Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 496x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nePC verze - hraní :)

Tak dneska jsme, pokud jsem to někdy nezapomněl na BBG zaznamenat, po 12 hráli dobyvatelé. Tahle karetka se mi líbí, sice jsem si zatím nezvykl na to, že se platí za vyložení karet jinýma kartama a při produkci je zboží představováno taky kartama jen obrácenýma obrázkem dolů. Chápu, že ti co mají odehrány desítky her a znají všechny karty na zpaměť to považují za geniální, ale mě to zatím vadí, protože mi je líto, že některé karty jen tak projdou hrou bez zahrání a některé jsou tak slabé, že si o použítí k zaplacení jiné karty přímo říkají. Ale časem si na to asi zvyknu. Ale co mi vadí trošku více je, že se mi zdá, že hra vždy strašně rychle skončí. Buď vyložením 12. karty na stůl a nebo stačí zahrát ze 2 větší spotřeby a body jsou fuč - což znamená konec. Přijdem mi to, že hra vždy skončí v nějlepším...
6.9.2009 19:16:02

konec
Jo tak obcas mam taky takovyhle pocit a bratr dokonce pri kazde hre usiluje o to, aby sme zvysili tyto limity. Co si myslite o tom hrat napriklad na 15 vylozenych karet a treba 18 bodu/hrac ve hre.

6.9.2009 19:48:55

PJ

Odulin
1) nestihnu si zahrát další partii
2) tolik bodů asi ve hře není (pro 4 lidi by to určo nestačilo)

Mně ta hra přijde dlouhá tak akorát...

6.9.2009 21:22:46

Odulin
možná by to šlo...i ty body (ve dvou by nechyběly)

6.9.2009 21:31:51

DV
Mě ze začátku ta hra přišla strašně složitá, ale časem, kdy jsem pochopil její principy, mi přijde geniální. A hra je opravdu tak akorát. Protože u delší hry by stejně druhá polovina byla jen o dohrávání. Všechno důležité se stane na začátku, kdy musíš s tím, co máš (ruka a startovní planeta) vymyslet, jak získat v co nejkratším čase co nejvíce bodů. Chce to znát karty a hlavně využít 6-kové technologie. A to, že některé karty jen proletí rukou, mi ze začátku taky vadilo, ale už sem si zvykl :-)

6.9.2009 21:38:20

pocity
Tak mám za sebou celkem 6 her a už se jemně rozkoukávám. Já vím, přeborník asi ještě nebudu, neboť taky dnes padla zmínka o prodloužení limitů konce hry. Ono, začínat strategii, když už mám vyložených 8 karet je skutečně pozdě, že? :-)

Je těžké něco plánovat, když neznáme karty zpaměti a nedokážem na začátku zvolit strategii, které se pak celý zbytek hry držíme.

Ale dnešní druhá hra se mi povedla, šly mi karty a se 2 šestkovýma technologiema jsem se doškrábal na 57 bodů. A to jsem hrál s náhodnými 4 kartami, zatímco dcera měla 4 doporučené karty pro svou planetu. Chuděra, skončila cca na polovičních bodech.

16.12.2009 23:02:18

vse jak ma byt
Limity bodů i vyložených karet jsou přesně tak, aby byla hra napínavá i hratelná. Když se toho dá víc, přestává to být ono.

I přes desítky jiných her se Dobyvatelé stali naším absolutním no.1 - každá karta tam má svůj význam (ač se to nezdá) a skoro každým typem strategie se dá vyhrát. I když je pravda, že s rozšířeními jsou možnosti jednotlivých strategií vyrovnanější. :)

16.12.2009 23:09:28

hrajeme to dobre?
To je divny, ale jeste nikdy se mi nestalo ze by hra skoncila tim ze dojdou body. Hrajeme teda vetsinou ve 2, ale i parkrat jsme hrali ve 4. Pokazdy to skonci postavenim 12. karty. Bodu ve 2 je tam tusim 24, to je fakt hodne.

V prumeru ma hrac jenom o neco vice nez polovinu planet a z toho tak 4-5 tezebnich. Suroviny jsou vetsinou po bodu. Tzn. ze bych musel extreme sklizet a produkovat abych to vysal (oba minimalne tak 3-4kola). ?:-(

17.12.2009 13:08:49

VasekVydra
Hrajete dobře, ale zřejme nevyužíváte dostatečně možnost "Spotřeba x2". My jsme zpočítku, hráli také tak a spotřebu využívali asi tak na 20%, ale pak jsme zjistili, že je to opravdu silná varianta jak hrát. Pokud máš dostaek produkčních planet a jak spotřebovávat body může pomocí akce "Spotřeba x2" získat třeba i přes 10 bodů v jednom kole. A to má pak hra opravdu rychlý spád.

17.12.2009 13:48:14

Vasek
To je normalni, to, ze by dosly body, se stava malokdy, at uz to bylo s moji herni skupinou, nebo na 4poharu. Mnohem casteji se konci na vylozenou kartu...

17.12.2009 13:51:15

VB
My i ve dvou běžně končíme dobráním bodů. Třeba luxusní kartou pro tuto strategii je "Různorodá výroba" (při spotřebě až tři VB z různých barev zboží), když ty tři různé produkční planety máš, už stačí kombinovat akce "Spotřeba 2 x VB" a "Produkce", tohle hodí nejméně 6 bodů za kolo. Navíc za každý vyprodukovaný druh zboží dává kartu do ruky, což umožňuje dokupovat levnější planety a technologie. Tahle strategie je často daleko rychlejší než "budování" 12 karet, zavřeš většinou dost rychle na to, aby soupeř ještě neměl žádné zásadní karty, hlavně šestkové technologie.

17.12.2009 13:51:52

produkční body
- jsou skutečně jednou z nejsilnějších strategií k výhře. Stačí na to tři produkční a zároveň spotřební planety a pak jen na střídačku "produkce", "spotřeba x2" (čili vítězství se třemi kartami na stole). Pomocí technologií a karet z rozšíření se pak tato strategie dá ještě víc rozvíjet specializacemi na jednotlivé typy zboží, případně kombinace s velkým množstvím karet na ruce.

Otázka do pléna: kolik tak průměrně míváte na konci bodů?
My teď ve čtyřhře málokdy jdeme pod 30 na osobu, ale když si vzpomenu na začátky, kdy vyhrál ten, co jich měl 25... :)

17.12.2009 14:33:21

Dansemacabre
Hrajeme nejčastěji ve dvou a obvykle míváme při základní hře tak okolo 35-40 bodů. Nadprůměr je mezi 40-50 body a nad 50 bodů už se dostaneme méně často a přes 60 bodů už je rarita, ale také jsme měli takovou hru. Na druhou stranu někdy si protihráč svou strategií (myslím rychlost vykládání) vynutí rychlé ukončení hry a pak míváme tak 25-30 bodů, ale stává se to málo.

Vše co jsem napsal se vztahuje na hru bez rozšíření. S rozšířením pak počet bodů vzroste jestli si pamatuji tak cca o 10 bodů.

17.12.2009 15:26:35

PJ

body
Můj osobní rekord je 61 bodů a jednalo se o produkční strategii, tuším zaměřenou na novinky. 58 bodů jsem získal zase za brutální vojenskou strategii. Obecně žádnou strategii nerazím, hraju, co mně chodí. Pod 30 bodů jdu málokdy, nad 50 také málokdy, nad 60 vzácně. Hrajeme bez rozšíření. Konec hry způsobený vyčeprámím bodů máme tak v jedné třetině her.

A souhlasím s Eyronem, Různorodá výroba je velmi příjemná věcička. Zvlášť v kombinaci s Galaktickou renesancí ;) ale takových karet a dalších kombíček je v Dobyvatelích hafo.

18.12.2009 15:53:36

Joe

Dĺžka hry
je pre mňa tak akurát. Pri štyroch hráčoch sa to dokonca predĺži tak na hranicu toho, čo by som od kartovky očakával (tých max. 30 minút ak všetci vedia čo a ako).

19.1.2010 17:05:04

Interakce mezi hráči
Uvažuji o koupi této hry, ale chtěl bych se zeptat jestli je v této hře nějaká interakce mezi hráči, že si např. kradou karty atd. nebo si tu jede každý na svém písečku?

7.6.2010 16:35:25

Joe

Kaerdrak
Základná verzia príliš veľa interakcie nemá - v podstate sa každý snaží vyjsť s kartami, ktoré má. Samozrejme musíš dávať pozor, či niečím nepomôžeš súperovi a tiež sledovať, čo si asi zvolia protihráči za akciu, aby si ju mohol využiť aj ty a nemusel si ju zbytočne voliť sám...

To upravujú rozšírenia, ktoré prinášajú omnoho viac interakcie.

7.6.2010 16:42:00

to Joe
Díky, ještě jedna otázka ohledně rozšíření. Jsou na sobě rozšíření nějak závislá? Tím myslím že když chcete mít 2. expanzi tak nejdřív si musíte pořídit i první?

7.6.2010 21:17:39

Joe

Kaerdrak
Každé z rozšírení je v podstate samostatne hrateľné (so základnou hrou), takže nepotrebuješ prvé, ak chceš kúpiť druhé. Každé samozrejme pridáva do hry ďalšieho hráča, takže ak chceš hrať v 6, potrebuješ obe.

Ale z hľadiska "postupnosti" náročnosti hry a zamýšľaného vývoja je samozrejme doporučené kupovať rozšírenia postupne (ak teda rozšírenia chceš). Hneď prvé totiž pridáva pravidlá pre sólo hru, ktoré sú ďalej rozvinuté v druhom rozšírení.

7.6.2010 22:42:35

RaptoR

Konec hry a počítání bodů
Chtěl jsem se zeptat, jakou kdo máte zkušenost s koncem hry. Když hrajeme ve dvou a snažíme se nahrabat zbytek vítězných bodů prodejem zboží x2... Kdo nakonec ty body získá? My to děláme tak, že i kyž nám dojdou body, stejně zboží prodáme a bodové hodnocení si přičteme ke skóre. Alespoň se tak nehádáme, kdo by měl poslední fázi hrát jako první...
Nebo máte jinou zkušenost?
A trochu odbočím: Nevíte, jestli by se rozšíření měla objevit i v češtině? Díky...

4.8.2010 14:34:00

RaptoR
Tužím že je to někde v pravidlech a hrajete to správně. Pokud v posledním kole oba spotřebováváte můžete použít extra body se kterými se nehrálo.

Rozšíření soudě podle zdejších diskuzí v čj asi nebude. Hra se tolik asi neprodává, aby se to vyplatilo.

4.8.2010 14:44:44

čím ďalej, tým lepšia
Hrali sme zatiaľ DV 6x, ale čím ďalej tým viac sa nám páči. Kým prvé hry končili zásadne vyložením 12 kariet, dnes som 2x vyhrál s tým istým kombom pomimo iných kariet: Težěbní spolek, Alfa Centauri a jedna planéta produkčná na Vzácne prvky. Potom som už len točil produkciu a spotrebu 2x VB. Inak skoro vždy dostanem na ruku 2-3 6tkové technológie a priateľke sa to už prestáva páčiť :).

19.9.2010 21:07:34 | Upraveno autorem (porovnej)

super kombo alebo ako vyhrat za 25 minút bez vyloženia jedinej karty
No včerajšia hra bola zatiaľ najkratšou. Na ruku som dostal karty:
ALFA CENTAURI, REBELŠTÍ HORNÍCI, GALAKTICKÉ IDOLY, SCHODKOVÝ VÝDAJ a TERRAFORMOVANÍ ROBOTI. Na Alfe a Horníkoch som každé druhé kolo vyprodukoval po 1 vzácnom prvku +1 karta, tie som obkolo zas spotreboval na Idoloch a Robotoch za 2xVB +1 karta, a 2 karty ktore som získal som odhodil z ruky za 2VB cez Schodkový výdaj. Za 25 minút som vyhral 31 ku 23 :) Mám rád DV.

16.10.2010 07:43:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Tomu nerozumím :)
Bez vyloženia jedinej karty?! A jak jsi na nich teda produkoval?
Asi tím teda myslíš,že jsi vystačil s tím, co jsi dostal na začátku, ne?

16.10.2010 08:49:03 | Upraveno autorem (porovnej)

ikri
áno, iba to, čo som dostal na ruku, ale to beriem za počiatočný stav, nie za vykladanie kariet :)

16.10.2010 09:32:47

acedrac
Tak dobrá :)
Ale vyložit podle mě znamená položit ji před sebe lícem nahoru, proto mě ten nadpis mírně šokoval :D Nějak jsem si neuměla představit, jak by se dali DV vyhrát bez vyložení karty.
Tak to bylo ale vítězství zadarmo ne? :-P To musel být soupeř pěkně naštvaný,my se s tím všichni tak dřeme a ty tohle.

16.10.2010 10:23:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Skytear: 6 rozšíření
Skytear: 6 rozšíření
Akt. cena: 2190 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas