Digit

Digit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Discovery Toys
Piatnik
Autoři: Gerhard E. Kodys
Rok vydání: 1987
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Soustřeďte se mladí géniové, hra Digit je tu...

Digit je logická hra určená 1 až 4 hráčům. Hráči v průběhu hry přesouvají jeden jediný dílek, aby vytvořili obrazec na své kartě. Hra cvičí postřeh, představivost, logiku a reflexy. Cílem hry je zbavit se všech karet v ruce nebo více karet, než soupeři.


Příprava hry:

Zamíchejte všechny karty, vytvořte balíček a vrchní kartu vyložte na stůl. Poté vytvořte z dílků tvar podle vylosované karty. Každý z hráčů obdrží 5 zakrytých karet tvarů. Hru začíná nejmladší hráč.


Průběh hry:

Hráči se střídají v tazích. Hráč, který je na tahu, přesune jeden dílek obrazce. Vybraný dílek může přesunout kam chce, přičemž se dílek musí dotýkat již položeného dílku.

Jestliže se hráči po přesunutí dílku podaří vytvořit obrazec, který má zobrazený na své kartě v ruce, může odložit tuto kartu na stůl. Pokud nemůže vytvořit tvar na svých kartách, musí i tak přesunout dílek a zároveň si jednu kartu vzít z dobíracího balíčku. Pokud však hráč vytvořil obrazec, který má jiný hráč v ruce, pak si novou kartu vzít nemusí a hráč s vybraným obrazcem může svou kartu odhodit.


Konec hry:

Vítězí hráč, který se jako první zbaví všech karet.

Autor: chejnik

Vybíráme z aukcí

Discover - Země neznámé
Discover - Země neznámé
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas