Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pošťák vs Listonoš

Nejaké oficiálne vyjadrenie k chybe ? Ako sa to bude riešiť? Ďakujem za odpoveď
30.12.2019 08:51:42

sedlak87
Ahoj, tohle samozřejmě není žádné "oficiální vyjádření", ale dovolím se Tě zeptat - proč bys chtěl tohle, proboha, nějak řešit? Zkrátka při překladu (který je podle mého názoru vynikající) došlo v jednom případě k použití synonyma. Předpokládám, že většina lidí ví, že pošťák = listonoš, a nijak to řešit nepotřebuje. Nemyslím si, že je potřeba být takový hnidopich ;-)

30.12.2019 10:02:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Marian
Souhlas, lidi sou strasne rejpavy :D







"I want to play a game." Jigsaw

30.12.2019 10:40:23

.
na moj vkus to dosť mätie v kontexte špeciálneho eventu. Uvítal by som aspoň pdf verziu správneho textu aby som si to vytlačil a vložil do obalu.

30.12.2019 14:42:22

...
https://mega.nz/#!rUZniaBB!3xDUxBxK2gIRsEN9egTHVbQ_hJe9YmAxj5zwej-YvjE
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

30.12.2019 15:39:02

Pošťák
Za chybu se omlouváme, nějak ani nejsme schopni dohledat, ve které fázi překladu k ní došlo. Morthe byl o prázdninách rychlejší než já, snad to aspoň takto pomůže...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

30.12.2019 18:40:48

Skvělý překlad

Souhlas s Marrianem, překlad je vynikající, za což si Rexíci zaslouží palec nahoru. Nechápu, že má někdo potřebu řešit tak zanedbatelnou chybu. Jestli je na jedné kartě listonoš označen jako pošťák přece nijak neovlivňuje hru.

1.1.2020 22:29:47

Shaddy1
Ovlivňuje - není to listonoš. Mám známé, co jsou schopni se o tomto hádat.

3.1.2020 10:33:11

zruda
Tak takym hracom, by som povedal nech teda najdu tvora pošťáka :D, a kedže by ho samozrejme nenašli, vylučovacou metodou by to bol teda listonoš. Toto pochopim aj ja, co cestina nie je moj materinsky jazyk.

3.1.2020 10:50:36 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Tipuju, že tihle lidi by ti řekli, že tím pádem teda smůla a efekt neplatí na nikoho. Bohužel.

3.1.2020 10:52:16

Kew
:D Tak s takymi ludmi by som potom radsej nehral ani len clovece nezlob se.

3.1.2020 11:18:18

JAHMANsvk
Problém je, že takoví hráči chodí i na turnaje.

Každopádně tady máme oficiální vyjádření od vydavatele, který potvrzuje, že jde o chybu, takže stačí na toto vyjádření poukázat (což by mým známým stačilo).

3.1.2020 12:24:30

Zruda
Divukraj na turnaji? Nepripada mi toto ako turnajova hra. Tak ludia co nevedia nieco taketo si dat dokopy, by na turnaj v danej hre podla mna ani chodit nemali. Ked sa chcu hadat na turnaji ze listonos nie je postak :). Sami by si spravili hambu.

3.1.2020 16:24:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Pošťák vs Listonoš
Nám dvojí pojmenování karty hru nijak nekomplikovalo. Jedná o synonymum a nebýt této diskuze, ani bych si toho nevšiml.

18.2.2020 14:45:04 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Tak já samozřejmě nemyslel, že by Divukraj mohl být na turnaji :-) Jen prostě mám mezi kamarády hráče, co jsou schopni se o takových zjevných nedůslednostech hádat. Pamatuju si třeba debatu s nimi o Mořeplavcích před 4pohárem, kde byla zjevná nepřesnost v jednom pravidle, která danou akci zvýhodňovala. Jednalo se o nepřesný překlad přibližně ve stejném duchu jako Pošťák/Listonoš. Oni jsou schopni poukazovat na to, že se jedná o tak zřejmou nepřesnost, že to prostě musí tak být udělané schválně.

18.2.2020 16:54:44

Vybíráme z Bazaru

Duna: Impérium  CZ + promo karta
Duna: Impérium CZ + promo karta
Akt. cena: 41 €
Končí za: 17 hodin

Offcanvas