Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Limit 15 karet

Vcera sme zahrali Divukraj a byli sme absolutne nadseni... Jenze... Sme si tak nejak rekli, ze zrejme jde karty pri dosazeni limitu 15 nahrazovat (coz uz se resilo v otazkach, ze nejde) protoze sme ho dosahli oba uz v lete a rikali sme si, ze je divny ze bychom celou sezonu nemohli nic vylozit... Protoze co bychom jinak delali se sesti workerama na podzim? Sbirali karty na vypravu? Je to teda tak, ze se musim krotit s vykladanim a cekat na vyhodnejsi karty? Cili budu furt prolizavat balik, abych se k necemu dostal? Protoze me fakt mega bavilo znova a znova rozjizdet ten svuj engine pri vykladani karet a prave za cenu toho, ze musim odlozit kartu ktera mi prinese treba nejaky body na konci... A takhle by to neslo... Ani mi neprislo ze to nejak znevyhodnuje nektery karty jako vezeni nebo univerzitu... Naopak mi prijde ze univerzita je strasne op takhle... Jak to teda hrat podle pravidel?
30.5.2020 11:06:03

???
Limit karet na ruce je 8! Víc jich mít nemůžete - pokud chcete další, musíte některé zahrát/vyložit, nebo se jich nějakou akcií či efektem zbavit. Podotýkám, že karty nelze jen tak odhazovat...

* * * * *
Board games klub, Trenčín

30.5.2020 12:25:32

Vulcano
Měl na mysli limit karet umístěných ve vesnici, ne na ruce.

A toto třeba za mě zabíjí smysl univerzity a třeba trosek nebo i Saska.

Ano, musíš si prostě šetřit místo, to je taky jeden z parametrů hry, kterým jste si to dost ulehcili. On je rozdíl vědět, že máš poslední místo a někdo ti tam praskne Saska...
___________
Alea iacta est!

30.5.2020 12:36:16

Kedrigern
Tak ono uplne nejde o to jestli sme si to ulehcili nebo ne... Oba sme meli parametry stejny... Spis o to ze celou dobu bylo co delat a bylo to jedno kombo za druhym... Takhle me prijde ze to kombeni musim v urcity fazi zastavit abych sbiral karty co mi prinesou body... A taky ze pokud neprijde vezeni nebo univerzita tak je clovek v haji... A nebo neni ale musi suroviny sbirat mnohem pomalejc a nedostane se do takovyho snowballu... Jinak univerzitu ani trosky nebo vezeni to myslim nezabiji... Ty se furt vyplatej vylozit i vzhledem k tomu ze v nich muzu ubytovat tvora... Ale sasek smysl postrada no...
Zkusime to podle pravidel a uvidime sami holt... Spis by se mi hodil nejakej strategickej tip... Do kdy vykladat zeleny karty kolik si nechat mista atd atd... Hru bohuzel nemame doma takze si ji nemuzem "ohrat"...

30.5.2020 13:43:39

Everdell
Ano, neni rozumny tam hned na zacatku napalit plno produkcnich budov, ktere jsou nizko bodovane a pak litovat, ze nemam misto. Je potreba drzet od zacatku do konce balanc.

30.5.2020 16:25:23

Omlouvám se, poprvé jsem to nějak špatně pochopil...
- Limit karet ve městě je jakousi charakteristikou či mechanikou v této hře. Nutí tě taktizovat a volit mezi tím, jestli vyložíš hned nějakou "lacinou" kartu za méně bodů která ti třeba přinese hned nějaký zisk, nebo si raději počkáš, našetříš a vyložíš nějakou "lepší" kartu později, která ti pak přinese ve finále kromě víc bodů i nějaké další násobící se bonusy atd.
- Samozřejmě, pokud má hráč štěstí (nebo nějaké to eso v rukávu = na ruce třeba kartu Univerzity nebo Vězení), může si líp dopředu plánovat a vykládat do města zdánlivě nevýhodné karty, protože se jich pak dokáže lehce zbavit.
- Nemyslím, že by karta Šašek nějak postrádala smysl. Dokážeš s ním hezky zprasit hru soupeři, kteří si syslí suroviny aby ke konci vyložil nějaké hezké bodové kombo a ty mu tam šoupneš šaška s minusovou hodnotou a ještě zabereš 1 volné místo (jedno z volných míst o které ti vlastně v této diskusi šlo). To je někdy k zbláznění, hlavně když se ho pak nemůže zbavit :D
- K těm strategickým tipům... to je někdy těžko, záleží hodně od konkrétní hry, situace i počtu hráčů. Ze začátku třeba sledovat soupeře - jaké karty vykládají (typ) no a pak se jim snažit vyfouknout žeton běžných událostí. Brat si z Louky výhodné karty se slevou pro stavbu nebo vykládání stvoření (Jeřáb, Hostinský) a nenechávat je tam pro soupeře. Sledovat co za kartu (stavbu) soupeř vyložil a jestli zrovna není na Louce karta tvora, kterou by mohl díky ní mít zadarmo.
Samozřejmě při více hráčích se může stát, že než dojde kolo, vyfoukne tu kartu už někdo jiný, nebo taky nebudeš mít dostatek surovin, či nějakou možnost jiné akce, kterou bys to mohl ovlivnit...

* * * * *
Board games klub, Trenčín

31.5.2020 17:35:01

jiná hra
Pokud to hrajete, tak jak říkáš, tak hrajete úplně jinou hru.
Ale jestli vám to vyhovuje, tak klidně.

2.6.2020 10:19:43

vulcano
jj to s tim branim surovinovejch (jerab, hostinsky atd) chapu...
a toho saska sem myslel v tom jak sme to hrali puvodne... s tim ze po vylozeni 15 karet je muzes nahrazovat... protoze prvni co nahradis bude samozrejme sasek...
jinak diky...

2.6.2020 10:39:32

martannen
presne tak! me tahle hra hrozne bavila... sice byla dost pres dve hodky (coz neni standard kdyz hrajem s pritelkyni) ale to kombeni bylo nekonecny a to me hrozne bavilo... prislo mi to jako jasnej zamer a presne takhle nadesignovany...
na druhou stranu aspon mame variantu kterou muzem mimo klasickyho divukraje obcas zahrat pro zpestreni... za jednu cenu dve hry v podstate...
uz se nemuzu dockat dotisku!!!

2.6.2020 10:43:23

RE:
Je to úplně jiné, když na začátku podzimu máš ve městě jedno volné místo nebo 4. Mám za sebou jen dvě hry, poprvé jsem měl jen jedno volné místo ve městě a podzim nebyl zajímavý, neměl jsem kde umístit pomocníky, abych si pomohl bodově. Ve druhé hře jsem si nechal 4 místa a málem se mi zavařil mozek, kolik bylo možností. Navíc byly ve hře Trosky, Univerzita i Vězení. Je možné doufám Troskami odstranit Vězení i s Vězněm ?

11.3.2021 18:07:10

To musí být fakt štěstí na karty mít 15 karet ve vesnici už v létě u mě většinou (i spoluhráči) většinou v průběhu zimy, kdy už člověk co nejvíce optimalizuje :-)

Ale je možné, když na začátku dostaneš brutální produkci :-) ale to právě to kouzlo hry - i když ti jdou karty tak musíš počítat s tím že ostatní mají ještě další období na zahrání silnějších karet :-) pokud jim tam nedáš šaška / pirátskou loď …. ale k tomu jsou zase super balanc karty na čištění města (univerzita/hřbitov)

 

__________________________________________________________________________
The Renegade

Deskoherní koutek
https://www.facebook.com/deskohernikoutek/

22.12.2021 01:02:22

Limit 15 karet je prostě součástí designu hry a další vrstva přemýšlení nad hrou. Párkrát jsem to přepálil s produkčním budovama… za moc bodů nejsou, takže zabíraj místo a na konci mi zbyla hromada surovin, který se nebodují. Z mýho pohledu to krásně sedí k celkově “těsnějšímu" pojetí hry. 

22.12.2021 08:33:03

@selbyy Přesně.

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

22.12.2021 08:59:46

Limit 15 karet je za me uplne super, to rozhodovani co vylozit a co ne me strasne bavi.

Navic sou karty co se nepocitaji do limitu a rozsireni legendy je super.

22.12.2021 09:54:35

Vybíráme z Bazaru

Parky: Na cestách
Parky: Na cestách
Akt. cena: 166 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas