nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Descent: Výpravy do temnot (2. edice)

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Road to Legend (Co-op aplikace)

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2016/3/15/road-to-legend/

za pár týdnů se dočkáme appky, která bude suplovat overloda a přídá nové kooperativní kampaně do Descenta - v základu zdarma 4 questová úvodní, poté placené dodatečné kampaně.

Objevování mapy postupně po otevření dveří, monstra ovládaná aplikací, sledování vašich nákupů a skillů.. Vypadá to hodně dobře a popravdě mě Descent v Coop verzi bavil o nějaký ten řád výše než s lidským overlordem (pokud nás tedy nutně nebylo víc než 4, to jsem pak toho overlorda vzal do rukou)

Ještě do aplikace budete moci přidat všechna vaše nakoupená rozšíření a ta z toho pak bude vycházet (výběr všech dostupných monster do kampaní, itemy, hrdinové atd.)

Upraveno autorem (porovnej)

18.3.2016 10:04:03

Buglý save?

Ahoj mám problém s anglickou steam verzí hry, resp. nechápu co se stalo. Když chci načíst hru tak mi to hodí prázdnou mapu, místo morálky máme lebku a nemůžeme dělat žádnou akci, jedině co jde je otevřít log, inventář a spelly (log je prázdný a reputace taky klesla na 0). Nevíte v čem je problém a zda to kde spravit?

26.8.2019 10:17:25

Aplikace - překlad

Embers of Dread jsou také přeložené a v poslední verzi RTL už je překlad i nahraný.

5.7.2019 12:04:58

pbch

Pokud vím, tak je přeloženo vše kromě poslední přidané kampaně Embers of Dread, ale češtinu nepoužívám, překlad mi moc nesedl, takže třeba už je přeložená i ta, kdyžtak mě někdo opraví. Samostatný scénář ne, ale je tam varianta The Delve, která je takovou zkrácenou verzí a má určitou úpravu proti běžným kampaním, kdy se to dá projít za jedno dvě odpoledne.

6.6.2019 10:53:17

Aplikácia

Aké kampane sú preložené k dnešnému dňu? Je možné hrať pomocou aplikácie aj nejaký samostatný scenár?

4.6.2019 13:47:02

Renos

Stačí když si vezmete každej jednoho a vyberete si povolání. Nemusíte hrát každej za dva pokud nechcete :)

6.3.2019 22:49:12

Aplikace - otázka

Kúpim Descent + rozšírenie. Aplikaci mam predbezne stiahnutu, pozrel som sa do kampane s goblinmi vyuka, je tam vyber hrdinov dalej, budeme dvaja hrat, Vyberám si 4 hrdinov? alebo ako to funguje, lebo je to tam oznacene pre 4. Kazdy ovláda dvoch? alebo stací dat že kazdy ovlada 1 a 1 a aplikacia prebera rolu pana zla to viem. alebo sa to hra systemom, Ja beriem 2 herov, kamarat 2 herov a aplikacia pan zla je?

6.3.2019 22:06:14

MikeDundee

Ne, jsou to nové kampaně, na kooperativní hraní scénářů z krabice je tahle varianta z bgg https://boardgamegeek.com/filepage/104973/redjaks-automated-overlord-variant

31.12.2018 17:30:30

Původní scénáře?

Ahoj, aplikace obsahuje i původní scénáře z krabicové verze (a předělané tak, aby hráč nemusel hrát za overlorda), nebo tam jsou jen nové kooperativní scénáře ?

31.12.2018 13:54:24

Embers of Dread

Zdar,

No jasně, překlad bude : ).

Rád bych se podělil o zkušenost, co se mi stalo při stažení nové verze RTL:

Po stažení jsem spustil hru. Nahrávala se nesmyslně dlouho, což bych ještě chápal. Menu bylo však špatně - tlačítka měla anglické názvy. Dal jsem load game - uloženým hrám chyběly popisky. Spustil jsem hru a opět nekonečné načítání (černá obrazovka s kurzorem). Po chvíli jsem to shodil přes Alt + F4. Zkusil jsem to spustit znovu. Načtení hry poměrně standard a v menu i celkově ve hře již bylo opět vše v pořádku!

Tím, že se otevřou změny v české lokalizaci, bude i možné opravit nějaké chyby. Můžete mi chyby reportovat třeba zprávou zde na foru (ideálně citací dotčené části, abych si to vyhledal v textu).

Šťastné a deskovkové!
Rask

14.12.2018 17:17:00

Embers of Dread

Zdravím chce se zeptat jestli budete pokračovat v překladu i u nové kampaně https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2018/12/6/embers-of-dread/

9.12.2018 22:53:10

anfrene

Mapové díly využiješ spíš při vedlejších questech, které se mohou objevit na mapě Terrinothu. Ty vázané s nějakým rozšířením pak využívají jeho mapové díly. V hlavních questech kampaně mám pocit byla občas nějaká variace mapového dílu, kdy se použil z rozšíření ale nemyslím si že by to bylo nějak časté. V rozehrané kampani by se to asi projevit mělo, jakmile máš rozšíření zahrnuto ve své sbírce, tak by s ním měla začít hra pracovat.

11.10.2018 11:02:10

rozšíření

Zdravím, jak se při hraní s apkou projeví dokoupení rozšíření Labyrint zkázy (a samozřejmě další, aktuálně mě zajímá LZ :-) )? K dispozici v kampani budou noví hrdinové, apka mi bude generovat náhodně nové nepřátele, využiju nové karty. Jak je to ale s mapovými díly při hraní kampaně Kindred Fire? Bude je apka náhodně přidávat v jednotlivýych scénářich nebo jsou mapy pevně dané, tj jen z mapových dílu zádkladní hry? Projeví se změna i v rozehrané kampani?

11.10.2018 10:52:51

ning

Jo super díky už to frčí, jen mi není jasné proč se neaktualizovala automaticky jako vždy.

30.1.2018 08:33:09

Edison

Stiahni si aktualizáciu...už by mala byť aj pre android s opravou zobrazovania tých znakov.

29.1.2018 12:35:44

Meeshab

Že by v obou naráz začala apka aniž bych na ní sahnul zlobit? jdu zkusit stahnout na PC ...

29.1.2018 09:53:18

Edison

Mě všechno funguje tak, jak má. Chyba bude asi na vašem přístroji. ;-)

29.1.2018 08:54:17

Bug

Zacala me na mobilu i tabletu zlobit appka. Misto vsech ikon ve hre (srdce, prival energie, akce atd.) mam klikihaky a reckou abecedu. Nejsem schopen treba rozpoznat ceho test mam delat apod. Je chyba u me nebo nepovedeny update.

28.1.2018 15:59:07

gahli

Ne, tyhle scénáře musíš hrát buď s overlordem nebo pak pokud umíš anglicky, můžeš využít buď odlehčenou RedJak's Automated Monster Variant
https://boardgamegeek.com/filepage/120718/redjaks-automated-monster-variant
nebo rovnou RedJak's Automated Overlord Variant
https://boardgamegeek.com/filepage/104973/redjaks-automated-overlord-variant
které taky umožňují plně kooperativní hraní a to i u scénářů z almanachů.

1.11.2017 21:36:38

Scénáře

Uvažuji o koupi Descenta a zajímalo by mne zda se s pomocí appky dají hrát i scénáře obsažené v základu, popřípadě v rozšíření Labyrint zkázy či Heirs of Blood, nebo se tyto scénáře a kampaně musí hrát pomocí lidského overlorda. V appce jsem nikde nenašel možnost hrát tyto kampaně.

1.11.2017 21:17:18

spoluhráči

Já se jen přidám k Zailymu s tím, že nás appka zaujala hlavně možností hrát spolu, proti ní. OL jsem většinou dělala já a mrzelo mě, že nemůžu vymýšlet taktiku s ostatními. Takhle je to lepší. A také se snažíme táhnout nestvůrami tak, jak by to udělal OL a ne tak, jak se nám to hodí (i když přiznám se, že párkrát už jsme taky táhli taky trošku pro nás). Pro nás je to takhle větší zábava. Už aby se konečně dovychytaly všechny mouchy!

30.8.2017 18:01:23

Aplikace

Dnes jsem tomu dal jeste sanci a muzu rict ze to neni tak spatne jak jsem si myslel :-) .

Hral jsem solo za tri hrdiny a dalo se to. Uvidim jak to bude pokracovat.

27.8.2017 20:27:06

za mě

Mě osobně se tam líbí:
- Nové mapy a kampaně (a tím vpodstatě díky jejich zatím stálému přísunu se Descentu prodlužuje životnost a zábavnost)
- Náhodné eventy jak při cestování tak v průběhu mapy
- Delve mode, což je klasický action RPG z PC prostě pár náhodných dungeonů (to slovo náhodných je pro mě hodně důležité) ve stylu zabij vše co můžeš
- Tahá ti do map potvory a bosse z celé sbírky, takže občas ti pořádně zatopí uprostřed jasně vyhrané mapy třeba tím, že se objeví nějaký Agent/Lieutenant.
- v neposlední řadě postupné objevování mapy a tím výše uvedené i náhodné potvory - co bylo v jedné mapě za dveřma poprvé tam vůbec nemusí být podruhé
- I to co jsem uvedl v předchozím odstavci - lepší atmosféra po hře ve více lidech - management appky není nic složitého a na dlouho, úplně stejně, možná ještě déle trvalo kolo overlorda než si vše nakombil a vymyslel a pak táhl jednotlivýma potvorama, tady je to podle mě dokonce rychlejší
- A pak také to že si appka vše pamatuje, takže prostě složíme věci do krabice po skončení jedné mapy a příště si to nasetupujem podle appky (když přidáme foto rozložení figurek, tak klidně i konec uprostřed hry a pokračování příště)

Prostě v rámci možností se jim tu deskovku s aplikací povedlo spojit podle mě hodně dobře (aniž by z toho udělali rovnou PC hru, kde by se vše odehrávalo na displeji)

A očekávám že se s češtinou obsluha appky ještě více zrychlí - zvlášť pokud si čtete flavour text.. Sice anglicky umím dost dobře (a kdybych si to četl sám, tak je to asi jedno), ale když hrajem ve více lidech, tak nalézt občas správný ekvivalent do češtiny pro nějaká slova když to předčítám ostatním někdy chvilku zdrží..

26.8.2017 18:28:16

Zaily

Tohle je jasne, ale porad to neresi to ze obsluha aplikace a stolu je nezazivna, mechanicka .

Chci jen pochopit v cem spociva to kouzlo aplikace.

26.8.2017 16:46:16

rozdíl

Zásadní rozdíl v hře s appkou (a beru teď jen více než jeden hráč, solo mě nebaví žádná hra pořádně, nejsem na to ten správný typ a i solo hry co ostatní vyzdvihují u mě takovej super dojem nikdy nevzbudili) je ten, že po hře neodchází jeden nebo více kamarádů od stolu naštvaných (buď Overlord nebo skupina lidí), že jim padali samé křížky a tomu druhému se vše dařilo a smetl je.. Prostě proti aplikaci to ti lidi vnímají tak nějak jinak, že je porazila hra a ne jejich kamarád..

A vždy jsme po hraní s appkou odcházeli s daleko lepší náladou všichni, než když se hrálo s overlordem, kdy to jedna strana jasně vyhrála nebo někomu třeba pomohl šťastný hod kostkou kdy druhý už neměl šanci to zvrátit..

A zvažte to co hrajem my - v případ tahu aplikace vždy vybíráme tu nejhorší variantu pro nás.. Pak o nějakém si pomáhání nemůže být ani řeč.. snažíme se to hrát tak, jako by to hrál živý protihráč a hrál na vítězství, ne že nás nechá snadno vyhrát :)

26.8.2017 16:29:09

Ladik

V cem je rozdil v obsluze hry kdyz hraji alespon dva hraci proti aplikaci?

Podle me je to porad to stejne co v solo hre akorat dalsim hrdinou hybe nekdo jiny.

Nekdo to musi cist, skladat, odklikavat, posouvat prisery atd.

Bohuzel za me je aplikace zklamani :-/

26.8.2017 15:49:32