumír
já tě kamenovat nebudu, pilíře jsem nikdy nehrál, ale přesně tohle by mě štvalo u Dominionu, nehledě na problém, co se týče odstínů karet

11.8.2009 11:10:19

rozšíření CZ
Já osobně mám trošku pochybnosti ... s rozšířeníma v češtině to nikdy nebylo zrovna růžový (jak dlouho se čekalo na CZ rozšíření ke kartením osadníkům? A vyšlo to vůbec, nebo si to rozmysleli? Nevím, přelepil jsem si německé karty).

A i kdyby krásně vyšly Intriky, co další rozšíření? Zas další rok zdržení, případně vůbec nikdy? Nevím, mám z toho dost podivnej pocit, jestli vůbec má smysl pořizovat hry v češtině, když stejně x rozšíření vyjde obvykle jen v angličtině a o češtině si můžem nechat zdát... Z pohledu hráče, co žere všechna rozšíření mi to nepřijde ideální... :-)

11.8.2009 11:15:19

Merlin
jo, to je pravda, já ty pochybnosti taky mám...

Ale pokud by šlo jen o zdržení, tak by mi to vůbec nevadilo :), protože, teď teprve budem mít základ, Intriky už jsou venku a jestli výjde v Listopadu další...

11.8.2009 11:18:23

počkám si
zde naprosto souhlasím s Beholderem, klidně si počkám v tom problém nevidím, jen aby rozšíření přišlo. Podobně to vidím u ostatních her, prostě je mi jedno kdy, ale hlavně ať v češtině jsou.

11.8.2009 12:37:47

Vydávání rozšíření
Víte to je pořád stále dokola ohrávaná písnička, že čeští vydavatelé musí vydat pouze to co se jim komerčně vyplatí a jen sem tam něco si mohou dovolit vydat v malém nákladu pro fajnšmekry jako teď třeba MindOk CIVku. Už jsem tady x-krát psal, že je to dáno taky velikostí našeho trhu a možností prodat jen omezené množství české mutace. Angličtina a němčina v tom má výhodu. No a taky je to velikostí vydavatelství a jeho portfolia her. Takové RIOGRANDE GAMES si může dovolit vydávat každé rozšíření, protože kdyby se neprodalo, tak to bohatě zaplatí další stovky her, které jsou prodejné. Myslím, ale že se i u nás situace postupně lepší. Uvědomte si kolik her mělo ve svém portfoliu třeba ALBI před pár lety, nbo MindOK v době svého vzniku a kolik jich má teď. Holt jsme malý český (moravský) dvorek a nesmíme hned chtít všechno.

11.8.2009 12:52:17

Vydávání rozšíření
ale jo, dyť já nic neříkám, chápu naši situaci ohledně deskových her, jen jsem naznačil, že by mě mrzelo to, že teď budu mít Dominion v češtině a Intriky nebo další rozšíření už by česky nevyšlo...

11.8.2009 14:00:44

Rozšíření v Cz
No já to vyřešil tak, že mám základ v CZ a Intriky v ENG, je to v pohodě. Ale doteď mě hrozně mrzí, že jsem si koupil Dobyvatele vesmíru v CZ a teď musím šíleně dlouho čekat na jejich CZ rozšíření, protože halt karty mají nápsi na rubu (já vím, přelepit to, koupit obaly s neprůhledným rubem atd :-(((
Mimochodem pořád se mi Dobyvatelé líbí o malinko víc než Dominion :-)

11.8.2009 17:44:52

Kontrola
Tak jsem to ještě doma kontroloval a můžu říct, že jsem nenašel sebemenší rozdíl mezi ruby karet CZ základu a karet ENG Intrik

11.8.2009 19:27:18

Vybíráme z Bazaru

Duchové ostrova - Promo 1 + 2
Duchové ostrova - Promo 1 + 2
Akt. cena: 20 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas