Divukraj: Perlava

xxxxxxxxoo hodnoceno 140x (Seznam vlastníků)

Divukraj: Perlava  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Divukraj
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
REBEL.pl
Starling Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Náročnost

Divukraj má celkem těžký rozjezd. Pomáhá tomu nějak Perlava?
Stává se, že jeden hráč je ještě v prvním období a jiný už končí druhé. Má Perlava na tohle nějaký vliv. Jakože víc akcí, znamená možnost druhým ještě víc utéct, nebo naopak mají hráči díky Perlavě víc šancí udržet krok?
25.11.2020 15:31:56

Hm..
Mě přijde Perlava jako takové zpestření, nic víc, nic míň. Neztratí se to, ale objektivně mohu říci, že to prostě nepotřebuješ. Osobně víc vítám Legendy, ty jsou takové milé a nic nenaruší. Slyšte, slyšte mi přijde úplně zbytečné. Ta Perlava při nižší ceně by to bylo "proč ne" hru to nepokazí, zatím se nám to celkem líbí, ale že bychom z toho byli paf, to rozhodně ne.. a ještě za ty prachy.. ta možnost víc utést je relativně v tom, že když si našetříš 2-3 perly, což není problém, tak můžeš získat třeba 15-25 bodů navíc, což mi přišlo zprvu jako masakr. Při druhé hře už si to ale všichni ohlídají a v podstatě jde jen o to, pořídit alespoň jeden div, aby soupeř neměl takovou výhodu, protože, když má o 5 bodů více, nic to neznamená, ale kdyby získal div jen soupeř a já ne, už je to problém. Co do atmosféry, moc tomu Perlava nepomáhá. Základ mi přijde mhohem lepší a myslím, že rozšíření mohlo jít jiným směrem, ale dám tomu ještě pár her a uvidíme, zda si Perlavu necháme, protože já jsem sběratel, který nedá na dobré věci dopustit, ale jak je něco opravdu zbytečné nebo nezáživné, doma to nechci.

26.12.2020 19:43:17

reakce

@Rukavička - Záleží jaké předměty přijdou. Co jsme hráli, tak některé předměty dokonce pomůžou tomu, aby se hráč v prvním období neskutečně zdržel.

@Serenitka - Nemůžu úplně souhlasit. V jedné hře jsem měl 25tkový div a stejně jsem prohrál, i když soupeř div nepostavil... V globálu ano, ty divy velmi pomáhají, a pokud hráč nebude mít div, musí se více snažit, ale není to nereálné.

26.12.2020 23:13:18

Dojmy

Tak po zahrání Divukraje s Perlavou a Slyšte,Slyšte musím říct že paráda :) Legendy zařadíme do hry až časem. U Perlavy se mi líbí že díky žabím velvyslancům a použití karty vzácného předmětu při troše štěstí dá možnost postavit víc budov už na začátku. Slyšte, slyšte je krásný zpestření a budovy a postavy tam se mi líbí.. Třeba mít družstvo Hryzbalových hráčů co nezabírají místo ve městě je bezva :) Já jsem rozhodně za velké i malé rozšíření rád protože nás doma Divukraj baví a hra dostala zas další možnosti..

Jinak Divy ve hře pomáhají ale rozhodně hru nevyhrávají já s 25kovým taky prohrál o 2 Body se soupeřem který neměl žádný :)

Divukraj je hra o možnost a kombinacích a i když se na první pohled nezdá opravdu jsou jich mraky.. a díky každému rozšíření byť i malému prostě ty možnosti stoupají..

Za mě super

31.12.2020 10:48:46

Perlava a Legendy/Slyšte! Slyšte!
Takže ty mini rozšíření fungují s Perlavou hezky? V pravidlech Perlavy se doporučuje "nepoužívat karty ani jiný materiál z ostatních rozšíření"... To mě zatím odradilo je vyzkoušet:) (Koupil jsem je zároveň s Perlavou, takže jsem je nehrál ani se základní hrou.)

31.12.2020 11:16:03 | Upraveno autorem (porovnej)

AmA

vitac

Ano, funguje to fajn :) Tiez som vsetko kupila razom a aj ked to tam bolo napisane, ze nepouzivat ine rozsirenia, dali sme to dokopy :) Ono ja osobne som fanusikom vyhradne rozsireni ktore mozem potom mat spolu so zakladom stale, takze aj toto vsetko slo do jednej krabice a hravame vsetko dokopy... Klasicky Divukraj sme vlastne ani vobec nehrali... A ked pridu dalsie lokalizovane rozsirenia, tak dufam ze tiez to pojde iba prilozit k tomuto baliku a bude :)

31.12.2020 11:42:29

mini rozšíření

Tak Slyšte ,Slyšte normálně nechat permanentně tam jsou proste fajn budovy a tvorové.. Legendy jsou trošku specifičtější tam je to asi víc modulární (proto jsou asi i trošku jinak rozlišené) takže ty se můžou a nemusí hrát.. Aspoň já to tak mám...

Každopádně oboje jsou super!

31.12.2020 12:32:23

Díky
Díky za názory, tak my to asi teda ještě letos prubnem komplet:)

31.12.2020 13:43:49

Mixování rozšíření
Tak ono je to v Perlavě napsaný tak, že se by se nemělo míchat primárně s těmi velkými rozšířeními, které ještě česky nevyšly. Ty 2 minirozšíření jsou/byly součástí collector's edition základní hry, tzn. u nich se počítá s tím, že se hrají spolu se základem.

btw. my doma hrajeme úplně všechno dohromady, tj. základ, Pearlbrook, Spirecrest i Bellfaire, včetně těch minirozšíření a je to úplně v pohodě. Dává to mnohem víc možností (a bodů) než samotný základ a je to celé takové epičtější. :-)

1.1.2021 01:25:16

Vybíráme z Bazaru

Catan: logická hra (lakované dílky)
Catan: logická hra (lakované dílky)
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas