Doba kamenná: Stylově k cíli

xxxxxxxxoo hodnoceno 62x (Seznam vlastníků)

Doba kamenná: Stylově k cíli - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Doba Kamenná
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Bernd Brunnhofer
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Kompatibilita německého vydání s CZ verzí DK (MindOK)

Kompatibilita bohužel není taková, jak bychom si přáli:

- karty jsou sytější a jsou v balíku i z boku jasně rozpoznatelné - jsou výrazně světlejší, ale to je také zřejmě způsobeno určitým ohráním karet ze základní verze, i když bych jinak přísahal, že hra je jako zánovní

- rozšíření herního plánu je v mírně jiném měřítku, v zásadě lze s přimhouřením oka použít, ale detaily na sebe nebudou navazovat

- nové chýše nemají stejný tvar jako chýše původní (jsou mírně prohnuté)

Vzhledem k velmi vysoké ceně rozšíření tedy zvažte, zda Vám za to stojí; i vzhledemk faktu, že toto rozšíření nepřináší v zásadě zase tolik novinek a nových prvků, spíše několik drobných dílčích vylepšení/rozšíření.
13.1.2012 20:03:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Kompatibilita
No vidíš - a já jsem získal dojem, že to příjemně oživí hru, která někdy umí být poněkud zdlouhavá a zdá se, že oživení bude spočívat v rozčilování nad nelícující deskou a odlišnostmi dalších součástí... Tss-tss

13.1.2012 20:21:17

PJ

Bacil
No, zítra to poprvé vyzkouším a napíšu třeba dojmy. Ale podle pravidel to spíš vypadá, že se hra prodlouží než zkrátí. Ale těžko říct.

Jinak ta nekompatibilita - není to zase takový průšvih; nejvíc to štve u těch karet, ty ostatní problémy jsou spíš drobnosti (ale já jsem detailista). Karty se obtížně se míchají (ty nové mají tendenci se grupovat k sobě) a jsou fakt vidět. Asi by to vyřešily obaly, ale ty já nemám rád (napadá mě příměr s kondomem, ale nebudu to rozebírat, prej to čtou i děti :o))

Spíš jsem to sem napsal proto, aby nebyli případní zájemci pak zbytečně rozčarovaní - i vzhledem k nemalé ceně. Je to spíš pro skalní fandy DK a sběratele...

13.1.2012 20:26:22

Díky za info
Jako velký fanda DK jsem se chystal rozšíření pořídit, ale takhle si to ještě rozmyslím. Problém s rozeznatelnými kartami se dá obecně vyřešit tak, že se tahá zespod balíčku.

13.1.2012 20:44:53

PJ
Dojmy určitě napiš.

Zdlouhavostí jsem měl na mysli spíš "stejnavost", kterou jsem měl pocit, že by nové mechanismy mohly trochu rozbít. Materiální detailismus chápu a názor na obaly taky...

Skalní fanda vyloženě nejsem, ale jelikož občas hru na stole máme, rozšíření bych uvítal.

13.1.2012 20:45:07

kompatibilita
ahoj, máte niekto už skúsenosť s Mindok vydaním tohoto rozšírenia? Ide mi o spomínanú kompatibilitu niektorých dielov tohoto rozšírenia so základom - farba kariet, výsek chyží... Bude to to isté ako D vydanie? dík

19.6.2012 21:32:55

Kompatibilita
Troufám si říci, že českého vydání se žádné problémy s kompatibilitou netýkají. Teď tu mám před sebou od MINDOKu vydanou základní Dobu kamennou a rozšíření a žádný problém tam neregistruju:
- U karet drobný rozdíl je, ale to je orpavdu způsobeno ohráním karet zákaldní hry a ne chybou v tisku.
- Chýše - Tvar i barva jsou naprosto identické, žádný rozdíl.
Pozor na falešné poplachy, byl bych rád, kdyby se i v titulu této diskuse objevilo, že se to českého vydání netýká, aby nedošlo ke zbytečným nedorozuměním.

20.6.2012 11:18:43

Není to tak hrozné
Myslím, že jste zbytečně moc kritičtí. Dnes jsem rozšíření koupil, zahráli jsme ho a vše proběhlo naprosto v pohodě. To že nový herní plán nesedí úplně dokonale a že mají karty trochu jinou barvu naprosto neovlivní požitek ze hry a ani strategii, takže je to nepodstatný detail. Pro fandy Doby kamenné je to velmi zajímavé oživení základní hry. Doporučuju!

21.6.2012 01:22:54

PJ

Kompatibilita podruhé aneb ach ten češtin
Vlákno se původně jmenovalo "Kompatibilita s CZ verzí (MindOK)". Protože někdo neumí pořádně porozumět psanému textu v daném kontextu, raději jsem ho přejmenoval a explicitně prohlašuji:

příspěvek se týkal (ne-)kompatibility německého rozšíření s prvním českým vydáním Doby Kamenné od MindOKu.

Pokud si to někdo interpretoval jinak, sorry, stačilo se podívat na datum, ze kterého je jasné, že se to českého vydání rozšíření týkat nemohlo.

21.6.2012 09:45:27

Verze
Dík za opravu. Sám tomu samozřejmě rozumím. Pokuze jsem se snažil předejít tomu, aby někdo, kdo se zase tolik nevyzná a bude číst zkratkovitě, si z tohoto příspěvku neodnesl informaci o tom, že je tam nějaký problém, když snad žádný není. Ještě jednou dík za opravu.

21.6.2012 10:32:01

Vybíráme z Bazaru

Bios Genesis CZ
Bios Genesis CZ
Akt. cena: 1750 Kč
Končí za: 12 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas