Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Proč se prodává tolik na Bazaru?

Zdravím,

jedno téma/dotaz k Dominionu.
Proč se prodává na Bazaru v takovém množství?

Objevuje se k prodeji opravdu často,
je to tím, že ji lidé nehrají,
nebo již je časem překonaná,
jiná možnost?

Jak to vidíte za sebe?
22.1.2021 10:48:12

množství

Myslím, že je jich hlavně mezi lidmi hodně.

22.1.2021 10:50:27

...
Podle mě se časem trochu ohraje a lidem se k tomu nechce kupovat rozšíření, aby si tu hru oživily. Navíc je po tom vcelku poptávka, takže dokud se to prodává, tak to namotivuje i další aby si dali tu práci a vystavily tady inzerát, třeba když redukují sbírku.

22.1.2021 10:51:35

...

Tak po prvé, Dominion je, pokiaľ viem, nedostupný. Po druhé, je to ideálna vstupná hra, takže možno si ňou niektorí doplňajú úvodnú zbierku hier. Po tretie, je to klasika.
Ja svoju kópiu s rozšíreniami momentálne tiež predávam, lebo pri tom pretlaku hier si ju dnes už nezahráme.

22.1.2021 11:27:05

Re:
Je to klasika, která už se kromě základu, nedá (v českém překladu) koupit. A taky je celkem veřejně známo, že se v Albi žádný dotisk nechystá a kolují fámy, že ani americký vydavatel nechystá dotisk originálu.

Je to hra, kterou podle mého názoru další rozšíření dost rozvíjejí a tak když má člověk základ, časem začne chtít mít k němu i nějaká ta rozšíření (pokud to hraje a neleží mu ve skříni).

A teď se tu draží za absurdní částky, takže když má někdo nějaký doma a moc ho nehraje, tak vidí, že teď je ta pravá chvíle ho sem hodit, když na něm trhne třeba třikrát tolik, než za kolik ho koupil.

edit.: Jo, tak možná už se nedá koupit ani ten základ...

22.1.2021 11:59:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Synura
Přesně jak píšeš.
Sám mám 3 inzeráty protože to leželo ve skříni už poměrně dlouho a nějak nebyla chuť to vytahovat. Když chceme nějaký DB tak vytáhneme Hero Realms a hrajeme - odpadá přemýšlení jaké balíčky si dáme.
No a když jsem viděl jak to na bazaru skáče, tak proč toho nevyužít.

22.1.2021 12:19:07

Souhrn
Paráda, díky všem za názory.

Když si to pro sebe shrnu:
- Dominion je dobrá vstupní hra o kterou je stále zájem
- hodně lidí jí ve sbírce nemá, chtělo by mít, ale v obchodech není
- hodně lidí ji ve své sbírce má, ale nehraje
- po delším čase se může ohrát, proto se časem méně hraje
- cena se pohybuje relativně vysoko z důvodu nedostupnosti, ale stálé poptávky, což vede majitele k prodeji nevyužité hry

Dobré důvody a z tohoto pohledu se mi to zdá být zcela adekvátní, že se hra hodně prodává i hodně kupuje, zájemci mají hru a prodejci peníze a místo ve skříni =)

22.1.2021 21:03:36

Proč a za kolik se prodává
Proč se prodává v takovém množství? To je myslím jasné, protože je to pro prodejce výhodné. Pokud vím, tak žádná jiná hra, se tu pravidelně za trojnásobek původní ceny neprodává (kromě Ankh-Morpork, ale tam to bude spíš osminásobek :-D )

Proč jsou ceny tak vysoké? Podle mě je to způsobeno tím, že základ byl dotisknut mnohem víckrát než jednotlivá rozšíření. Člověk zahučí do deskovek, pořídí si pověstnou hru a chce víc. Jenže rozšíření se vytisklo násobně míň než základu, přitom poptávka pořád roste, protože základů je mezi lidmi hodně.

Já Dominion kupoval na konci roku 2019 (společně s Intriky, Roh hojnosti a Temné časy - vše nové z obchodu) a už v tu dobu se tu některá populárnější rozšíření dražily za 2000+ Kč. Nemluvě o promo kartách, z nichž jsem tu jednu viděl vydraženou za 300+ Kč, přitom se ve stejnou chvíli dala ještě pořídit na e-shopech za čtvrtinu.

Zajímalo by mě jestli teď cenově vystřelí i základ, když je vyprodaný. Např. zmíněný Roh hojnosti jsem kupoval za 500, v říjnu ho nerozbalený prodal za 700 a pár dnů zpátky se vydražil za 1900... Šílenost.

Tím neříkám, že se mě to šílenství netýká, ale zatím jsem vždy po rychlém zvážení (2500 Kč za 16 žetonků a 25x10 karet??) odolal.

Tak třeba se to časem znormalizuje, nezbývá než doufat.

22.1.2021 21:37:58

f0x

Mecenáš trolíků

Základ bude k mání dle Albi 3.8.2021
https://eshop.albi.cz/dominion/

16.4.2021 18:18:51

Já teda na albi vidím dostupnost až únor 2022.

Mimochodem mi doma leží asi jednou hraná základní hra+ Intriky a Temné časy. Jakou by tak asi mohli mít hodnotu, když bych se jich chtěl zbavit ? :)

11.8.2021 10:29:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Ty dvě zrovna úplně velkou ne :)

Ale zkus najít Pobřeží, Prosperitu nebo Vzdálené kraje, to je teprve jízda na bazarech :)

11.8.2021 14:18:12

Za mě je jednodušší si karty vyrobit a nechat na pořádný papír(350g) vytisknout v tiskárně. Vyjde to celkem levně a kvalita podobná originálu. Mám to jako vánoční projekt :)

19.12.2021 11:57:38

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny LCG - rozšíření Králové ostrovů (CZ)
Hra o trůny LCG - rozšíření Králové ostrovů (CZ)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas