Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 496x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

RftG za 99,-

http://www.levneknihy.cz/hra-dobyvatele-vesmiru/d-118240/

:) Asi si pro ní dojdu ...
5.9.2011 12:47:37

som

UAAA
Proč, ptám se proč je nejbližší prodejna, která to má na skladě až 100km od vesničky mé střediskové ?

5.9.2011 13:07:31

to som
A odkud jsi

5.9.2011 13:09:56

SOM
Chceš je vzít? Pošlu ti je poštou ...

5.9.2011 13:10:07

cena
Jestli to jeste stihnete panove, uz se to tu resilo asi pred 14 dny, tak at na vas zbude :)

5.9.2011 13:10:25

Pelly, som
Jestli se nepletu, tak mají i e-shop...

5.9.2011 13:13:33

Cena
Co k tomu dodat. Pro ty kdo tuhle hru pochopili, tak je to dobrá zpráva, protože si koupí kvalitní karetní hru doslova za kačku.

Mě to stejně nebere hlava, proč se hra, která je na BGG cca na 10-15. místě v Čechách stala naprostým propadákem.

5.9.2011 13:13:34

ad eshop levných knih
Sice mají e-shop, ale zrovna tyhle položky se v e-shopu nedají koupit a jsou přístupné pouze na prodejnách.

5.9.2011 13:19:20

Parxel
Ja si ji nekoupil ani za tech 99 Kc :)

5.9.2011 13:21:25

kren, Parxel
Tak to jsou trubky :) Ty Levné knihy.

Kdo tuhle hru pochopil, už si ji dávno koupil za těžký prachy :)
Ale snad se naše řady rozšíří.

sydo: páč jsi nic nepochopil :-P

5.9.2011 13:21:36 | Upraveno autorem (porovnej)

ikri
Já ji koupil za těžkých 99, ale pokukoval jsem po ní i předd tím (ovšem za 599 se mi nechtělo a nakonec ani za výprodejových 250 ;-). Holt 99,- je něco jiného ;-)

5.9.2011 13:23:46

brebtové
Ale no tak. :)

Nechytejte mě za slovo, však víte, že jsem to myslel s určitou nadsázkou.

5.9.2011 13:26:05

sydo
To se ani nedivím. Tobě by se to v té záplavě žetonů z BfN úplně utopilo. :)

5.9.2011 13:27:13

no toto
Já za nic nechytám, já s tebou souhlasím :)
Na BGG je spousta lidí z celého světa, ale na českém dvorečku dají většinoví konzumenti přednost něčemu pohlednějšímu a snazšímu. To si myslím já.
Holt je to jen pro vyvolené :)

5.9.2011 13:28:51

zdravim
postovne na Slovensko je 200korun tak ak by tu bol nejaky dobrak z Brna alebo okolia a kupil ju aj pre mna tak nemam problem Si pre dobyvatelov prist osobne.Som z Bratislavy.Vdaka.

5.9.2011 13:34:00

ikri
Ale to já si zase úplně nemyslím. Třeba Agricola se tu chytla a pro nováčky to také není úplně jednoduchá hra a je potřeba si jí párkrát zahrát než se dostane člověku do krve.

5.9.2011 13:35:22

re
Agricolu jsem nehrála, ale určitě je to krabice plná krásného materiálu, žetonků, zvířátek, hrací deska a barvičky... sen každého českého tuctového eurohráče :)
Kdežto Dobyvatelé jsou pár karet v nepříliš atraktivním obalu a ještě na kontroverzní téma scifi (osobně mám k němu odpor, který jsem zcela výjimečně překonala :)
S pravidly výjimečně težkými k pochopení - tedy pokud je čteš z toho manuálu.

5.9.2011 13:47:53

ikri
já bych neřekl, že to má až tak moc společného se složitostí nebo nepohodlností. Podívej se na hrajeme.cz

1. místo Agricola
3. místo Vládci podzemí (zrovna tahle hra ve dvou hráčích je naprostý opak pohodlnosti, protože se musí hrát za 2 nehráče)
4. místo Le Havre
10. místo Caylus
atd...

to nejsou zrovna jednoduché a pohodlné hry..

DV jsou tam holt až 40.

Schválně jsem uvedl tento web, protože ten je imho přístupnější pro "light" hráče jednodušších her, rodinných her apod.

Když se podíváš na zdejší žebříček, tak to je úplně jiná káva. DV taky až 21. místo a před ním kupa daleko složitějších her.

EDIT: já osobně nemám problém se složitýma hrama a DV mě taky nějak nepotěšili a to mám sci-fi rád a karty taky. Pravidla jsme pochopili hned, ze začátku to bylo nadšení, protože jsem zase až tak moc her neznal, později se nám to rychle ohrálo. A ty symboly...nevím no, já to moc neberu jako známku geekovství a že to je zrovna to pravé pro hru a kdo se v nich nevyzná tak je tuctový eurař a nepochopil to :). Toť můj názor

5.9.2011 13:48:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Takže? Řešení je...?
Nemluvím jen o nepohodlnosti, ale i o neatraktivitě a donedávna vysoké ceně za pouhé karty.

Zdejší žebříček bych nebrala jako měřítko, protože ten je k eurohrám docela nemilosrdný.
Z toho, co říkáš, jsem hrála jen Vládce a neeříkám, že jsem se to NAUČILA napoprvé, ale aspoň jsem to napoprvé POCHOPILA. Což se o RftG po přečtení českých pravidel rozhodně říct nedá.

5.9.2011 13:52:06 | Upraveno autorem (porovnej)

ikri
ja som tuctovy eurohrac ale agricolu nemusim

5.9.2011 13:58:28

ikri
tak mě to zas něpříjde nějak neatraktivní (když pominu český překlad). Karty jsou celkem pěkné, kolonizace vesmíru, některé zajimavé mechanismy. Těžko říct, proč zrovna tato hra spadla do splašek (výprodeje) v levných knihách :)

5.9.2011 13:59:17

Ta pravidla jsou fakt napsaná blbě ...
... a ještě s desítkama různých barevných ikonek a použití karet zároveň jako suroviny a zároveň jako platidlo naprosto chápu, že se to tady v českých luzích a hájích neujalo. Kdybych neměl z dřívějška zkušenosti se San Juanem, což jsou vlastně zjednodušení dobyvatelé na jiné téma, tak bych z toho byl teda asi taky dost vyoraný. A to mám zkušenosti z desítek jiných her.

5.9.2011 14:03:52

kren
Však já na to jako vyoraný koukal, ale i tak mi to nedalo a tu hru jsem prostě dal.

5.9.2011 14:09:18

re:
Pro mě je pořád záhada, proč u nás takhle výborná hra propadla.
Jistě, má svoje mouchy (např. že pokud máte jen některá rozšíření, nefunguje tak dobře a pro "plný" zážitek už si nedokážu představit, že bych to hrál jinak než včetně všech expanzí), ale poměr cena/kvalita je podle mě u základní hry vynikající. Dokonce ani teď, když stojí stovku nelituju, že jsem si to pořídil za 650,-

5.9.2011 14:18:56

Eyron
To já taky nelituji a to jsi mě nakonec přesvědčil, abych si koupil všechny expanze, byť jsem byl docela skeptik.

5.9.2011 14:23:35

Těžko říct ...
... u nás doma jsem byl nadšený z dobyvatelů jen já, děti tuhle hru odmítli hned po první hře. netuším vůbec proč, protože San Juan hrají v pohodě a jsou zvyklí na mnohem těžší a složitější hry.

5.9.2011 14:25:45

Vybíráme z Bazaru

Legendy Západu + rozšíření Hrst novinek
Legendy Západu + rozšíření Hrst novinek
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas