Detektiv: Po stopách zločinu

xxxxxxxxxo hodnoceno 215x (Seznam vlastníků)

Detektiv: Po stopách zločinu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Jakub Łapot
Przemysław Rymer
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Rád bych se zeptal na dojmy, protože tu ke hře nic není. Jaký to je? Jak probíhá vyšetřování a je hra opravdu cítit detektivní atmosférou?
16.10.2018 14:20:39

Dojmy po dohrání základní kampaně. (mini spoilery)
Tak jsme včera dohráli kampaň.
Nejdřív fakta:
Hráli jsme stabilně ve dvou, dělali jsme si poctivě poznámky, myšlenkovou mapu z fotek a googlovali jsme vše, co šlo. Každý scénář s výjimkou třetího nám trval něco kolem 4 hodin, pouze třetí scénář nám trval asi hodinu a půl. Všechny případy jsme vyřešili. Trojku jen s odřenýma ušima, ostatní na pohodu. Až na výjimky jsme měli hlavní i vedlejší otázky dobře a chyběly nám shodné vzorky. Přesčasy jsme čerpali pokaždé, ale nikdy jsme se nedostali k limitu.
Pak dojmy: 
Přesto, že mám pocit, že detektivní hry nebudou úplně můj šálek čaje, Detektiv se mi překvapivě líbil.
Mechanizmus hry je jednoduchý, není náročný na pravidla, obsluhu a neruší.
S tím, že je ve hře „aplikace“ nemám sebemenší problém. Naopak. Přijde mi, že hra využívá počítač tak akorát. Z monitoru jsme většinou jen něco přečetli, nebo zadali, ale většinu času jsme zírali na síť z fotek. Mimochodem myslím si, že tento „předobjednávkový bonus“ je pro hru vcelku hodně důležitý a myslím si, že dělá hodně z celkového prožitku. Tady se RexHry podle mě, nerozhodly dobře.
Dějový linka (nebo spíš pavučina) mezi případy je příjemně komplikovaná. Jen jednou nebo dvakrát mi přišel příběh nebo konání postav trochu nelogický, ale nebylo to nic hrozného.
Co se týče samotného průběhu vyšetřování, nemáte samozřejmě čas přečíst všechny karty a projít všechny stopy. Na začátku vám hra dá několik hintů čeho se chytit a kde s vyšetřováním začít. Některé směry vyšetříte více, dostanete přesnější představu, některé směry vyšetříte méně a bude muset zapojit fantazii. Přesto, i když jsme se při vyšetřování více zaměřili jedním směrem, se nám málo kdy stalo, že bychom na něco neměli žádný názor a žádnou teorii. Při závěrečných otázkách nás občas něco zaskočilo a říkali jsme si, že o tom jsme neslyšeli vůbec nic. Ale pak, se nám povedlo některé možnosti vyloučit na základě informací a dat, která s otázkou ani bezprostředně nesouvisela. Tady nám hodně pomohli podrobné poznámky.
Výjimku z výše uvedeného tvoří případ č. 3, který se nám příliš nelíbil. Velký tlak, několik zásadních rozhodnutí jsme museli udělat opravdu náhodně. Poznámky a výpisky byly k ničemu. Nevím, jestli na to mají ostatní hráči podobný názor nebo jsme to hráli nějak špatně. I přesto se nám podařilo případ s odřenýma ušima dokončit.
Vzato kolem a kolem, se nám hra docela líbila, dávám 4 hvězdičky z pěti a klidně bych jí doporučil.

30.12.2018 21:22:52

DB
Databáze nepoužitelná už druhý den :(

https://twitter.com/trzewik/status/1079130112451334150

30.12.2018 21:50:23

Digitální deskové hry
Asi to tu nikdo nechce slyšet :-) I já jsem majitel této hry, která mě zatím jako jediná přesvědčila k vyzkoušení, přestože má aplikaci.

Přesně toto je ten důvod, proč jsem velký odpůrce aplikací v deskových hrách. Najednou jsme závislí na systému, který nás kdykoliv zradí.

30.12.2018 22:04:37

Rex hry
Vůbec nehodnotím kluky z Rex her. Hodnotím hru a hodnotím ji špatně. Pokud dostanu hru bez herního plánu, balíčku karet, který potřebuji, pak hru mužů vzít a zahodit, protože mi je k ničemu. Sedíme s manželkou hodinu u stolu, databáze chvíli jde, jakmile se chceme zaregistrovat, tak spadne. Tohle musí fungovat! Jestli dostanu ke hře CD, mobilní aplikaci někde na storu, jsem s tím v pohodě. Ale tohle? Co s hrou, kterou nejde hrát? Tohle mě zkrátka mrzí, kluci..

30.12.2018 22:13:15

Server
Ignac psal, že prý to přesunuli na jiný server, tak snad už to pojede normálně a přestane to padat...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

31.12.2018 00:35:28

Rukavička
Myslím, že si ta hra od Tebe takové hodnocení nezaslouží. Chápu, že jste byli naštvaný, ale mi jsme hráli Detektiva tuhle sobotu odpoledne a vše běželo v pohodě jak má. Až bude vypnutá elektřina, budeš taky naštvaný? Je to tvůj názor, ale doufám, že až si hru zahraješ, tak to lépe zhodnotíš ;)

31.12.2018 01:09:58

Mitogar
Ano, budu naštvaný na EON. Tedy pokud nepůjde elektrika třeba dva dny, jsem bez tepla, teplé vody a to je v zimě s dětmi trochu problém. Takže budu naštvaný. Myslím, že tohle chápeme všichni.

31.12.2018 10:48:15

Rukavička
Jsem rád, že to chápeme. Jen mi přišlo divné hodnotit hru kvůli krátkodobě nefunkční aplikaci. Vím, že jsi psal ty i jiní uživatelé, že měli problémy se v sobotu připojit, já zase i uživatel kubicvak jsme normálně v sobotu hráli. Muselo se tedy jednat o krátké výpadky, zaviněné přesunem na jiný server. Dnes večer se chystáme opět hrát, tak nám všem přeju, aby už vše fungovalo jak má a úspěšné vykročení do Nového roku ;)

31.12.2018 11:32:04

...
Nešlo o lokální výpadek, ale přetížení serveru ve večerních hodinách, kdy překvapivě všichni chtěli hrát :) na BGG je o tom dlouhá diskuze plná hejtu. Já se včera odpoledne díval na server a fungoval v pohodě, v osm už měl docela odezvu a v devět spadl. Zřejmě si hru dalo příliš mnoho lidí pod stromeček a během prvního víkendu ji chtělo vyzkoušet a server to neunesl. Nebudu trvrdit, že mě to nenasralo, ale dali jsme jednoduše jinou hru :)
___
redaktor Deskofobie

31.12.2018 11:38:48

Yedle
Díky za lepší zasvěcení do problému. My jsme v sobotu hráli od 16-20hod, dnes plánujeme hrát tak od 19hod, tak snad se nám již vyhnou problémy. Ještě jednou díky...

31.12.2018 11:59:40

fail
Wow, tak to je hodně velký fail... ještě bych pochopila, kdyby nebylo možné aspoň přibližně odhadnout, kolik maximálně lidí by mohlo tu či onu jazykovou verzi stránky využívat, ale vzhledem k tomu, že náklad hry je přesné číslo... naprosto chápu Rukavičku, u nás je ještě více omezená doba hraní, páč v konkrétní sestavě na hraní Detektiva se máme možnost sejít opravdu málokdy, tak budu velmi, ale opravdu velmi rozmrzelá, když by nám u příštího sedánku stránka nefungovala... O to víc, že po první seanci se nám to opravdu hodně líbilo.

31.12.2018 12:46:34

Mitogar
No tak to si raději vemte rezervní hru :D myslet si, že na Silvestra od 19hod to bude v pohodě :D bude chtít hrát celý svět :D

31.12.2018 13:00:52

Deskoherni svět se zblaznil
Nemůžem si zahrát, protože je přehlcený server :D

31.12.2018 13:14:41

...
Taky nás to včera večer zaskočilo. Ale kolem 11 večer to tak nějak stabilněji spustili a podařilo se dohrát 3. scénář...
Že zrovna na Vánoce jim to spadlo.Kdo by to byl řekl, že lidi budou hrát :D

31.12.2018 15:29:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar
Vzhledem k časovému posunu to mohlo být v pohodě.
My jsme včera taky hráli, okolo půlnoci to bylo výrazně pomalejší, ale dalo se to a hraní nám to nijak nezkazilo. Stejně se neustále debatovalo, takže se v tom chvíle načítání ztratila. Ale taky doufám, že ty servery fakt posílej.

Jinak tedy musím říct, že mě dostalo, jak dobré to je. Příběh se fakt povedl a herní mechaniky to dokonale podporují. Hlavně jsem nečekal, jak bude důležitá práce s časem.
---
Autor hry Velryby ničí svět

1.1.2019 17:42:44

Bedikk
Čekal jsem spíše totální kolaps :-)
Co se hry týče se teda neskutečně těším!!! Hru si doma hýčkám a těším se na ni...jen se musíme nejdříve přestěhovat do nového, teď nemám ani pořádný stůl a ani čas :-)

1.1.2019 17:50:11

Korenar
No, stůl ani tak potřeba není, ale nám hrozně pomohla nástěnka a promo diáky s fotkama lidí! Kvůli spoilerům sem žádnou fotku uploadovat nemůžu, ale popsaná magnetická tabule (velká) s přichycenejma fotkama a mindmapou... to je jednak super pomůcka, ale hlavně je zážitek o to lepší. První scénář jsme hráli bez ní, takže to můžu porovnat. Hrát to někde po práci v zasedačce je asi nejlepší varianta.
---
Autor hry Velryby ničí svět

1.1.2019 17:57:27

Bedikk
Přesně. Hrál jsem už 2x první případ se 2 skupinami hráčů a vždy jiný zážitek a jiný postup vyšetřování. Používáme taky fotky postav, k tomu napíšeme papírky se jmény a důležité informace. Hrozně mě baví jen pozorovat, co budou ostatní hráči dále dělat a jak budou při vyšetřování postupovat. Natěšenost na druhý případ maximální.

1.1.2019 18:22:13

Bedikk
Jj, práce s časem je zcela zásadní;)
Jinak jestli jste to hráli včera, tak to zpomaluje i po tom přesunu na nový server, což není dobré. Zkusíme od Portalu zjistit, co s tím chtějí dělat, aby s tím nebyl problém...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

1.1.2019 20:09:04

Cloud
Problem nejspis bude v tom, ze autori zrejme necekali, ze to nekdo bude chtit hrat a ze tech lidi bude tolik, ze nebudou z Polska, ze to budou chtit hrat vecer...

Co se s tim da delat ? Rada je jednoducha neprovozovat to na nejakem amaterskem zeleze nekde v Polsku, ale presun do skutecneho Cloudu.
Jednoduche porovnani Server vs. Cloud:
Jeden amatersky server+moc lidi=konecna
Cloud+scalability+CDN=vsichni spokojeni

Doufam, ze to brzy vyresi...

1.1.2019 21:27:10

Dojmy
Dneska jsme Detektiva se ženou dohrali a musím říct, že nefunkční databáze v ramci jednoho večera byla jen krátkou epizodou v celé kampani a nijak neovlivnila náš vynikající celkový zážitek. Objednavame 6ty scénář a budeme doufat v další rozšíření.

6.1.2019 17:30:33

herni doba?
kolik casu trva dohrat jednotlive pripady, cca?
dekuji

5.2.2019 11:49:09

JoshuaGrey
Za mě to bylo kolem 3h na případ.

5.2.2019 12:12:32

JoshuaGrey
Nám čtyři z pěti případů trvaly něco přes 4 hodiny každý. Je to dáno tím, že jsme si dělali poctivé poznámky atd. Jeden případ je trochu odlišný a výrazně kratší, ten byl cca na hodinu a kousek.

5.2.2019 14:39:54

Doba
My mame zatim za sebou dva scenare, nam trvaly plus minus 5h. Prilis dukladne poznamky si nedelame, u nas se doba prodluzuje notnou davkou diskuze a sestavovani ruznych teorii a variant (to spolecne s fotonastenkou nam pomaha spis udrzet veci v pameti). Takze pri odhadu predpokladane doby hrani pro konkretni skupinu bych zvazila pocet lidi, zda ti lide jsou nachylni k dlouhe diskuzi, a detailnost jejich poznamek.

5.2.2019 18:29:22

Vybíráme z Bazaru

Make 'n' Break DE (nová, jazykově nezávislá)
Make 'n' Break DE (nová, jazykově nezávislá)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas