Detektiv: Po stopách zločinu

xxxxxxxxxo hodnoceno 215x (Seznam vlastníků)

Detektiv: Po stopách zločinu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Jakub Łapot
Przemysław Rymer
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znovuhratelnost

Neví někdo, jestli se tato hra bude dát zahrát vícekrát?
Nebo když už zjistíte kdo spáchal zločin, tak už nelze hrát znovu?

Předem díky za odpověď.
13.10.2018 08:06:04

...
https://www.reddit.com/r/boardgames/comments/9706vb/detective_modern_crime_replayability/

13.10.2018 08:23:17

Znovuhratelnost
Ve hře jsi pod tlakem herního času, který ti utíká dost rychle. Takže projdeš cca 2/3 karet. Na konci scénáře je otázek několik a záleží, jak je zvládneš odpovědět. Dokážu si představit skupiny, které si to budou chtít projít celé znova, aby se dověděly části příběhu, které nestihly. Ale obecně ta hra znovuhratelná není, pokud nechceš dělat gamemastera/vypravěče jiné skupině kamarádů a držet jazyk za zuby;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

16.10.2018 15:07:40

:)
Nevadí, i tak jsem si hru už objednal na planetě her, tak jsem nato opravdu zvědav.

Měl bych ještě dvě otázky.
V kolika hráčích je hra nejlepší? (Uvažuji hrát to ve dvou.)
A jak dlouho trvá odehrát kompletně celou hru?



---------------------------------------------------------------------
Konfliktní hráč, který se nebojí přijít při deskové hře o přátele.

16.10.2018 15:34:21

Sorcres
Já osobně hraju fakt rád ve víc hráčích, takže pro mě nejlepší 4-5. Ale ve dvou je to hratelné v pohodě. A celá hra ti vystačí na cca 15 hodin, jeden případ trvá zhruba tři...;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

16.10.2018 15:46:41

Obtížnost
Chtěl bych se zeptat jak moc je hra obtížná? Mám trochu strach, že bych s dětmi nic nevyřešil :)

16.10.2018 16:21:33

Casualties
S jak starými dětmi hodláš hrát?
Pro děti (pokud už nejsou starší teenageři) to moc není, občas je tam trochu jadrná mluva a taky popisy různých zranění, pitevní zprávy atd. explicitního násilí tam moc není, ale viděl bych to tak na 15+

Co se týká obtížnosti těžko soudit. Hra tě za ručičku úplně nevede, opravdu je zde velmi přítomná dedukce, čili karta ti nikdy neřekne, udělal to ten a ten, musíš zkoušet vymýšlet teorie na základě získaných informací a stop. Odehrál jsem komplet a případy mi připadají logické, i když hodně záleží, kterou cestou se vydáš a jestli ti nechybí nějaká zásadní infromace, ale k řešení vždy vede víc cest. Navíc, pokud bys po uplynutí daného času byl úplně mimo, hra ti po vyhodnocení otázek ukáže skóre (ale ještě ne správné odpovědi) a zeptá se jestli chceš vidět řešení nebo můžeš případ restartovat.



překladatel v Rexhrách

16.10.2018 16:34:44

Save
Dá se řešení případu uložit podobně jako v TIME stories? 3 hodiny na případ mi přijde docela dost, navíc my jsme většinou pomalejší.

16.10.2018 18:12:58

save
jasně, sejvování je jednoduché, jen složíš získané karty a zaznamenáš si uplynutý čas. Ale osobně bych si raději vyhradil celý večer na jeden případ a nekouskoval to.

překladatel v Rexhrách

17.10.2018 09:52:53

Kandelabr
Děti mám staré 10 a 12 let. Oni si uvědomují, že je to jen hra. Stejně tak když koukají na filmy atd. S tím problém nemám.

Šlo mi hlavně o obtížnost hry. Je určitě rozdíl, když hrají třeba 3 dospělé osoby než když bych to hrál s dětmi. Mám spíš strach, abych se někde nezasekl atd. Děti zase tak neporadí a byl bych na to prakticky sám.


17.10.2018 11:15:43

Casualties
Na to ti nemůžu jednoznačně odpovědět. Vím o lidech, co to hráli solo a byli spokojení, ale osobně pro mě je právě interakce s hráči, společné probírání různých možností a diskuse nad tím co se mohlo jak stát velká porce zábavy. A samozřejmě víc hlav víc ví.
Záleží jak budou děti aktivní a jak moc se budou chtít účastnit vyšetřování.

překladatel v Rexhrách

18.10.2018 10:40:06

Přeprodej?
Takže když zahraju 5 případů je to stále "jako nové" ? Není tam žádný legacy systém, že bych někde něco musel lepit / ničit a tak?
Jo, jde mi o to, že když to koupim a zahraju, tak bych to rád poslal dál, vzhledem k tomu, že to vypadá na jednorázový zážitek (ale rozhodně mě to láká mnohem více než unikátní discover :) )

13.12.2018 09:07:56

Noob
Je to tak, je to "plně recyklovatelné".
Nic se neničí ani nelepí.

překladatel v Rexhrách

13.12.2018 09:17:16

kandelabr
Díky za rychlou odpověď, tak pak není co řešit. Letos Rexhry pracují přímo pro nás.. :)

13.12.2018 09:37:54

Noob
Tak to máme radost, to za ty kruhy pod očima stojí :)

překladatel v Rexhrách

13.12.2018 09:45:32

Vybíráme z Bazaru

Revolver 2, Brno
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas