Dominant Species

xxxxxxxxxo hodnoceno 96x (Seznam vlastníků)

Dominant Species - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Chad Jensen
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Melo by to v dohledne dobe vyjit, tak jsem trochu koukal na pravidla a vypada to dost zajimave. Hra je o evoluci a jednotlive druhy (plazi, ptaci, savci a tak dale) bojuji o sve misto na slunci. Ze vseho nejvic to vypada jako velmi hutne euro, ale jsem na to zvedav a rad bych to prubnul:) Jinak uz to ma i finalni verzi krabice, ktera vypada vyborne, tak by to chtelo vymenit;)
20.8.2010 09:47:11

aneken
Já jsem po tom také trochu pokukoval, protože mne hry s podobnou tématikou hodně lákají. Jenom se trochu obávám, že tam bude na mapě překostičkováno.

Hrál jsem totiž Ursupe, které je tématicky hodně podobné a tam jsem z těch barviček na herním plánu málem dostal epileptickej záchvat.

20.8.2010 10:16:57

Parxel
No toto asi bude podobne, tvari se to pomerne abstraktne a kosticek je v tom desne hafo...

20.8.2010 10:20:05

aneken
Ted jsem koukal na fotky. Tohle je to o čem jsem mluvil.

http://www.boardgamegeek.com/image/700319/dominant-species

20.8.2010 10:21:08

rbx

aneken
me tak nejak prijde, ze tyhle pokusy GMT udelat non wargame hru s wargame komponenty dopadaji desive, viz treba Leaping Lemmings.

20.8.2010 10:21:28

rbx
No tak hezky to rozhodne nevypada, kdyby se toho chopili rozumne a byly tam nake nezke tokeny, byl bych radej. Ale asi by to bylo jeste neprehlednejsi, nez je tato verze. Ja mam area control hry rad, takze bych tomu rad kouknul na zoubek:)

20.8.2010 11:11:50

Nadvláda
Může mi prosím někdo objasnit k čemu vlastně slouží umístění kužele na dlaždici tzn. když na ní získám dominanci? chápu jak toho dosáhnout ale nevím k čemu to vlastně je. tady úryvek z českých pravidel "Nadvládu jde kdykoliv získat stejně jako ztratit a její účinky jsou okamžité" ať hledám jak hledám nikde nenalézám jaké okamžité účinky. Myslím si správně že z dlaždic kde mám nadvládu si vybírám jednu která se oboduje v činnosti Domination pokud zde mám svůj "kužel"?

3.8.2011 21:42:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Připomenutí se
Pls zkouším se připomenout s předešlím dotazem když vas tu minulej týden tolik nebylo.

8.8.2011 23:08:33

nadvláda
Umístění kužele je ze dvou důvodů:
1) lepší okamžitá orientace, lepší přehled
2) dokud kužel neumístíš, nadvládu NEMÁŠ - zisk nadvlády vždy musíš oznámit a umístit kužel, dokud to neuděláš, nadvláda se nemění.

Okamžité účinky mohou být důležité při vyhodnocování - vyhodnotíš jednu dlaždici, na které máš nadvládu. Vezmeš si kartu a provedeš její efekt - díky tomu efektu získáš nadvládu na jiné dlaždici. Co čert nechtěl, další figurka na vyhodnocování je zase tvoje - a ty si v klidu vyhodnotíš dlaždici, na které máš nově získanou nadvládu.

A vyhodnocovat nemusíš dlaždici se svojí nadvládou, občas může být výhodnější vyhodnotit dlaždici, na které má nadvládu někdo jiný (nebo nikdo) - třeba když potřebuješ body a v nabídce není žádná "rozumná" karta. Prostě vyhodnocuješ libovolnou dlaždici, která ještě nebyla vyhodnocena.

8.8.2011 23:17:20

aradraug
Díky za odpověď i když význam nadvlády na dlaždici mi stále uniká (pokud se na ni např. neodkazují účinky některých karet) když bodování se provádí podle množství druhů na dlaždici a ne podle párování, ale hráli jsme pouze 1 hru respektive 2 kola tak snad to časem dojde i mě :)

9.8.2011 00:04:03

nadvláda
Nadvláda má v průběhu největší smysl právě při vyhodnocování. Pokud vyhodnotíš dlaždici, na které máš nadvládu, dostaneš body a kartu. Pokud na vyhodnocované dlaždici nadvládu nemáš, dostaneš jen body. A některé kartičky opravdu stojí za to...

9.8.2011 06:50:28

Ahaaaaa
Tak tady byl zakopanej pes teď už to konečně chápu, moc díky, musím juknout ještě do pravidel a zjistit kde sem to přehlíd.

9.8.2011 08:01:25

Preklad karty Disease
Ahoj narazil jsem na sve jazykove schopnosti a jde o dost zasadni vec. Na karte Disease je uvedeno: "Each animal having more elements than you loses 1 element of its choice." Jde mi o ten konec of its choice znamena, ze si vybira hrac, ktery zahral kartu nebo sam hrac, ktery ma tridu s mene prvky? Diky za objasneni

5.10.2011 19:48:17

Kubis
Jeví se mi to jednoznačně, že každý, kdo má VÍC elementů než ty, zahodí jeden dle své volby. Tedy postižení hráči si vyberou, který zahodí.

5.10.2011 19:51:08

Hike
Tjo diky za bleskovou odpoved chlapiku :D. Jako urcite to jednoznacny je, ale moje anglictina to nedala :D. Jeste jednou DIK

5.10.2011 19:56:20

úpadek (regression)
...jestli to chápu správně, tak má figurka, stojící na akci úpadek, zabrání odstranění prvků z mé karty živočicha a hadi o svůj prvek vlastně nemůžou nikdy přijít.
Nebo je to jinak?

3.11.2011 17:22:19

úpadek (regression)
nenajde se nekdo, kdo by odpovedel na predeslou otazku?
Taky by me totiz zajimalo, pokud budou v Regression boxu dva nebo vice ruznych prvku (travin), tak je potreba mit dva kuzely nebo staci jeden kuzel.

6.6.2012 09:42:23

regression
no za kazdy valec ktery tam mas umisteny zabranis odstraneni jednoho prvku z karty. To znamena ze pokud tam mas treba dva stejne prvky (trava) a ty mas travu na karte tak tam musis dat dva valce a tim zabranit obema tem prvkum aby byly odstraneny.

had zachrani vzdy jeden prvek ale pokud jich tam bude mit vic tak musi uz pridat valec

edit: upraveny valce a kuzely at nepletu assada:D

6.6.2012 09:52:00 | Upraveno autorem (porovnej)

úpadek (regression)
Dle toho, co píší v pravidlech, bych to viděl tak, že je opravdu třeba mít dvě figurky v případě, že jsou v regresi 2x traviny a hráč nechce o tento prvek na své tabulce přijít

Benefit—Each AP present in this section
prevents one such element from being removed from that
animal. Note the third space here with the reptile
symbol inside: the reptiles are always considered
to have one “free” AP in this section.

A neplettě tu kužely a válce, plete mě to :-)

6.6.2012 09:53:09 | Upraveno autorem (porovnej)

úpadek
...z příkladu co je uveden v pravidlech vyplývá, že jedna figura hráče na akci úpadek zachrání jeden typ prvku, tedy klidně i tři kusy prvku jednoho druhu, ale pokud v úpadku byl i jiný typ prvku, je potřeba za ten jiný typ prvku dát další figuru.

6.6.2012 10:31:39

úpadek
pravdka klopiku spatne sem to napsal

6.6.2012 10:57:33

úpadek
Diky kluci. Taky jsem si myslel, ze je to tak, jak pise Klopik.
PS: Vim, ze to nepatri na do tohodle vlakna. Nechystas se nekdy Klopiku pres tyden do Prahy, rad bych aby me zase po roce nekdo porazil v Tide of Iron.

Nicmene DS me zacina opravdu bavit. :-)

6.6.2012 15:05:33 | Upraveno autorem (porovnej)

HOJNOST (ABUNDANCE)
Mam jeste jeden maly dotaz. Muzu prvek potravy dat ve fazi Hojnost na roh zdlazdic, kdy vsechny tri jsou typu tundra?

13.6.2012 14:25:50

Karty za dominanci
Mám pár dotazů k těmto kartám:
1) Karta Zimní spánek: až 5 svých vyřazených druhů položte na libovolnou dlaždici - vyřazených právě v tomto kole nebo prostě kdykoliv? A můžu je dát na tundru?

2) Instinkt: umístěte figurku na "libovolné oko" - akce se vykoná v dalším kole nebo hned? Spíše v dalším kole že.

3) pokud se odstraňují nějaké druhy na základě těchto všech karet, jdou do krabice? Myslím, že ano, ale radši se ptám.

3.11.2012 18:48:28

Elis
1) Vyřazených kdykoliv. POZOR - jedná se POUZE o vyřazené druhy při hře, tedy nemůžeš přidat druhy ze svého genofondu ani druhy, které jsou vráceny zpět do krabice na začátku hry pokud hrajete ve více než ve dvou hráčích.
Můžeš je dát na jakoukoliv dlaždici, dokonce na takovou, na které nemáš žádné potravinové zdroje. Tato karta chrání tyto přidané druhy před vyhynutím v kole, kdy byla karta zahrána.

2) Vykonává se až v dalším kole.

3) Všechny druhy, které jsou odstraněny ze hry jakýmkoliv jiným způsobem než zaledněním (glaciation) jdou do krabice. Je zde taky karta umožňující zalednění (Ice sheet). I když je zalednění provedeno skrz tuto kartu, všechny akce se vykonají podle pravidel platící pro zalednění. Tedy i druhy odstraněné pomocí této karty se vracejí hráčům do genofondu.

3.11.2012 20:32:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Instinct - dodatek
Akce se provádějí od shora dolů a zleva doprava. Takže můžeš mít umístěn svůj váleček na prvním oku u dominance, vybereš si kartu Instinct a pokud je nějaké volné oko u akce dominance, můžeš na něj umístit svůj váleček a v tomto případě se tebou nově přidaná akce dominance provede ještě v tomto kole.

3.11.2012 20:40:49

Vybíráme z Bazaru

Mombasa (CZ)
Mombasa (CZ)
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas