Detektiv: Po stopách zločinu

xxxxxxxxxo hodnoceno 208x (Seznam vlastníků)

Detektiv: Po stopách zločinu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Jakub Łapot
Przemysław Rymer
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Rád bych se zeptal na dojmy, protože tu ke hře nic není. Jaký to je? Jak probíhá vyšetřování a je hra opravdu cítit detektivní atmosférou?
16.10.2018 14:20:39

muška to je, ale
No dle mého se Hlivice právě bežně nepoužívají. Gliw(v)ice jsem slyšel mockrát, ale Hlivice jen jednou. V tom emailu to úplně razí a chvíli jsem musel hledat o jaké město to vlastně jde a jestli je reálné nebo součástí herního světa.

19.10.2018 10:10:02

Hlivice vs. Gliwice
Jako on má asi Ladik trochu pravdu. Ve Slezsku se možná říká Gliwice (však je to kraj rázovitý a na Polsko napojený), ale český přepis je opravdu Hlivice. Je to stejné jako Częstochowa a Čenstochová, Vienna a Vídeň...

Jinak adresy vydavatelství (co třeba najdete v pravidlech nebo na krabicích) obvykle nepřekládáme a necháváme je v nacionálním tvaru... protože to stejně nikoho nezajímá, kde má sídlo Portal, Gamelyn Games, Iello, Blue Orange, Matagot, Zoch a další.
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

19.10.2018 10:46:14

Hlivice/Gliwice
Můžu napsat svému šéfovi panu Jenkinsovi .. :)

19.10.2018 11:05:51

Mně vadí ta aplikace
Já vím, že už se to tady řešilo u jiných her několikrát, ale podle mě zkrátka aplikace do deskovek nepatří. V tomhle případě sice není aplikace pro hru tak zásadní jako v Mansions of Madness, ale stejně se ta hra bez ní neobejde a to je podle mě špatně.

Když to srovnám s Sherlockem, tak pokud by se mi podařilo sehnat původní verzi z roku 1981, tak si ji můžu bez problémů zahrát i dnes. A nabízí se logicky otázka, jestli půjde Detektiv hrát za nějakých 10-15 let? Je mi jasné, že ta otázka je irelevantní, protože kdo si při současném boomu deskových her vzpomene za 15 let na kteroukoliv deskovku z roku 2018, ale přesto se najde spousta hráčů, kteří mají ve sbírce kousky z přelomu tisíciletí nebo dokonce ještě starší a nedají na ně dopustit.

U této hry aplikace ještě navíc vyžaduje připojení k internetu a nestačí ji mít pouze staženou v počítači nebo v mobilu, takže se může strašně snadno stát, že za pár let se ze hry stane pouze nepoužitelná krabice s kartami. Na druhou stranu každý, kdo bude mít o hru zájem, jí v tu dobu bude mít už dávno dohranou, takže je asi zbytečné se tím vůbec zabývat.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

26.10.2018 07:52:01

BuenoExcellente
A já si zase myslím, že tohle je přesně ta hra, kde se aplikace hodí. Hraješ si v ní na detektiva... ne Sherlocka, ale moderního detektiva. A ten tráví tolik času v různých databázích, že by bylo divné, kdyby to hra nereprezentovala. Otázka po dostupnosti za pár let je sice validní, ale tím bych si vážně nekazil zážitek ze hry nyní.
---
Autor hry Velryby ničí svět

26.10.2018 08:33:20

Mně jde spíš o princip
Já totiž přímo nesnáším, když si při hraní deskovek někdo stále hraje s mobilem. Takže mi zkrátka vadí hry, které to naopak vyžadují, i když to u nich třeba dává smysl.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

26.10.2018 08:46:45

Gliwice
Aspoň já jsem se ve škole učil ,že druhá světová válka začla v městě Gliwice .
Samozřejmě ,že překlad může být taky správně.

26.10.2018 08:56:36

Tak snad...
Tak snad se Ignacy Trzewiczek poučil a nebude to takový propadák jak První Marťané :-)

16.11.2018 12:15:08 | Upraveno autorem (porovnej)

detektiv
Marťa na jsem sice nehrál (jen koukal jak se hraje), ale tohle mě bavilo hodně. Bere si podle mě to nejlepší z Time Stories a Sherlocka consultive detecti.

Za mě super. Snad se bude líbit i ostatním

16.11.2018 14:11:46

Webovky
Zkoušel jste někdo stahnout web databázi offline do noťasu? My bychom to rádi hráli na chatě ale tam je připojení k netu více než bídné spíše nefukční :)

20.11.2018 10:20:20

Edison
Já myslím, že to stáhnout nelze. Nejedná se o aplikaci, ale o webovou databázi.

20.11.2018 20:11:25

Antares
"Databáze" bohužel stáhnout nejde, protože webový klient pro data sahá do databázového stroje... a jsou tam další materiály k jednotlivým případům, které jsou... hmm... jiného druhu.

Bohužel bez připojení k internetu tahle hra nepojede.
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

20.11.2018 21:02:06

Rukavička
Já vím že to není appka, ale spousta webovek jde uložit offline a listovat v nich, až budu doma na svým PC tak to zkusím, měl bych tam na to mít někde programek.

21.11.2018 09:39:34

Edison
Nejsem zrovna zběhlý IT :)

21.11.2018 10:00:46

Edison
Podle mne to nepůjde, nejsou to statické webovky. Je to sice "databáze" ale k položkám přistupuješ přes kódy/hesla z karet, ty se ti pak ukládají jako přístupné (tj. buduješ si vlastní databázi toho co jsi našel), vyhodnocují a ukládají se tam kódy důkazů, které jsou pak zahrnuté do hodnocení... Je tam spousta server-side věcí.
A navíc je stejně dobré mít internet i pro hledání dalších informací kolem...

21.11.2018 10:45:44

Edison
Ono by nešlo až tak o tu databázi jako o to, že vyhledáváš i určité věci na internetu. Jsou tam třeba odkazy na určitá místa, osoby,...a jejich vyhledáním na googlu/ wikipedii/ mapách ti najednou dojde nějaká souvislost, která je pro případ důležitá. Bez internetu to prostě asi nepůjde.

21.11.2018 11:39:41

webovky
Aha tak tím je to asi vyřešený. Díky všem za vysvětlení.

22.11.2018 09:30:11

Dojmy
Zpět k tématu, jaké to je? Už jste hráli? Líbí se? Já mám ještě objednáno společně s Břink, takže moje kopie ještě není u mě, ale moc se těším.

24.11.2018 15:59:22

dojmy po prvním scénáři
tak za mě naprosto perfektní, hráno ve 4, úplně jak v detektivkách, dedukce pátrání, domněnky, skládání střípků příběhu. Nečekejte žádné puzzle, ale fakt deduktivní hru, kdy přemýšlíte nad každým krokem. Pro příště musíme sehnat nástěnku a lepit si fotky podezřelých a mezi nimi malovat spojitosti jako ve filmech a atmosféra bude dokonalá (jo a ještě kafe a ty americký koblihy s dírou). Za mě a moji skupinu super 5 z 5 a i když je znovuhratelnost téměř 0 tak peněz vůbec nelituji. První případ jsme i z registrací a vysvětlováním pravidel hráli 4 hodiny (uteklo to ani nevím jak). Stále případ probíráme a už se nemůžeme dočkat soboty kdy jdeme na další.

26.11.2018 07:21:57

Po druhém scénáři
Musím souhlasit ve všem s totalpan. Odehrál jsem druhý scénář a ten byl ještě lepší jak ten první. Mnohdy i zdánlivě nepodstatná nebo slepá stopa vám může hodně prozradit. Sbírání vzorků nechat je testovat v laboratoři a pak jen porovnávat a čekat zda se např. otisky prstů neobjeví někde v databázi je super. Tu nástěnku to rozhodně chce. A pokud máte i promo s fotkama, tak ta hra je tím ještě lepší.

26.11.2018 08:15:38 | Upraveno autorem (porovnej)

promo fotky
To je skoda ze tie promo fotky nedavaju ku kazdej kopii, nestihol som predobjednat a teraz ma to stve :-/
na Ihrysku bolo treba predpobjednat do 14.10.2018 aby clovek dostal tie promo...

26.11.2018 08:56:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Po prvním scénáři musím říct,že pecka. Podařil se nám i super výsledek,takže potěšilo. Dvě výtky - fluffové texty začnou po nějaké době nudit a je jich docela hodně a promo portréty postav neměly být promo,ale součást hry. Přisly mi hodně užitečné.. (na fantasyobchodu ještě jsou krabice s promem, takže rozhodně doporučuju)

13.12.2018 00:26:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Melandor
Bohužel, kdyby byly promo fotky součástí všech krabic, tak by celá hra vyšla o stovku dráž. Takže jsme natiskli jen menší množství k předobjednávkám...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

13.12.2018 13:43:40

aneken
Máme hru z předprodeje, ale je možné, že byste dali fotky někam je stažení, nebo je v tom nějaký problém s právy?

13.12.2018 15:05:47

Rukavička
Už to napadlo i kandelábra a máme to poznamenané k řešení, ale zrovna teď úpíme pod vánočním náporem, takže asi chvíli potrvá, než na tohle budem schopni dát odpověď. My s tím problém nemáme, uvidíme, co Portal.

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

13.12.2018 15:10:55

Vybíráme z Bazaru

Mafia City
Mafia City
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas