Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

uložení v krabici(ích)

Chci se zeptat jak máte uloženy karty, pokud máte více rozšíření.Osobně mám vše co vyšlo česky - základ, intriky, pobřeží a roh hojnosti. Zatím to mám v originálních insertech, ale ty 3,5 krabice mi zabírají příliš místa ve skříni, tak přemýšlím jak to vyřešit. Zatím jediné co mě napadlo, je dát všechny karty do jedné krabice, vyndat z ní insert, karty zagumičkovat po jednotlivých typech a umístit do krabice podle názvu. Máte lepší řešení, které bude splňovat nerovnici málo místa a velká přehlednost?
18.9.2011 12:29:37

něco
jako kaves (v obrázcích) - to vypadá hezky a prakticky zároveň.

18.9.2011 13:15:36

ta"jemná"
Z čeho máš ty jednotlivé přepážky? Vypadá to na nějaký plast.

18.9.2011 13:40:03

saso
to je právě "kavese", ale vypadá to na nějaký plastový třídiče, něco podobného jem měla kdysi v kanceláři, jako rozdělovníky v kartotéce...

18.9.2011 13:46:51

ta"jemná"
Tak to bohužel k dispozici nemám, leda ručně vyřezat. Ale když na to koukám, tak si nejsem jist jak to je stabilní při transportu. Přeci jenom, když krabici někam přenáším tak většinou ne na plocho. Potřebuji aby se mi to nerosypalo po celé krabici.

18.9.2011 13:56:29

gumičky
Negumičkuj, obaluj. http://www.zatrolene-hry.cz/galerie/501/4677.jpg

Poznámka k uchovávání v jedné krabici - krabice plná karet bude celkem těžká a transport jinak než naležato nedoporučuji (nejsou nezničitelné), lépe netransportovat vůbec. :D

Já mám záložky vytisknuté jen na barevném tvrdém papíře (body na zeleném, peníze na žlutém, ... ) a funguje to celkem fajn. Jsou o trošku širší než karty (takže u ležících karet je lehce převyšují - vyčnívá název karty) a mám na nich zkopírovaný vysvětlující text z pravidel.

25.9.2011 23:08:37

Přenášení
Chtěl bych se zeptat, jak řešíte přenášení Dominionu, když chcete hrát třeba v hospodě ?
Přecejenom krabice, se do báglu vleze tak tak....

13.3.2012 09:14:56

BladeBrown
Když jedu na nějakou akci, mám karty zapytlíkované v igelitových sáčcích. Typicky používám takovou tu klasickou velikost, co dávají do většiny her. Jedna krabice Dominionu se vejde tuším do čtyř, rozšíření do dvou nebo do tří, protože už není potřeba brát další body a peníze.

13.3.2012 11:19:14

sasa
Je to vyrezane v hrubeho kartonu. Zabralo to dost vela cau a prace, uz to viac robit nebudem. Teraz som nasiel lepsi sposob, pre LOTR card game a Warhammer invasion. Kupil som na ebayi original plastove oddelovace

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170506953756&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123

tie sa daju este jednoducho noznicami zastrihnut na pozadovanu dlzku.

18.4.2012 12:50:18

Poradí někdo ?
Neví někdo kde by se v ČR dalo sehnat něco podobného ?
http://boardgamegeek.com/image/1263804/ddoublevvision?size=large
nebo
http://boardgamegeek.com/image/1219634/sommermatt?size=large
Diky

2.5.2012 22:12:54

BladeBrown
No vypadá to na klasické desky na MTG, takže to seženeš v černém rytíři:
http://www.cernyrytir.cz/index.php3?akce=61

Kroužkové album a do něj se vloží stránky do alb...
Snad to alespoň trochu pomůže...

2.5.2012 23:24:47

desky
pár jich doma mám t doby, kdy jsem hrál CCG, pokud bys nějaký chtěl. Jen věz, že 11 karet kraálovství (popřípadě 13 zahrad) se ti tam vejde jen valmi těžko... Spíš nevejde a budou se pouzdra trhat

3.5.2012 08:37:41

Desky
Tak uz sem poridil z Rytire cervene desky+ listy na 9karet/stranka. Karticky mam v kapsach po 5-6.Zatim spokojenost.
Mam tam zatim vsechny karty ze vsech rozsireni v CZ. Skoda jen, ze si clovek musi davat velky pozor, na spravne noseni alba, jinak se stane, ze karticky neposlusne vyletaji ven, chtelo byt to nejak "uzamcit" :-)
Dal budu muset vyresit,jak prenaset karty Penez + Bodu + Randomizer, pak desky z Pobrezi a kovove Penize + Embarga z Pobrezi, vypada to,ze poridim asi ty Magickove Boxy.
A uz se nemuzu dockat Prosperity :-)

5.5.2012 14:54:59

Jedna krabica na všetky doteraz vydané české karty
Do obrázkov som dal svoju krabicu, kde mám uložené všetky karty českej verzie Dominionu, aj s Rohom hojnosti, Prosperitou, Alchýmiou a všetkými ostatnými časťami.

Oddeľovače sú z hrubého 300 gramového papiera, vytlačené na A4 papier, orezané orezávačkou. Nebabral som sa so žiadnymi výrezmi, jednoduchý obdĺžnik funguje dobre.

Tri priehradky v krabici sú z akéhosi kartónového papiera, rozmer A2, jeden papier stačil na všetky tri priehradky. Návod na výrobu priehradky sem dávať nebudem, zvládne to určite každý :).

Ak by niekto chcel tie predlohy na oddeľovače, rád ich poskytnem. Stačí mi napísať. Anglickú predlohu mám z BGG, ja som len upravil rozmery, pridal české popisky a dal to do A4 formátu pre tlač. Vytlačiť som si to dal na 300 gr. papier, stálo ma to asi 13 eur.

Celkový čas na výrobu cca 3-4 hodinky (tri priehradky, orezávanie oddeľovačov, plus ukladanie kariet). Krabica je síce ťažká, ale je iba jedna, na rozdiel od piatich-šiestich :)

10.8.2012 17:06:52

Předloha
Já bych měla zájem,do kromě prosperity a Alchemy mám všechny a taky mě unavuje tahat s sebou všechny krabice.
stasnam@seznam.cz
Díky moc

10.8.2012 18:11:29

uložení
To zní opravdu dobře, škoda, žese někdo nezamyslel a neudělal to do origoše.
Líbí se mi uložení karet v nightfallu, snad to píši dobře. Tam je jen obyč molitan a podle množství karet se odebírá.

10.8.2012 19:03:11

Uložení
Já jsem tenhle týden v jednom papírnictví náhodou narazil na tuhle věcičku:
www.rafoshop.cz/folie-na-dokumenty-zavesne/folie-a4--na-sportovni-karticky

Hned mě napadlo, jestli by se v tom nedal převážet a skladovat Dominion a ono jo! :-) Každá fólie má 9 přihrádek, takže do tří takových napasujete jednu krabici, včetně losovacích karet. Karty tam akorát sedí, vypadnout sice můžou, ale to už nějak vyřešíte. Takže doporučuju.

Upozornění: podobných fólií jsem tam viděl víc, ne všechny ale mají ty správné rozměry, většinou jsou o kousek menší, než je třeba.

16.8.2012 16:14:35

Obrázky??
Vidím, že moje fotky stále nie sú pridané medzi obrázky :(

16.8.2012 18:43:41

počej měsíc, ...
... budou. Možná ...

16.8.2012 19:41:04

obrázky
tak už sú pridané...

22.8.2012 11:59:35

skladování
Po pár letech přemýším nad lepším skladování Dominionu, aby bylo možné si brát všechny karty s sebou třeba v kufříku.
Aktuálně mám vše co vyšlo česky , odhadem asi 2766 karet.
Jak skladujete vy ?
Díky za náměty.

19.5.2017 13:59:09

pořadač
Nepomohl by nějaký pořadač (třeba tento: https://www.planetaher.cz/card-crate-inlay-standard-box-poradac-na-karty)?

Já jsem si něco podobného na jiné hry, kde je více karet (Imperial Settlers, LOTR LCG), vyrobil z foamcore - používám Kapa Line (bílá) nebo Kapa Graph (černá), šířka 5 mm. Jdou z toho lehce dělat i krabičky na žetony atd.

Vyříznu hobby nožem, slepím Herculesem, oddělovací přihrádky na karty pouze přišpendlím obyčejným špendlíkem (jde to pak bez problémů posunout dle potřeby).

19.5.2017 15:07:28

Krabice
Já jsem si pořídil krabici na 4000 karet v Černém rytíři: http://www.cernyrytir.cz/index.php3?akce=100&limit=25&sekce=doplnky&podsekce=krabka&submit=Vyhledej

Jednotlivé balíčky mám v zapínacích sáčcích a všechny doposud vydané české karty se mi vešly do 2,5 příhrádek ze 4; do té čtvrté se dají dát žetony mincí, embarga, VB apod. Pravidla a desky jsem položil nahoru na karty.

Mohu jen doporučit, ale je třeba počítat s příslušnou váhou.

20.5.2017 13:14:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Shark
Ta krabice vypadá dobř, je to aspoň trochu "bytelné" ? Jaké jsou prosím rozměry ? Černý rytíř uvádí prodej pouze v kamenném ochodě v Praze, což je pro mne menší komplikace...

20.5.2017 14:04:11

BladeBrown
Rozměry jsou 31 x 37 x 9 cm a bytelné je to podle mě dost. Všechny dosud vydané karty včetně promo karet se mi vešly do 2,5 příhrádek. Víko má rovněž na výšku 9 cm a když dáš do krabice i pravidla, zvedne to víko asi o 1 cm, což je úplně bez problémů.

20.5.2017 22:06:16

Vybíráme z Bazaru

Kámen - Zbraně - Papír
Akt. cena: 330 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas