Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tahák pro hraní Descentu

Ahoj všem,

jak jsem už avizoval v Otázkách, sháněl jsem nějaké jednoduché a rychlé shrnutí součástí pravidel Descentu.

Jde o to, že jsme u nás občasní hráči a ne vše nám tak přešlo do krve. Bohužel je ve chvílích nejistoty otravné hrabat se v pravidlech a hledat, jak na to.
Protože jsem ale nic podobného nesehnal, rozhodl jsem si pro své potřeby udělat malý Tahák, který samozřejmě dávám sem k dispozici (jen co bude schválen administrátory).
Jedná se o moji první "práci" v této oblasti a jelikož jde o první draft, moc všechny prosím, abyste mi napsali zpětnou vazbu a případně náměty, co by se tam dalo ještě přidat/upravit, případně mě opravte, pokud tam mám někde nějakou chybu. Rád to vylepším a repostuji. Zároveň pokud by vás napadl nějaký "bonbónek", který byl tady v Otázkách třeba řešen, nebo na který jste narazili a bylo třeba ho vyhledat, také mi ho prosím napište a já ho začlením.

Jen ještě podotýkám, že zde není shrnutí základních pravidel boje, pohybu a podobně (to předpokládám, že každý i občasný hráč Descentu zná, případně je shrnutí na zadní straně pravidel Základní hry). Jedná se ale o takové věci, jako popis terénů, pravidel Tajné místnosti, hraní Relikvií Pánem zla a podobně.

V této první A4 je tak shrnutí pravidel, které se dají využít téměř při každé hře. Po odladění se ještě chystám udělat podobně krátké shrnutí (opět ideálně další A4) ke kampaním. Chci zde vytáhnout některé specifika, jako třeba u Nerekhallu Žetony vlivu a podobně.

Jak jsem již řekl, každá zpětná vazba je vítána.
Mějte se
10.2.2021 23:09:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Reithal
Vše zásadní je komplet tady, ale je to teda anglicky, https://descent-community.org/wp-content/uploads/2019/11/CRRG_1_15.pdf

10.2.2021 23:33:19

Froggery

Ano, to jsem také viděl. Akorát to má 90 stran, takže louskat se s tím uprostřed hry je děs :-)

Jak jsem psal, tady jsem se snažil, aby ten základ byl na jednu A4 a byly tam věci, které se třeba tak často nevyužívají. Tudíž žádné základy, jako například "jak útočit" a podobně.

11.2.2021 07:07:34

OrderOfGamers
Je to teda také v AJ, ale já to používám zhruba v tom režimu co chceš - https://www.orderofgamers.com/games/descent-second-edition/

11.2.2021 12:57:31

Schváleno

Tak jo, oba Taháky (jeden základní a jeden pro kampaně) už jsou schváleny :-) Pokud to někoho z vás zajímá, nebo mi chtěl udělat kontrolu správnosti, budu rád.

12.2.2021 13:41:45

Ahoj, kdyby se to povedlo někomu dát do češtiny a do stejné grafiky, to by bylo úžasný..

17.5.2021 08:19:11

Vybíráme z Bazaru

Lotři: Rigor Mortis CZ
Lotři: Rigor Mortis CZ
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas