Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 496x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nadšení

Předem chci poděkovat všem, kdo mi tady na fóru pomohli pochopit pravidla.

Musím říct, že dlouho jsem tuhle hru zavrhoval. Až před týdnem, když jsem ji viděl na jednom e-shopu za 250 Kč, jsem si řekl, že to risknu. Hrozně mě odrazovalo i to, že po prvním zahrání mi to připomnělo (omlouvám se skalním fandům) Dominion a typické každý na svém písečku, ticho ruší jen šustot karet. Přítelkyně navíc nemohla překousnout prostředí sci-fi (jak už tu bylo řečeno v diskusi "RftG za 99,-". A tak hrozilo, že hra poputuje do šuplíku.

Ale hned u druhé hry došlo k obratu. Zjistili jsme, že u nás tolik oblíbené škození soupeři (soupeřům), na které jsme zvyklí z Citadely, Královských rošád, Bangu, nebo Sabotéra, jde realizovat i v DV, i když ne tak radikálně. Například zahráním fáze IV, když já mám vyprodukováno a ostatní ne, nebo když ve dvou oba čekáme, že ten druhý dá produkci a pěkně se u toho hádáme a osočujeme :)
Navíc, přítelkyně nakonec "přišla" na to, že je to hra, která jí připomíná Hvězdné války, které má ráda (i když nesnáší sci-fi). Takže od té doby to hrajeme každý večer a každý den bych řekl, přicházíme na efektivnější a efektivnější způsoby rejžování VB :)

To, že se v diskusi "RftG za 99,-" píše, že jde jen o karty a žetony, že to lidi odrazuje, to byl právě jeden z důvodů, proč jsem tuhle hru já nakonec koupil a zkusil. Vždyť je přeci super, že ten balíček karet a pár žetonků strčim do kapsy a můžu je zahrát prakticky kdekoliv a hlavně neřešim, jestli mám všechny komponenty a desku a zda jsem něco nenechal doma.

Až na trochu nešťastná pravidla by, podle mě, tahle hra neměla chybět v žádné deskoherně či kavárně.

Díky tvůrcům za ni.
9.2.2012 22:09:13

hranie po roku
My sme sa predvčerom k DV vrátili po roku. A musím uznať, že ma tá hra fakt baví, i keď neviem presne popísať, čo ma vlastne na nej tak baví :).

Ale spomínam si aj na to, keď sme prvýkrát prečítali pravidlá a vôbec sme netušili, čo máme vlastne robiť. Ale netrvalo do dlho a hra nám prešla do krvi. Tá symbolika je tak geniálna, že ani po roku sme nemali žiaden problém s významom symbolov.

9.2.2012 22:24:50

jojo:-)
Hráli jsme DV dvakrát a ani já ani žena jsme to nepobrali. Zmatek v ikonkách, rozplizlá pravidla, ani ťuk strategie. Po asi půl roce jednou a stejný výsledek. Ale pořád nám vrtalo hlavou, jak je možné, že tak špatná hra, je tak dobře hodnocená. Zhruba další rok ležela krabice s hrou jen ve skříni nepovšimnuta. Prostě mi to nedalo: opětovné učení se pravidel, opětovná (a asi poslední) šance přesvědčit nás o svých kvalitách.
A najednou to tam bylo. Ikonky logické, volba akcí jakbysmet, základní vítězné strategie, jejich kombinace a kombinace se šestkovými technologiemi - no prostě skvělá hra, ke které už vlastním všechna rozšíření a v pěti je to masakr, kdy se ze čtvrthodinovky stává "velká" hra na dobrou hodinu. Ale většinou hrajeme ve dvou bez rozšíření a skvěle se bavíme.

9.2.2012 23:53:52

re
To je teda smutné, jak pravidla dokážou potopit takovou vynikající hru :(
Já jsem do nich nakoukla, zase jsem je radši zavřela a nechala jsem si je vysvětlit od kamaráda, který je nehráč, ale zato velice chytrej :)) Tak ten mi je raz dva vyložil. Měli by ho přikládat ke každé krabici.

10.2.2012 07:12:52

re
Taky jsem byl ze začátku zoufalý. Přitom kdyby mi to někdo vystvětlil, tak to pochopím za chvíli a vůbec na tom není nic složitého. Nebýt video tutorialu a počítačové verze hry, tak bych to doteď asi hrál špatně. Doporučuji tedy začátečníkům spíše někde zahrát a nechat si to vysvětlit nebo po přečtení pravidel zkusit počítačovou verzi hry. Nedávno jsem to hrál s kamarádem, který to vůbec neznal a i když jsem mu to vysvětloval hodně zrychleně, tak stejně dokázel i po první hře téměř vyhrát. Myslím, že po pár dalších hrách by mi byl naprosto rovnocenným soupeřem. Jinak pro mě jsou Dobyvatelé aktuálně nejlepší a nejhranější karetka. Opravdu škoda těch nešťastně napsaných pravidel, které mohou odradit začínající hráče :(.

10.2.2012 11:13:29

ad pravidla
Já každému říkám, ať si přečte pravidla nebo zahraje San Juan, že je to to samé, jen v očesanější verzi a vždycky to pomůže k pochopení principů hry.

10.2.2012 11:30:50

kren
No, když kvůli pochopení jedné hry musíš shánět jinou, tak je někde chyba :D
Tvou poznámku samozřejmě chápu, ale většina hráčů asi přístup k Juanu nemá, pokud není z většího města. Je to prostě celé velká chyba a škoda.

10.2.2012 11:41:11

kren
Jenže je problém, že zrovna u Dobyvatelů jsou ta pravidla napsaná fakt strašně. Až asi po dvou třech hrách jsem pochopil, jak se to má hrát. No hlavně tehdy jsem se tu hru musel kvůli 4poháru naučit :-)

10.2.2012 15:43:47

to zruda
No však dyť já neříkám nic jiného. Já jen doporučuju zahrát si san Chuan, aby lidi přišli na základní mechanismus hry a pak už jsou ta pravidla víceméně srozumitelná.

10.2.2012 16:03:40

to kren
A proč bych měl shánět jednu hru kvůli pochopení jiné?

11.2.2012 11:46:12

engi
Tož vítej do klubu. Nás ta hra také nadchla a to jsem při prvním čtení pravidel nadával jak zedník, protože mi některé věty přišli nesmyslné atd. Ale to už jenom omílám co jsem řekl.

11.2.2012 11:54:12

Vybíráme z Bazaru

proroctví
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas