nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Didi Dotter

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Zoch Verlag
Autoři: Ariel Laden
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

„Na vajíčka, připravit se, teď!“

Jedná se o takové pexeso, kdy všichni hráči hrají současně. Každý hráč dostane jedno platíčko na vajíčka, aby se nasbíraná vajíčka nerozkutálela po stole, barevný kalíšek a sadu jedenácti žetonů s obrázky různých ptáků v barvě kalíšku.

Mezi hráče se rozloží 24 půlek vajíček, které mají na spodní straně obrázky ptáků zobrazených na žetonech. Plus obrázek lišky. Každý obrázek je na dvou půlkách vajíček. Půlky vajíček se dají k sobě magneticky spojit v jednolité vajíčko.

Úlohou hráče je spojovat půlky vajíček se stejnými obrázky v celé vejce a odkládat je do svého platíčka.

Hraje se pouze jednou rukou, proto se vždy nejprve odloží jedna půlka vajíčka do kalíšku (na začátku kola do svého, v průběhu hraní se může doplňovat i do prázdných soupeřových kalíšků), potom se prohledávají vajíčka na stole a hledají se druhé půlky vajíček odložených v kalíšcích. Může se spojit i vajíčko odložené soupeřem. Pokud jsou obě poloviny vajíčka v různých kalíšcích, smí se vzít a spojit.

Jakmile jsou spojena všechna vajíčka, nebo už zůstanou pouze vajíčka, která k sobě nepasují, akční část hry končí a provede se vyhodnocení.

Postupně každý vytahuje s platíčka nasbíraná vajíčka a kontroluje, které obrázky spojil. Za každé správně složené vajíčko si hráč otočí žeton s obrázkem příslušného ptáka. Pokud složil vajíčko s liškou, otočí jakýkoliv ještě neotočený žeton. Liška funguje jako žolík. Pokud někdo má takzvané „zkažené vejce“ (vajíčko složené s rozdílných obrázků), otočí za trest jakýkoliv již otočený žeton zpět obrázkem ptáka nahoru.

Po vyhodnocení všech posbíraných vajíček, se jednotlivé půlky zamíchají a rozloží opět mezi hráče, každý vloží první půlku vajíčka do kalíšku a začíná další kolo. Vyhrává hráč, kterému se podaří otočit všech jedenáct žetonů.

 

Autor: Franknstejn