Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 499x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

video

Tak jsem se koukal na tu novou vychytávku tady na ZH a tuhle hru má docela hodně lidí :).

Neudělal by prosím někdo, kdo to už má zmáknutý, nějaké krátké videjko - jak na to? (stručné vysvětlení jak to hrát a proč a jak jsem udělal co jsem udělal..., protože na netu jsou jenom anglická videa).
Koukal jsem do pravidel, ale ještě jsem se sám neodvážil to hrát...
Díky.
25.2.2018 19:43:22

Je to dobrá hra ...
... s celkem jednoduchými pravidly, ale tak strašně napsanými, že to hodně lidí odradí, takže se ti ani nedivím, že bys chtěl video ;). Je to hra s jedněch s nejvíc nesrozumitelně napsanými pravidly, se kterými jsem se setkal. Samotná pravidla hry jsou celkem jednoznačná a oproti jiným hrám nejsou až tak složitá (včetně systému ikon), ale jejich písemná podoba je svou strukturou a formulacemi hodně na hlavu (a to i v originále). Nicméně jakmile pochopíš, jak to hrát, tak hra samotná podle mne stojí za to.

Před časem jsem ji prodal, protože to se mnou doma nikdo nechtěl hrát (dcery nejsou na vesmír a sci-fi), ale celkem toho prodeje teď lituju.

25.2.2018 22:47:31

Video

Video nenatočím, protože to neumím, ale pokud chceš, můžeme si spolu zahrát na https://cs.boardgamearena.com/
Zde si můžeme vše kolem hry, nejasnosti a vše, co nebude jasné vysvětlit.

26.2.2018 07:48:26

Video
Mno, jeste jsem to nikdy nezkousela, takze nic neslibuju, ale pokusim se o to video. Je fakt, ze tahle hra je opravdu super, ale spoustu lidi odradi pravdla, tak by to bylo ke prospechu veci. Ja tedy hraju prakticky jen apku na ipadu, pac je to jednodussi na manipulaci, a taky proto, ze nemam s kym :) Na boardgamearene si taky obcas zahraju, ale je to tam takove trochu nepohodlne oproti te apce.

26.2.2018 11:29:52

video?
Není problém. Mám se toho ujmout?

26.2.2018 11:52:37 | Upraveno autorem (porovnej)

video
Děkuji všem za odpověď a za ochotu, když tak se dohodněte, aby jste to zbytečně nedělali dvojmo, nebo - když chcete - ,tak klidně ať má každý své videjko :)

Každopádně vám nejen já, ale i ostatní hráči z komunity ZH, kteří by si to někdy chtěli zahrát, budeme vděční.

díky!!!

26.2.2018 12:26:32

Pelly
Tak pokud se toho ujmes, klidne to necham na tom zkusenejsim :)

26.2.2018 13:36:45

Ok
Opráším techniku a vrhnu se na to.

2 vulcano: máš nějaké konkrétní přání, nebo to necháš na mém úsudku?

26.2.2018 13:38:36

Pelly
No například s kterou z 5 fází začít, co zvolit do začátku a proč. Jak postupovat dál, které karty odhodit jako zaplacení ceny a které je naopak lepší si ponechat. Nějaké takové úvodní rady...
No ale asi hlavně nějaká ukážka průběhu hry, tahů, střídání hráčů...aby jsme pochopili jak to vlastně funguje:)
Je to v tvé režii.

Děkuji.

26.2.2018 16:44:51

Joe

vulcano
Nakoniec zistíš, že to je úplne jednoduchá hra :)

Všetko je len o kombináciách kariet a čo na čo vplýva, z čoho potom vyplývajú určité stratégie, na ktoré postupne prichádzaš, ako spoznávaš samotné karty...

Vlastný nehanebný plug - skús si (dokiaľ ešte nie je video) pozrieť moju recenziu tu na Zatrolenkách. Snažil som sa jednoduchým jazykom načrtnúť, čo v hre nájdeš, aké druhy kariet a aké sú základné vzťahy. Je mi jasné, že vidieť je stokrát počuť (áno, aj to som tam ku koncu dal, spolu s odkazmi na anglické videá), ale pri tejto hre je lepšie, keď získaš prehľad z viacerých zdrojov.

A samozrejme som zvedavý na Pellyho video!

26.2.2018 16:55:48

Pelly a anyanka
Dobyvatele jsme zacali hrat nedavno, takze prichazime na nejasnosti postupne. Aproto
Vim, ze je to ode me neskromna zadost, ale kdyz uz to budes mit na stole, tak bys mohl natocit jedno instruktazni video a jednu hru :)
Anyanka by mohla natocit taky jednu hru, ponevadz strategii je tam hodne. Tak by se snad neprekryly. Diky
Je to jen takove prani,takze se na me prosim neobracejte s tim, ze jsem se asi zblaznil :)

Jo a mohlo by byt treba videt jednomu hraci do ruky?

26.2.2018 19:34:35 | Upraveno autorem (porovnej)

tak jo, nakonec skoro 40 minut, tak snad budete trpěliví...
https://youtu.be/IYz59eHUuVM

27.2.2018 00:02:20

Toneckrmelec
Oka, koukam, ze Pelly udelal povedene video na klasickou variantu hry, tak ja se pak asi pokusim o playthrough na pokrocilou variantu pro 2 hrace, kterou hraju nejradeji.

27.2.2018 07:43:03

Pelly
Díky.
(zde jen tak stručně, obšírnější poděkováni u videa :)

27.2.2018 22:47:59

Vybíráme z Bazaru

51st state Ultimate Gamefound edition
51st state Ultimate Gamefound edition
Akt. cena: 1951 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas