Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karta "Kancléř"

Můžete mi někdo poradit, k čemu je tato karta dobrá? Nějak se u nás zatím netěší oblibě.
16.2.2013 12:49:34

Kancléř
Kancléř se hodí, pokud máš odkládací balíček výrazně větší než odebírací, a víš, že tam máš akční karty nebo vyšší karty s penězi, které by se ti hodily pokud možno co nejdřív do ruky, a naopak v odebíracím balíčku už toho moc užitečného nezbývá. A dva měďáky navíc taky nejsou k zahození. :-)

Takže souhlasím, kancléř asi nebude úplně nejužívanější, ale jsou situace, kdy může přijít docela vhod.

23.5.2013 12:02:31

Kancléř na začátku
Párkrát se mi osvědčilo koupit kancléře hned v prvním (druhém) kole. Člověk totiž poté, co zahraje kancléře má jednak +2 peníze a druhak hned po svém tahu míchá balíček. Tzn. že pokud zahraješ kancléře ve třetím tahu a máš k němu 3 měďáky, koupíš si pětkovou kartu a je poměrně velká šance, že ti ta pětková karta přijde už do čtvrtého tahu.

11.7.2013 14:04:37

Kancléř
Ano, na nějaké strategie je Kancléř ze všech +2 karet jedna z nejslabších, ale jeho funkce okamžitého odložení dobíracího balíčku se může někdy dost hodit... samozřejmě hlavně hráčům, kteří si pamatují, co v tom dobíracím ještě mají, nicméně obecně přibližuje situaci, kdy dostanu do ruky kartu, kterou právě kupuji.

12.7.2013 23:01:00

v praxi
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/dominion-501/hrani/14537/

13.7.2013 21:22:33

Vybíráme z Bazaru

Mysterium park- nová
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 17 hodin

Offcanvas