Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 501x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nové rozšíření - The Brink of the War

Nevíte někdo něco bližšího o tomto novém rozšíření, kromě toho že má vyjít do léta 2010?
22.12.2009 10:46:53

Joe

Zatiaľ nie...
...žiadne bližšie informácie som zatiaľ nenašiel.
Ale hádam sa čochvíľa niečo objaví na BGGčku!

19.1.2010 17:02:20

smutná zpráva
Ahoj, bohužel jsem se doslechl z celkem spolehlivého zdroje, že firma Albi od rozšířiřování Dobyvatelů upustila.
Tudíž nám nezbyde nic jiného, než si kupovat rozšíření v Eng. či Germ :-/ což sebou nese problém, neboť na rubu je napsáno česky dobyvatelé, zatím co na rozšíření je to v původním jazyce.

20.1.2010 15:46:00

Joe

What the frak!
Tak toto nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

20.1.2010 15:52:43

Zajda
No ta informace uz tu probehla pomerne davno. Je to tak, podle Albi to byl totalni lezak. I proto masivni slevy na DV po Vanocich...

20.1.2010 16:07:09

Joe

No jo no...
...ešte tu nemáme podhubie.

20.1.2010 16:13:12

re: smutná zpráva
Naštěstí se dvoujazyčné zadní strany dají vyřešit koupí neprůhledných obalů (znám jen Deck protector). Ale je to investice navíc (karet, které nutně musí být obaleny je pod 150 (počítám základní hru včetně obou rozšíření)).

20.1.2010 16:19:39

Joe
To se spis fakt nechytli DV, treba k Pandemicu se rozsireni chysta... Ja jsem se s par lidma z Albi bavil a rikali, ze to fakt nejde na odbyt vubec a rozsireni by tak bylo silenstvi...

20.1.2010 16:24:19

Joe

Aneken
Jo, tak som to myslel... že tu nie je podhubie na takéto hry (zatiaľ).

20.1.2010 16:29:00

Prodejnost DV
Je mi to docela záhadou, proč zrovna DV v ČR neuspěli. Je to dle mého velmi povedená hra, takže v kvalitě problém asi nebude. Buď lidi nebere sci-fi, nebo jestli někoho odradily ty chyby v první verzi. Fakt by mě to zajímalo.

20.1.2010 16:55:51

Joe

Predpokladám,
že je to skôr tou "náročnosťou". Samozrejme tá pre nás tu na Zatrolenkách, na MSH.sk a podobných stránkach nie je problémom (stačí sa nám naučiť rozpoznávať ikonky), ale pre nehráčov je to niečo úplne iné. Tí, čo sú zvyknutí na Podnikateľský trenažér a jednoduché karty, to nepochopia a tým pádom ich to nezaujme (a neodporučia to iným).

20.1.2010 17:05:00

náročnost
No Agricola je taky náročná a přesto se dobře prodává (aspon co vím). Navíc z těch pravidel Agricoly jsem byl dlouho tumpachovej :)

20.1.2010 17:13:47

ikonky
túto hru som skúšala niekoľkokrát.
Nepokladám sa za hernú nulu, ale to "preikonkovanie" som jednoducho doteraz neskusla. Podľa mňa sa príliš snažil pôvodný vydavateľ o jazykovú nezávislosť. Vznikla ikonková závislosť ;-)

21.1.2010 11:59:43

ad Dilli
Ač mám Dobyvatele hodně rád a podle mne je to jedna z nejlepších karetek vůbec, tak musím s Dilli naprosto do puntíku souhlasit. Kdyby tam byli texty, tak se to podle mne i u nás prodává podstatně líp.

21.1.2010 12:05:59

PJ

Jaké jsou příčiny krachu...
...ne na newyorské burze, ale české verze Dobyvatelů? Podle mě negativní kampaň ze strany zkušených hráčů a českých herních autorit. Těch chyb tam nebylo mnoho a nezdály se mi zásadní, i když je pravda, že překlad by mohl být lepší (hlavně pravidel).
Problém téhle hry je, že má trošku jiná pravidla a mechanismy, než na jké jsou herní harcovníci zvyklí, ne úplně populární tematiku a pro spoustu lidí problematickou symboliku. Nerad bych paušalizoval, ale dle mých zkušeností se více tato hra líbí příležitostným hráčům a nehráčům - v herním klubu je její popularita nulová. U mých známých značná. Pro mě osobně je to nejlepší karetka vůbec (o nějakém Dominionu bych se ani ve srovnání s Dobyvateli nebavil). Ach jo.

21.1.2010 12:13:23

PJ
No nevim, v mem okruhu je oblibena predevsim hraci teda. Prilezitostni hraci maji dost strach z ikonek, treba zenu k tomu nedostanu...

21.1.2010 12:21:11

PJ2
Ale s tou negativni kampani mas pravdu, bylo to hodne stvave a nepekne, pritom her s chybami tu v te dobe vyslo vice. Nebudu jmenovat:) Albi se z toho poucilo a ted ji preklady delaji proverenejsi "firmy";), tak snad do budoucna bude vse OK.

21.1.2010 12:22:41

kde se stala chyba?
Ta hra měla zkrátka fakt špatnou propagaci... V každé distrubuční síti se tlačí Dominion a Dobyvatelé jsou na druhé koleji.
S "přeikonováním" nesouhlasím - co je těžkého na tom, zapamatovat si pár velice názorných obrázků a tím de facto půlku mechanismů hry?
Přikládním se k tvrzení, že jsou Dobyvatelé nejlepší karetkou vůbec - u nás přesvědčivě válcují i většinu nekaretních her.

A co se užívání CZ a ENG verze dohromady týče, není v tom nejmenší problém - pokud má člověk rozšíření obě, téměř se poměr karet vyrovná. Navíc v tom zápalu, jak se to hraje, na koukání na zadní strany karet každý zvysoka xxxx :)

21.1.2010 12:26:20

aneken
Hlásím se také k těm, kteří (i přes velkou snahu) nedokázali přesvědčit drahou polovičku o kvalitách DV :) A dovedu si i představit, co si někteří rodiče, stojící u pultu s DV, myslé o hře s právě touto krabicí a obrázkem na ní. :)

21.1.2010 12:26:42

Joe

Ikonky
Ja som napríklad s ikonkami problém nemal - po dvoch-troch prečítaní pravidiel a poprezeraní kariet sa mi to začalo dostávať do krvi. A sú celkom logické, nie také, že by ste si museli memorovať "zelený štvorec s tromi krížikmi a oblúkom znamená vzatie karty od súpera vľavo".

Aj ja to osobne považujem za najlepšiu kartovku súčasnosti. Dominion je oproti tomu "kanónenfutr" na odreagovanie a miešanie :)

21.1.2010 12:38:18

to Danse
S těma pár obrázky nesouhlasím, je jich tam podstatně víc než pár a hlavně je to problematické pro příležitostné hráče. Texty na kartách jsou ochotni průběžně během hry přelouskávat, ale učit se ikonky nejsou ochotni ve 100% lidí kterým jsem tu hru nabízel k hraní. Nehledě na to, že když po hře sáhneš jednou za čas, tak texty průběžně čteš znovu. Takové kvantum ikonek se musíš znovu učit a na to se každej vykašle. Nechci tady rozvířit nepodstatnou debatu, že někdo je textový a někdo ikonkový, ale moje zkušenost s příležitostnými hráči je taková.

21.1.2010 12:42:22

Joe

Príležitostní
Čo sa týka príležitostných hráčov, tak áno - tým sa to určite nechce učiť. To by museli skôr byť fanúšikovia, ktorí ju majú len možnosť hrať občas (ako ja :).

21.1.2010 13:19:30

souhlasím s křenem
co s týče ikonek, tak je tahle hra fakt děs. Pokud hru hrajete každý den, tak to určitě problém nebude, ale já občas některé hry nechám půl roku ležet a pak to už problém je. A samozřejmě učit to někoho nového, tak vám to hodí ve většině případů na hlavu. Já jsem si třeba předělal karty tak, že jsem dolu dopsal text vysvětlující dané ikonky a hrát se to dá a dokonce se i přítulkyně nechala přesvědčit ... :-) Ale bez toho nevím nevím ... :-)

21.1.2010 13:29:06

to PJ a aneken - vliv herní komunity
No nevím, ale fakt bych herní komunitu a herní autority skutečně nepřeceňoval. Protože v obchodních výsledcích se projeví ne ty stovky "odborníků" a herních autorit (a jejich kamarádi), ale ty stovky tisíc zcela běžných neinformovaných nakupujících v supermarketech. To, jestli je třeba na zatrolenkách nějaká hra vyzdvihovaná nebo zavrhovaná, nemá u mainstreamovejch věcí (a tam je právě mířena většina věcí od albi& spol - typu osadníci nebo další rozšíření do carcassonne) měřitelnej vliv na prodejnost ...

21.1.2010 13:32:14

neúspěch DV
Na úvod musím říct, že ač daleko více ameritrasher, tohle jedne z mých nejoblíbenějších her a má u mě tady i na bgg hodnocení 10.
Co se týká ikon, nevidím v tom tak zásadní problém, naopak mi ten systém přijde pěkný. Dokonce přítulkyně (která nemá ráda složité a dlouhé hry) se mnou hrávala DV hodně, jen přestala, páč málo vyhrávala (ale to už je moje chyba :-). Co se týká propagace hry, tam vidím zakopaného psa. DV mají snad nejhnusnější krabici z her, co mám. To i "Dostihy" a Le Havre vypadají líp...
Jinak můžu 100% podepsat to, co psal Danse o kombinování CZ základu a EN rozšíření, obaly nejsou potřeba, ruby nikdo nezkoumá...

21.1.2010 13:42:54

neprodej
No me uz tady kdysi driv nekdo kamenoval, ale stejne si myslim ze na neuspechu DV se podepsala i jeho cena. Ta byla proste na balicek karet prislis draha. I kdyz vim ze byla adekvatni a hru povazuji take za jednu ze svych nejlepsich. Proste jak pise Merlin v obchodech se rozhoduji o koupi "stovky tisíc zcela běžných neinformovaných nakupujících v supermarketech" a ty radsi vezmou Agricolu nebo Dobu kamenou za skoro stejnou cenu, ktera plna uzasnych komponent.

Jinak hru jsem ve strachu naucil pritelkyni a k memu prekvapeni je ji nadsena. Ikonky nam take problem nedelaji a to ji nehrajeme extra pravidelne. Vzdyt jich je par a celkem jasnych. Textove by to byl zmatek.

21.1.2010 14:07:02

Vybíráme z Bazaru

Ground floor
Ground floor
Akt. cena: 99 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas