Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 494x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření

https://twitter.com/thedicetower/status/236085196267593728/photo/1

Není trochu brzo na první rozšíření?
16.8.2012 17:21:56

:D
parada... hlavne ze to neni to podelany PoD ;)

myslim ze do vanoc ho tady mame :)

edit:
ale kdyz se na to podivam vic zblizka tak je to krabice o velikosti elder sign,.. ze jo?
takze to bude jen mensi rozsireni treba jako na mansions of madness ... nebo to spatne vidim :D

a brzo neni :D je to FFG proboha .D

16.8.2012 17:30:29 | Upraveno autorem (porovnej)

velikost krabice
Mě to teda přijde jako normální krabice (jako u AH). Ale moc se mi tam nelíbí ten velký žeton s obrázkem draka co je i na krabici. Žeton pro LT?

16.8.2012 17:38:44

rozšíření
už je to oficiální

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3494

16.8.2012 19:45:32

to Crimson King
Vypadá to podle obrázků na Elder Signovskou krabici nebo na krabici jakou mají rozšíření ke Kniziově Lord of the Rings. Takové krabice ale zatím myslím FFG nevydalo, tak spíše tipuju tu Elder Signovskou. Na normální velkou krabici je to příliš úzké.
Ten drak opravdu vypadá na Lieutenanta.
Každopádně mě to ohlášení velmi příjemně překvapilo, už aby to tu bylo.

16.8.2012 21:49:44

rozšíření
Lair of the Wyrm includes:

One 24-Page Rulebook/Quest Guide
Ten Plastic Figures
Two Hero Sheets
Thirty-one Standard American cards and Thirty-eight small cards
Twelve Map Tiles and One Secret Room Tile
Forty-seven tokens and markers

za $35? No nevim, přikláním se k tomu, že je to vydřidušina :D
U nás to po přepočtu z ceny core setu bude stát něco kolem 800.

16.8.2012 21:58:03

Havelock
Podle mě je to opět ok. První rozšíření k původnímu Descentu stálo $59.99 pokud jsem dobře googloval a obsahovalo o 4 hrdiny, 40 karet, 23 figurek, 88 žetonů více a 3 díly mapy méně :)

16.8.2012 22:37:01

Beholder
Uznej ale, že rámcově je to špatně, kdyžti to přijde ok :D

16.8.2012 23:05:24

Havelock
je to ok, v rámci cen původních rozšíření, v rámci cenové politiky FFG, a v rámci obecné cenové hladiny deskových her (je spousta levnějších her, je i spousta dražších her...). Jestli je to ok v rámci nákladů a zisku FFG, v rámci životní úrovně v USA, v ČR v Číně nebo v Somálsku, v rámci kapitalismu a demokracie...to nejsem schopen objektivně posoudit :)

16.8.2012 23:15:25

kampaň
Zajímalo by mě jak to bude propojeno s původní kampaní. Nové finále? Nebo jen nové act I a act II questy ke standardní kampani? Či zcela nová minikampaň?
Vzhledem k tomu že je tam jen 5 questů, je to na novou plnohodnotnou kampaň málo. Škoda, čekal jsem že první potencionální rozšíření přinese právě tohle.

17.8.2012 09:41:07

to Trpaslik88
Přečti si About stránku na oficiálních stránkách toho rozšíření a tam se dozvíš, jak jsou nové questy zapojeny do kampaně.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_npm_sec.asp?eidm=158&esem=1

Ve stručnosti: Questy z rozšíření se budou hrát paralelně s questy libovolné kampaně (zatím je dostupná je ta ze základní hry, ale už z toho popisku je vidět, že se chystají další). Bude to řešeno tak, že na začátku kampaně si Overlord náhodně přibere tři Rumor karty, ze kterých bude moct jednu zahrát v každé fázi kampaně, kdy budou splněny určité podmínky. Tato rumor karta obsahuje nějaký příběh a je přímo spojena s jedním z questů z rozšíření. Hrdinové (nebo možná i overlord, o tom se tam nikde nepíše) pak můžou zvolit, jestli půjdou plnit normální kampaňový quest, nebo půjdou po tom rumor questu z rozšíření. Ať už se rozhodnou jakkoli, tak ten nezvolený quest bude stále dostupný. Netuším, jestli bude nutné splnit všechny questy ze zahraných rumorů, na toto upřesnění si budeme muset počkat do nějakých preview.

17.8.2012 10:18:39

to Kadaver
Díky za link, netušil jsem že kromě toho preview tam mají i další info.
Taky mě docela překvapili s tím že přibudou dva nové classy hrdinů (čekal jsem spíš rozšíření abilit stávajících classů)
Vypadá to vážně dobře, teď jen aby v dohledné době vyšla i nějaká ta nová kampaň.

17.8.2012 11:58:18

to Trpaslik88
V drtivé většině případu to tak mají, že nahodí novinku o připravované hře/rozšíření a v ní mají odkazy přímo na stránku s hrou, kde je v About nebo v Description trošku jiný a trošku podrobnější popis. Na hlavní stránce hry nebo na podstránce Products je pak i stručný přehled toho, co všechno v krabici bude.

17.8.2012 12:09:30

jen 2 classy
rozjímání nad cenou ponechám stranou, to je u rozšíření většinou diskutabilní
co se mi ale nelíbí je přidání pouze dvou classů, tedy jen pro čaroděje a bojovníka
- když dělám rozšíření tak snad posílim všechny hrdiny (strany, národy, vojska - záleží na hře) stejně, ne jen určitou část
připadá mi to jako návnada na další rozšíření, kdy si hráči budou říkat: "Chudák zloděj, ten má přece jen míň možností pro rozvoj, tak mu koupíme ještě další rozšíření ať má radost. . ."
zdá se mi to poněkud nefér vůči kupujícím

17.8.2012 12:20:11

Vybíráme z Bazaru

Cluedo
Cluedo
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas