nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Diamonds Club

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Rüdiger Dorn
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Anglie na konci 19.století: Britské impérium ovládá z Londýna přes čtvrtinu celého světa. Na Silvestra se roku 1899 v londýnském Diamantovém klubu sešli tři Lordi a jedna Lady, kteří vděčí svému bohatství obchodu s drahokamy. V salónku vzplanula prudká hádka o tom, kdo z nich je nejúspěšnější v celosvětovém s drahokamy a kdo z nich má právo předsedat Diamantovému klubu. Kvůli volbě nového předsedy, uzavřeli nkonec historickou sázku. Kdo v příštím roce uskuteční nejvýnosnější obchody a díky tomu vytvoří nejhonosnější anglický park, stane se navždy "Diamantovým Lordem (či Lady)"!

Hráči se stávají obchodníky se vzácnými kameny a pokouší se u svého sídla vybudovat co nejlepší park.

Hra probíhá na jednotlivá kola. Každé kolo se skládá ze čtyř fází:

  • příprava trhu - připraví se aktuální nabídka akcí dle počtu hráčů pomocí variabilních žetonů (připomíná žetony ze San Juanu) - tyto žetony představují jediný náhodný prvek ve hře.
  • nákup - hráči umisťují na jednotlivá pole nabídky své mince a tím si nakupují akce. Umístěním mince se akce nejen zablokuje ostatním hráčům, ale i zdraží v nabídce sousedící akce (částěčně připomíná mechanismus z Nefertiti)
  • výnos drahokamů - hráč obdrží příjem drahokamů dle druhu vlastněného dolu, zakoupeného těžebního práva a kapacity použité lodi
  • výstavba - hráči si nakupují různé stavby pro své parky (skleníky, výběhy, voliéry, apod.) a platí za ně získanými drahokamy. Podobně jako ve fázi nákupu i zde platí, že objekt již zakoupený nějakým hráčem, má vyšší cenu pro další potenciální zájemce, tj. ostatní hráče. Pokud hráč jako první postaví určité druhy či kombinace staveb, získá bonusové karty (např. 3 stavby jednoho typu nebo 1 stavbu od každého typu), které na konci hry přinášejí další body.

Hra končí kolem, ve kterém některý z hráčů zcela zaplní své pozemky parkem a parkovými objekty. Provede se bodování a určí vítěz, tj. hráč s nejvíce body.


Shrnutí: Středně složitá až jednodušší eurohra s nízkou mírou náhody založená na principu kupování akcí a obzvláštněná mechanismem zdražování akcí a žetonů ostatním hráčům.

Autor: PJ