Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Hrbitov a universita

Ahoj, mame odehranou prvni hru a celou radu veci jsme zpocatku hrali spatne, ale behem leta jsme se dostali do normalu, kdy jsme vetsinu veci hrali spravne. Vyvstala, ale jedna situace.
1) Umistil jsem pracovnika na hrbitov. Vzal jsem si 4 karty a 1 z nich za suroviny vylozil. Figurka zustala na hrbitovu.
2) Universita zbourala hrbitov, co se stane s figurkou? Da se znova pouzit jeste v danem rocnim obdobi?

Jeste otazka k odhazovacimu balicku, ma byt licem nahoru nebo dolu?


1.3.2020 22:18:59

varianty
1. podle mě ho hrát nemůžeš, už jsi ho zahrál a tím pro dané roční období vyčerpal. To by ti vyloženě musela říct karta, že se to stane.

2. podle pravidel píšou, i když je to netradiční, že se otáčí lícem dolu, tj. nevidíš, co je v odhazováku.

1.3.2020 23:09:49

Hřbitov a Klášter
Jednou figurka pohřebná je figurka pohřbená. Pokud nějakým efektem kartu s touto figurkou zničíš, zrušíš i tu figurku a je vyřazena ze hry.

Umístění figurky na kartu je permanentní.

Jedině, že bys zahrál Nekromancii za jednu černou manu :-)

Karty do odhazováku lícem dolů. Je to dokonce strategie, že přes Haven (útočiště?) odhodíš karty z ruky nabereš suroviny a drahou budovu hodíš nahoru a přes hřbitov v dalším tahu vyložíš zadarmo.

2.3.2020 08:25:02

p_lichnovsky
1) tady jste udělali jednu chybu. Pokud použijete hřbitov, vyberete si 4 karty z dobíracího/nebo odhazovacího balíčku a jednu vyložíte ZADARMO. Suroviny neplatíte.

2) jak píše Lumirius, Hřbitov a Klášter jsou jediné dvě speciální budovy ve kterých pomocníci po umístění zůstávají až do konce hry. Takže pokud "zbouráte" hřbitov, pomocníky odhazujete "do krabice".

Jinak viz pravidla strana 20 a 21.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

2.3.2020 09:05:58

vulcano

Ad 2.

Ale šli by přesunout tulákem ne?

2.3.2020 11:06:08

general X
Podle mě ne. "Když umřeš, tak budeš umřenej."

Něco pro zasmání:
https://boardgamegeek.com/thread/1922758/card-combos-rule-interaction-ranger

2.3.2020 11:56:00 | Upraveno autorem (porovnej)

přesouvání tulákem
I když to není v pravidlech doslovně napsáno (co se týče tuláka), tak text na kartě Hřbitov/Klášter říká, že pomocníci tam zůstávají natrvalo, proto myslím, že je zcela vyloučeno, aby se s takovými pomocníky ještě manipulovalo.

Lumirius - díky, pobavilo

* * * * *
Board games klub, Trenčín

2.3.2020 14:14:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Otazky

Toto cele sa malo riesit v otazkach. Nie v diskusii potom je tu bordel a clovek nech si hlada kde co je.

2.3.2020 15:14:56

Vybíráme z Bazaru

Spirit Island + Spirit Island Nature Incarnate KS
Spirit Island + Spirit Island Nature Incarnate KS
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas