nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Diavolo

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Asmodée Editions
Esdevium
Autoři: Corentin Lebrat
Gilles Lehmann
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

     V pekelné hospůdce ,,U posledního soudu" se sešla partička Impů, aby si ve volné chvíli, když zrovna nemučí duše, zašli na místní drink ,,Diavolo", který tváře Impů udržuje opravdu rudé! Je velmi horko(jak už v pekle bývá) a zahrajete si kostky o to kdo bude platit další rundu ,,Diavola", který Vám svlaží hrdla.

ÚVOD DO HRY

Hra se odehrává v pekle, kde Impové mučí duše. Hráči se v této hře snaží neplatit rundu místního pekelného drinku zvaného ,,Diavolo". Každý hráč v této hře představuje jednoho Impa. V každém kole se hází kostkami. Největší šedá kostka ,,Objednávky" dává hráčům vědět co se v daném kole odehrává.

PŘÍPRAVA HRY

Na začátku hry se doprostřed hrací plochy rozhodí tři červení, tři černí Impové, tři bílý Impové a jeden šedý (při hře ve dvou a třech hráčích je tomu jinak) Imp. Poté si každý hráč z krabice vezme pět červených krystalů, které má před sebou. Nejmladší hráč začne a tím zahájí hru.

PRŮBĚH HRY

Hráč, který je právě na tahu hodí kostkami včetně šedé kostky ,,Objednávek", ta určí co se bude v tomto kole dít. Když kostky dopadnou hráči se snaží co nejdříve vyplnit úkol daný kostkou ,,Objednávek" a popadnout Impa, který nejlépe odpovídá šedé kostce. Když hráči mají své Impy (na nikoho se nesmí příliš dlouho čekat) v klidu si vše vyřeší a rozhodne se o vítězi. Hráč (nebo hráči) kteří neměli své řešení správně odevzdají svůj krystal do krabice. Pokud je však shoda a někdo z hráčů vzal šedého Impa pak si vezme z krabice krystal on (nesmí jich ovšem mít více jak pět). Po dokončení kola háže hráč po levici toho, kdo právě házel a vše se opakuje.

KONEC HRY

Hra končí když jeden z hráčů už nemá ani jeden krystal. Vypadává a zbylí pokračují ve hře dál (když zůstávají ve hře už jenom dva nebo tři hráči někteří Impové se odeberou). Hru vyhrává hráč, kterému krystaly vydržely nejdéle.

 

 

Autor: Kikoš