nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Dojo

Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Hazgaard Editions
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Kung-fu Panda v této hře sice chybí, jinak si ale užijete dostatek barevných pásků a zvířecích bojovníků. A poštěstí-li se vám, dostanete do své školy i Mistra Mývala!

Popis hry

Dojo je jednoduchá a svižná karetní hra pro 3-5 hráčů, ve které je úkolem hráčů především zisk co největšího počtu bodů. Ty získávají na konci za správné umístění zvířát do sloupců a řad.

Průběh hry

Průběh hry je takový, že vždy jeden z hráčů rozděluje tajně bojovníky pro dané kolo. Vždy si lízne jednu kartu a rozhodne se, zda si ji nechá pro sebe či ji dá jednomu z protihráčů. Poté, co má každý z hráčů právě jednu kartu, začíná druhá fáze kola, kdy jeden z hráčů může zaútočit na hráče, který karty rozdával, a svést s ním souboj o žeton, který je trofejí pro dané kolo.

Získané bojovníky musí hráč umístit do jedné ze tří řad a čtyř sloupců. Umístění je přitom zásadní, protože snahou hráčů je mít co nejvíce stejných zvířat v řadě a co nejvíce stejných pásků ve sloupci, jelikož za to získávají vítězné body. Jednou umístěným zvířetem přitom nelze pohybovat.

Poté, co je mají hráči ve své škole 12 zvířat, začíná sčítání bodů. Hráči hodnotí každou řadu a sloupec a mohou přitom využít trofejí, které se jim v průběhu hry podařilo sebrat. Hráč s nejvyšším počtem bodů se stává vítězem hry.

Autor: aneken