Dobyvatelé vesmíru

xxxxxxxxoo hodnoceno 501x (Seznam vlastníků)

Dobyvatelé vesmíru - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dostupnost


Ahojte, snazim sa dostat k tejto hre, ale vyzera to ze je uz beznadejne vypredana, na Slovensku a tiez aj v CZ
Tusi niekto ci bude v plane dotlac?
8.8.2018 10:08:01

bazar
pravidelně se objevuje zde na bazaru

8.8.2018 10:31:47

Dotisk
zcela jistě nebude, jelikož si s ní Albi před lety lidově řečeno natloukli hubu a s potupou prodali do levných knih. Zároveň určitě nikdo nebude dělat dotisk 11 let staré hry...

8.8.2018 12:33:36

Dotisk

Tak to je skoda, pretoze vidim ze je stale hodnotena vysoko...
Skusim to najst aspon v originale na zahranicnych weboch

8.8.2018 13:22:01

...

Občas se objevuje v místním bazaru, chce si to hlídat. Jen je o ni celkem dost veliký zájem (čemuž se nedivím, i pro mě je to zatím nejlepší karetka co jsem kdy hrál) tak počítej že cena se pohybuje kolem 700kč. Trochu zvláštní v porovnání s faktem že v Levných Knihách se vyprodávala před lety za 149kč tuším.

Ta hra by si zasloužila vyjít v ultimate CZ reedici se všemi rozšířeními, škoda že do toho by asi čeští vydavatelé nešli. Klidně bych jim za to 2000+kč vysolil

8.8.2018 14:36:29

2nd Edition

No, chvilku som sa pohral s googlom a nasiel som odkazy ze nova edicia je za rohom, takze pockam a kupim si rovno ju

Pridavam odkaz: https://boardgamegeek.com/thread/1985370/2nd-edition-release-date/page/2

8.8.2018 14:44:05

Pravidla
Nicméně ta hra měla otřesně napsané české pravidla. Za mě jedny z nejhorších. Četl sem je snad 4x a nedal to.
Netuším, zda již originál měl špatnou strukturu, ale CZ byl děs.
*-*

8.8.2018 14:44:16

...
Snad smím (jako trochu podjatý svědek) vyjádřit osobní názor, že šlo o špatný originál umocněný prachmizerným překladem.

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

8.8.2018 15:33:37

pravidla...
Tuhle hru obchází jakási fáma a aura z nepochopitelného systému ikonek a divných pravidel. Nic z toho se mi nezdá pravda, je to vcelku intuitivní a CZ pravidla jsou dobře udělaná, prakticky jsem s tím neměl nejmenší problém. Netýkalo se tohle nějaké původní české verze, ta která měla i texty na kartách špatně ? Vím že tam došlo k nějakým opravám

8.8.2018 15:34:51

...
Já mluvím o edici Albi, kterou jsem koupil v Levných knihách. Pravidla (tím nemyslím mechanismus, systém symbolů nebo jejich grafickou stránku, ale tu instruktážní brožuru či návod) jsou exemplární ukázkou, jak se to nemá dělat. Tam je špatně všechno. Pojmy, logika a posloupnost sdělení, konzistentnost, gramatika, stylistika i typografická stránka. Tohle by prostě nikdy světlo světa spatřit nemělo a podle mě to lvím podílem přispělo k neúspěchu hry na trhu.
To uvádím jako svůj soukromý názor.

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

8.8.2018 15:49:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Nevím, nevím...
Tak kritický bych rozhodně nebyl. Dovol mi použít tvůj výrok, že v porovnáním s originálem česká verze uhrála velmi solidní plichtu. Uznávám, už originál je méně přehledný, ale napsat "prachmizerný překlad"? Alespoň byl bez chyb, což kdysi býval standard (nejen u Albi). Polož si vedle nich například pravidla Lorenza, a pak suď... Nejprve bych si zametal před vlastním prahem a pak si dovolil hanit práci druhých. Překlad dělal (jestli se nemýlím) Jiří "Cauly" Klumpar, který je velmi svědomitý...

edit: jsme OT...

Možná si to jen špatně pamatuji či nevybavuji, ale myslím, že konzistentnost, gramatika a stylistika byla v pořádku. Ostatně i další zmíněné prvky byly Ok, snad krom té přehlednosti, ale třeba mě vyvedeš z omylu.

8.8.2018 16:34:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Na vlnách neznáma - zábava pro 3-7 hráčů ve fólii
Na vlnách neznáma - zábava pro 3-7 hráčů ve fólii
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas