nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Dino Twist

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 20 min
Herní svět: Dávnověk, Zvířátka
Herní kategorie: párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Obr mezi obry, délka 25 metrů, hmotnost 150 tun. To je Liopleurodon ferox z období svrchní jury! Největší pliosaurus, nejstrašnější monstrum světových oceánů všech dob! Netvor, před nímž si nemohl být žádný tvor jist životem. Velikost jeho zubů je bez nadsázky srovnatelná s rozměry mačety.

Hráči se ve hře Dino Twist snaží zaplňovat svůj ostrov a sehnat na něj co nejvíce dinosaurů s velkou silou nebo s velkými drápy. To všechno co nejrychleji, jak jen to jde.

Příprava hry:

Hráči vytvoří balíček z karet událostí, který se během hry zmenšuje. Okolo balíčku se dle geografických zón vyloží karty mláďat. Každý hráč dostane 7 karet dinosaurů do ruky. Také jednu kartu hřbitova a jednu kartu svého ostrova, které vyloží před sebe. Z nerozdaných karet dinosaurů se vytvoří dobírací balík.

Průběh hry:

Hráči každé kolo odhodí svrchní kartu z balíčku událostí. Nově odkrytá událost má nyní vliv na všechny hráče. Kupříkladu události zakazují zahrát dvě karty dinosaurů najednou, přikazují prohození dinosaurů na ostrově Twist nebo umožňují zahrát až tři dinosaury.

Dále hráči ze svých karet v ruce vykládají jednoho/dva dinosaury, kteří jsou určení k útoku na ostrov Twist. Hráči s nízkou silou dinosaurů nebo se shodou hodnoty a typu karet mezi sebou umístí své vyložené karty na svou kartu hřbitova.

Nyní v pořadí od nejslabšího dinosaura/dua dinosaurů hráči provádějí tyto akce:

  • Útok na dinosaura - hráčův dinosaurus se umístí na dinosaura, na kterého zaútočil.
  • Osídlení - poražený dinosaurus z ostrova Twist je umístěn na hráčův ostrov na stejnou geografickou zónu, na které byl na ostrově Twist.
  • Dobrání karet do ruky do počtu sedmi.

Konec hry

Jakmile je odhalena karta velkého kamene, hra končí. Hráči si spočítají body, které jsou součtem síly dinosaurů na jejich ostrově. Za dinosaury na svém hřbitově dostanou další body. Bonusové body získávají také hráči, kteří co nejdřív zaplní všechny geografické zóny svého ostrova a hráč, který na svůj ostrov posbíral nejvíce dinosaurů s velkými drápy. Součtem těchto bodů se určí vítěz. V případě remízy je vítězů více. 

Autor: Paco