Dixit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Hobbity
Libellud
Autoři: Jean-Louis Roubira
Marie Cardouat
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

som
som - avatar

Jsou nutné číslované žetony?

Ahoj,
Dostali jsme Dixit a chceme ho se známými otestovat. jelikož nás ale bude 8, chtěl jsem vyrobit další žetony.
Pak měl ale napadlo, že bych místo žetonů mohl používat figurky - každý hráč by měl pro tipování jen jednu figurku, kterou by přiložil ke kartě.
Hru jsem zatím nehrál, ale po přečtení pravidel si myslím, že pro hru by změna neměla mít žádný význam... Co si o tom myslí kolektiv?
10.12.2012 09:10:35 | Upraveno autorem (porovnej)

hlasování
Vliv by určitě taková varianta měla :-( Stejně jako lidi nemají rádi hlasovací tabulky z Odyssey. Vtip žetonů je v tom, že to hlasování je tajné. Neovlivňuješ spoluhráče. Navíc pak můžeš brát jeden žeton po druhém a přiřadit ho k příslušnému obrázku - je to další prvek napětí a překvapení. Kdo pro co vlastně hlasoval a která karta má nejvíce hlasů. Je v tom část kouzla této hry.

Jinak ještě dodám, že Dixit mi přijde nejlepší v 4-5 hráčích. V šesti už to trochu vázne, protože trvá, než se dostaneš na řadu. V osmi bych si ho raději odpustil.

10.12.2012 09:21:45

Číslované žetony ...
.... bohužel nahradit figurkami, podle mne, nepůjde. Jde o to, že žetony se k vyloženým kartám nepřikládají, ale zůstanou před hlasujícím hráčem. Pokud bys totiž žetony/figurky přikládal k vyloženým kartám, tak tím výrazně zjednodušuješ odhad a kalkulaci vítězných bodů pro ostatní hráče.

10.12.2012 09:22:14

som

žetony
tak nejdřív mě Vaše odpovědi trochu udivily, ale když sem se pořádně podíval do pravidel, je to jasné. Tuhle pasáž sem při čtení nějak neuložil do paměti ...

Omlouvám se za zbytečný dotaz, vše vyřešeno, jdu tvořit žetonky :)

10.12.2012 09:51:34

Žetony
nejsou vůbec zapotřebí, já jsem si nejdříve koupil rozšíření, kde žetony nejsou (základ byl vyprodaný) a nečinilo nám to žádné problémy.

Začínali jsme tím, že jsme si tipované číslo karty psali do mobilů a ty jsme pak otáčeli, ale nakonec jsme prostě na povel ukázali na kartu, kterou kdo tipoval. Nikoho to neovlivňovalo, protože jsme tak činili až po rozmyšlení všech.

10.12.2012 09:56:43

to som
Hlavně nezapomeň, že kromě dvou nových sad žetonů (pro 7. a 8. hráče) musíš dovyrobit do každé už existující sady ještě sedmý a osmý žeton ;).

10.12.2012 09:57:09

PJ

kren, som
Nestačily by prostě osmistěnné kostky?

10.12.2012 10:14:52

ad kostky
Vybraný žeton se rubem otočený položí před hráče a když ho mají před sebou položeni všichni hráči, je jasné, že volba je dokončena a může se to zveřejnit. Kdyby to byla kostka, tak to musí každý někde schovávat před ostatními a to už se rovnou může hrát na dobré slovo, a každý může říct, co tipoval.

10.12.2012 10:22:05

kren
já to s kostkama hraju pořád... ano schováváme to, pak to odkryjeme. A nakonec kostku přiřadíme k dané kartě... je to přehledné pro počítání

10.12.2012 14:10:34

to Elenistar
Však žetony se taky pak pod odkrytí přiřazují ke kartám pro lepší počítání. Já jen psal, že u žetonů je výhoda, že je hned vidět jestli už každý hráč "zvolil", kdežto když si každý šušní někde tajně kostku, tak si hráči musí zvyknout hlásit připravenost, což bývá u některých jedinců problém je k tomu dokopat a pak se člověk musí jak trdlo furt dokola ptát jestli "už" nebo "ještě ne".

10.12.2012 14:16:17

Vybíráme z Bazaru

Dreamscape
Dreamscape
Akt. cena: 777 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas