Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 496x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obalovat?

Je potreba karty na Dobyvatele davat do obalu? Jsou karty po delsim hrani tolik ohrane? Mam treba zkusenosti s Citadelou kde se po case ohraji karty postav a pak jsou poznat, proto je mam v obalech. Je to i tady?
1.6.2009 21:35:16

Obaly
Citadela je tím známá. U Dobyvatelů myslím nic takového nehrozí a abych pravdu řekl, tak si nedovedu představit tudle hru s kartami v prezervativu.

1.6.2009 22:15:58

To Kren
:D Ty jsi hrozný..!:D Já jsem rozhodně pro obalit.Ale je to o zvyku. Já je mám obalené proto, že nesnáším když na ně někdo šahá a má mastné ruce...:)

1.6.2009 22:48:04

to SSZGSA
Tak to já beru hry jako spotřební zboží se kterým se můžu s přáteli dobře pobavit a nedovedu si představit, že ty stovky karet mám v obalech. jednak se to musí šíleně blbě míchat a hromádky musí být značně nestabilní a padající. Já mám rád když karty sviští a jsou zařezané v perfektní hromádce, která se dá, když to člověk umí, dobře míchat. Víte s těma kartama v obalu, aby se jako nepoškodili mi to připadá jak uklizený obývák s přehozy na sedačkách a nábytku aby se nezaprášil a do kterého se nesmí vstoupit, protože je tam uklizeno. Nebo auto, které se neustále leští před barákem, ale se kterým se nevyjede, aby se náhodou neopotřebovalo. Věci jsou od toho aby sloužili tak jak mají a je jasné, že se časem opotřebují.

2.6.2009 00:20:20

To Kren
Vím co myslíš..:) Ale obalené karty se míchají velice dobře.Znám to ještě z časů MtG kdy se člověk opravdu naučil míchat.:D Ale máš pravdu, že hromádky jsou nestabilní dokud se karty ( obaly ) maličko neohrají a nepřestanou klouzat což je za pár partii.Já jsem student, takže pro mě hra je spíše svátost, kterou opravdu nechci zníčit.A myslím si, že se to prací asi nezmění.Už jsme asi takový..:D

P.S. Můj strejda měl od nové televize zabalen ovladač do obalu s bublinkami.:D Bál se, že se mu rozbije.Nakonec se rozbila televize.:D Ale ovladač jak nový...:D To jenom , jak jsi psal tak jsem si na to vzpomněl.:D

2.6.2009 00:33:12

obaly
ty obalené karty se fakt dobře míchají, řekl bych že dokonce lépe než neobalené (taky zkušenosti z MtG). Původně jsem začal balit jen kvůli tomu aby držel překlad karet s originál kartami pospolu (jasně, dá se karty vytisknout a zalaminovat, ale to je nákladnější než obalování). Ale rozhold jsem se obalit a zatavit obaly na karty přesně na míru u všech her ve kterých jsou karty. Začal jsem s Blue Moon city (hlavně kvůli černým okrajům, které se určitě začnou šoupat). Mám hotových 60 karet z 80 a balík je krásně rovný a stabilní a dobře se míchá (těch zbývajících 20 karet nestabilitu určitě nezpůsobí)...takže spokojenost

2.6.2009 02:08:08

ad obaly
Však já to nikomu neberu, každému jak to vyhovuje. Mě to tak nevyhovuje :). Ale napadlo mne takové vylepšení, když je strach aby hráči nepohamtali karty mastnýma rukama. Jestli by nebylo levnější a snadnější rozdat před hrou hráčům chirurgické rukavice :))).
Jinak ale samozřejmě rozumím tomu, že když nemá někdo dost peněz na hry (student), tak se snaží co nejvíc, aby se hra nepoškodila.

A jinak s tím dálkovým ovládáním mne to taky napadlo, protože jsem to takhle u některých lidí viděl, že to měli v igelitovém pytlíku. My to doma v igelitovém pytlíku nemáme a je pravda že k naší televizi jsem nedávno kupoval už čtvrté dálkové ovládání :))).

2.6.2009 08:48:39

to kren
Já si myslím, že mám na hry dost peněz, a přesto karty obaluju a budu obalovat - přinejmenším ty, které mají přibližně stejný formát jako Magic, a na které se tedy dají bez problémů sehnat Protectory. "Mastit" můžu mariášky.

2.6.2009 09:52:47

to Vlad
Jak jsem říkal, každému jak to vyhovuje. Mě osobně veškeré prezervativy na originálních herních komponentách snižují velice silně zážitek ze hry. Chápu to u sběratelských záležitostí, kdy to má sběratel v albumu a nebo v krabici a jednou za čas to vytáhne aby se s tím pomazlil, ale u hry, kdy se mám vžít do atmosféry příběhu to na mne opravdu působí strašně "amatérsky" a rušivě. Nicméně chápu vaše argumenty. Já bych si ale raději po zničení karet koupil novou hru. Nicméně u mne žádné zničení nehrozí, protože vzhledem k počtu her co mám a mé frekvenci hraní si myslím, že ani k žádnému fatálnímu zničení dojít nemůže. To bych musel hrát pořád jednu hru hodně často pořád dokola. Jediná vyjímka, která tady byla už zmiňována jsou karty Citadely, kde se chystám alespoň postavy, které jsou i pro základní hru kompletní v rozšíření zalaminovat. Tam už z výroby jsou karty lehce zničitelné a u postav by pak šlo rozeznat, která je která, takže by tím trpěl princip hry. U ostatních karet budov by mi patina vůbec nevadila. Spíš naopak.

2.6.2009 10:21:40

Vasek
Balim si AGoT, ale Dobyvatele ne, karty jsou docela drzaky, nahrano mam dost a neni to na nich poznat. A navic tuhle hru beru spis jako"spotrebni karetku":)

2.6.2009 10:44:11

to Aneken ;-) offtopic
Jo hlavně že tady každýmu vykládám jak si znovu koupím opotřebovanou hru a tobě ještě dlužím za SmallWorld :-))).
No nic do konce týdne ty peníze snad pošlu.

2.6.2009 11:02:08

to all
Diky za pointy. Me hlavne slo o to jestli u Dobyvatelu nehrozi nejaky poruseni hratelnosti, kdyz je neobalim, jako tomu je u Citadely. No kazdopadne, zatim to asi budu hrat bez obalu. Mozna casem, jelikoz se to da hrat v hospode nebo nekde venku, tak abych to ochranil.

6.6.2009 07:09:53

obaly
Jednoznačně balit! Hry jsou pro mě taky svátost a proto není o to ani tak o ošoupání (což mě se ošoupaly zezačátku dost), ale je to zkrátka určitá úcta k majetku. Spotřební karetka? Ne ta moje! Bang! je spotřebí karetka - to se obalit ani nedá a to považuju za blbost, jenže taky tomu odpovídá cena. Na druhou stranu jednou se mi karta šerifa polila vínem a nešlo to už nikdy vyčistit. Ta vzpomínka mě straší dodnes a nedá mi spát...

8.6.2010 02:12:22

Pro obalení
Někdo je pro, jiní proti a třetí laminují :-D Já jsem pro obalování z následujích důvodů:

1) zvyk z magiců
2) tuhle hru považuji za veskrze cestovní, takže riziko poškození je větší
3) dobře se mi obalené karty míchají (opět souvislost s magicy) a problémy se stabilitou jsem nikdy moc neměl
4) obaly mi nijak nesnižují požitek z hraní
5) za spotřební zboží považuju jednohlavé karty na prší, které stojí dvacku a koupím je na každém rohu
6) u karet velikosti magic vůbec nemusím řešit cenu, protože mám díky magicu dostatek těchto obalů
7) narozdíl od permanentní laminace mám u obalů vždy možnost vyměnit obal - když se poškodí laminovaná karta, bude to obtížnější

Další člověk tady zase vyjmenuje spoustu důvodů proč nebalit, takže odpověď je snadná - pokud ti to vyhovuje a přijde ti to cenově rentabilní, jednoznačně bal. Pokud radši cítíš v prstech materiál a strukturu karty, jejich zvuk při míchání a máš rád jejich vůni a případné poškození můžeš řešit koupí nové hry, je to nesmysl. ;-)

8.6.2010 09:09:35

ad Thales - pocit
... Pokud radši cítíš v prstech materiál a strukturu karty, jejich zvuk při míchání a máš rád jejich vůni ...
Úplně přesně jsi vystihl důvod, proč já osobně nemám rád na kartách jakékoli obaly. Už jsem to tady někdy psal - je to pro mne jak líbat se přes igelit :D. Nicméně respektuju každého názor a rád si zahraju něčí hru, kdo ji má v obalech - určitě mu ty karty nervu z obalů ven :D.

8.6.2010 09:48:32

kren
Mě se obaly taky moc nelíbí, ale zrovna Dobyvatele jsem si obalil. A to hlavně proto, že je beru třeba do hospody nebo na koupaliště. Mimo to je hrajem poměrně často a i když jsou karty kvalitní tak se opotřebují. Viděl jsem to v herně jak takové karty mohou dopadnout.

Jinak Arkham třeba obalený nemám, protože bych se z toho asi zbláznil. Hromada karet a pak koupíš expanzi a druhou. Zrovna včera jsem řeši jak zabalit AH a dvě rozšíření do jedné krabice a hlavní problém byly právě karty.

8.6.2010 09:55:27

Kren a Parxel
Není od věci znát a chápat názory obou stran, než se člověk rozhodne, na jakou se přidá ;-)

Parxel to napsal přesně, navíc takový Arkham si v hospodě nebo na koupališti nedovedu dost dobře představit. Karty se tam tak často nemíchají a tudíž je asi vesměs zbytečné je balit.

8.6.2010 10:05:46

Balení karet
Ad Vašek, podle mne to nevadí, karet je hodně, lízáš jich většinou více na jednou a tak jestli jsou jetý nebo ne nevadí.

Jedinou deskovku, která mě napadá, že bych obalil jsou skutečně jen ty povolání z citadely. Race + 3 rozšíření ne.

Balím jen CCG, přeci jenom když jsou tam kusovky o ceně deskovky.

8.6.2010 15:39:15

velikost karet
mohl byste mi někdo poměřit tyto karty v cm???

Díky moc

2.8.2010 14:41:08

ella
6,3 x 8,8

2.8.2010 21:43:16

siaron
díky moc

3.8.2010 08:37:24

obaly
Já mám obalené pouze akční karty, které se pořád a opakovaně žmoulají v ruce a nípají nehtama ze stolu, takže to začíná být vidět na hranách. Hru jsem jinak neobalil, i když materiál na to mám, jednak se mi to špatně míchá, balík by se asi sesouval, při světle z úhlu se to leskne a navíc je tady těžko podchytitelný faktor pocitu, že držím v ruce solidní materiál - jak zmiňuje Křen.

3.8.2010 09:53:17

osuchane po prvej hre
Tak ako v Citadele uz po nasej prvej hre sa na niektorych kartach objavil osuchany okraj do biela,a to sme s kartami narabali ako keby boli z cukru. Cize aj ked som povodne nechcel obalovat, budem laminovat.Vzdy lepsie dat 250 korun za folie ako 750 za novych dobyvatelov :)
Nechapem preco sa vobec vyrabaju tie strukturovane karty ako v Citadele alebo DV-RftG? Mozno je to lacnejsie, ale ked moze stat Jambo 750 korun, tak mohli urobit za tu cenu aj DV s hladkymi kartami. Hlavne u kartoviek, kde sa vela karty miesaju a drzia v rukach, keby neboli uplne blbi, tak aspon nechaju uzucky biely okraj, aby osuchanie nebolo vidno (vid MEQ, kde sa este k tomu drzia v rukach len karty hrdinov). Dufam, ze Dominion bude mat hladke karty, lebo sa zblaznim z obalovania :).

15.9.2010 10:23:24

acedrac
Tak srovnávat karty z dobyvatelů s citadelou mi přijde trochu mimo mísu, protože dobyvatelé jsou výrazně trvanlivější. My jsme tyhle karty obalili, protože jsme s nima hráli venku, v hospodě a to je přece jenom větší šance, že se nějak poškodí, ale po první hře, to se mi moc nezdá.

15.9.2010 10:29:53

to Parxel
Ved ja som z toho smutny, ze sa tak rychlo zacali objavovat biele okraje. Porovnaval som to, z toho hladiska, ze maju rovnaky typ kariet- strukturovany povrch, ktory sa oproti hladkemu, osucha vyrazne rychlejsie, ale ze na DV to bude tak rychlo som ani ja neveril, lebo myslim aj Kren pisal, ze DV su trvacnejsi :(
Fakt nechapem preco nedali biely okraj, ked uz chceli strukturovane karty.

15.9.2010 11:04:56

Vybíráme z Bazaru

Afrika - Albi
Afrika - Albi
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas