Divukraj: Zvonkobraní

xxxxxxxxxo hodnoceno 47x (Seznam vlastníků)

Divukraj: Zvonkobraní - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Divukraj
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
REBEL.pl
Starling Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak se vám líbí hra?

Ahoj, Zvonkobraní jsem si strašně moc přála a dostala ho pod stromeček. Nemůžu říct, že by mě rozšíření zklamalo, ale vlastně tam toho moc nepřidali. 

Plusy: 
+ Nová políčka do lesa. Ty jsou fakt skvělá.
+ Karty schopností pomocníků. Zkrátka každé zvíře má nějaký vlastní bonus k využití.
+ Jarmark je skvělý, když chcete hrát na body nebo měnit suroviny.
+ Na konci návodu se mi líbí rozepsaných 100 let života v Divukraji.

Mínusy:
- Karty schopností pomocníků jsou super, ale některé nejsou moc kombinovatelné s jarmarkem. Já hrála za myšku a ta, když jde na kartu lesa, může získat surovinu, kterou nemá. Pro mě výhodnější než chodit na jarmark.
- Čekala jsem od rozšíření nějakou větší akci (jako je ve Skalověží).
- Desky hráčů mi přijdou jako taková zbytečná věc. Suroviny máme v mističce a nějak mi to přijde jen jako takový doplněk k ničemu.

Ale celkově jsem ráda, že toto rozšíření mám a těším se na další, který doufám také vyjdou v češtině. :)

Poznámka: Nezapomeňte vyhodnotit Slavnostní ocenění na konci hry. My při první hře zapomněli. :D

Jaké z toho máte dojmy vy?

10.1.2023 12:59:35

My se od Vánoc dostali ke Zvonkobraní až dnes.

Za mě hezké doplňkové rozšíření, které bych se nebál napasovat k Perlavě, nebo Skalověží. Manželka je z něj nadšená, protože nepřidává téměř žádná nová pravidla, ale rozšiřuje základ o volitelné moduly. (Pravda, že ta cena za obsah je celkem ranec, ale co by člověk pro Divukraj neudělal :-) ) Jarmark je pro mě fajn akce, kterou často využívám, ale samozřejmě jako vždy záleží na kartách, které přijdou… Karty schopností pomocníků jsme použili zatím jen jednou a i když člověk přijde o jednoho pomocníka, hodně nám to ve hře pomáhalo a otvíralo nové možnosti. Rozhodně se těším až zkusíme veškeré kombinace se všemi rozšířeními :-)

25.1.2023 23:29:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj,

máme nahráno pár her a tohle rozšíření bych označila jako rozšíření, které bylo dělané úplně pro všechny. Pokud nebudeme porovnávat cena výkon (mám collector edici, ale koukala jsem se, že je to docela darda), tak si nemyslím, že by se našel někdo, kdo by řekl, že tohle si na stůl určitě nedá.

My teda moc nehrajeme se speciálními schopnostmi pomocníků. Tomu jsem nepřišla na chuť a zatím se mi hra ještě jako taková neohrála natolik, abych potřebovala vkládat prvky asymetričnosti. 

Já jsem nadšená z úkolů, konečně to jsou úkoly, které jsou dobře hratelné ve dvou lidech. Většinou jsme na úkoly moc nehráli, protože najít v té obrovské kupě zrovna ty dvě karty bylo občas nemožné, ale takhle to konečně dává smysl a člověk má aspoň pocit, že hraje.

Co se týče jarmarku, občas nám hodně pomohl, když se vytáhl efekt počasí, že nesmíme využívat akce lesa. Líbí se mi jak to funguje a že člověk může dostat nejen suroviny, ale i karty. A zároveň i naopak  také jsem hojně využívala, když jsem se potřebovala efektivně zbavit karet na ruce. 

A z těch desek hráče jsem naprosto nadšená :-) Líbí se mi, že už mi konečně suroviny neutíkají všude možně po stole, mám tam i mince i perly a je tu super.

Za mě je to super, teď jsem chtěla napsat, komu bych to nejvíce doporučila, ale jak jsem již psala, je to rozšíření pro všechny :-)

 

26.1.2023 08:05:17

Vybíráme z Bazaru

Hrabě z Carcassonne (německo)
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas