Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 492x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Road to Legend (Co-op aplikace)

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2016/3/15/road-to-legend/

za pár týdnů se dočkáme appky, která bude suplovat overloda a přídá nové kooperativní kampaně do Descenta - v základu zdarma 4 questová úvodní, poté placené dodatečné kampaně.

Objevování mapy postupně po otevření dveří, monstra ovládaná aplikací, sledování vašich nákupů a skillů.. Vypadá to hodně dobře a popravdě mě Descent v Coop verzi bavil o nějaký ten řád výše než s lidským overlordem (pokud nás tedy nutně nebylo víc než 4, to jsem pak toho overlorda vzal do rukou)

Ještě do aplikace budete moci přidat všechna vaše nakoupená rozšíření a ta z toho pak bude vycházet (výběr všech dostupných monster do kampaní, itemy, hrdinové atd.)
18.3.2016 10:04:03 | Upraveno autorem (porovnej)

appka
Super, ale asi čeština tam nebude, nebo budou plánovat více jazyků, klidně bych podpořil odvážlivce na překlad. Díky

18.3.2016 10:41:55

čeština
Co jsem se kouknul na video, tak to je v pohodě, jsem si myslel, že to na nás bude mluvit. :D

18.3.2016 11:04:41

would bang
Tesim se jak maly Jarda :D

18.3.2016 11:19:50

platformy
jinak dle videa na konci to vypadá, že bude minimálně na Android a na PC (steam)

18.3.2016 15:33:41

Čeština
Podle mě by to neměl být problém (viz. X-COM).

18.3.2016 21:36:03

Merri
X-COM aplikace byla od začátku nedílnou součástí hry, proto ji BF lokalizovali, když dělali české vydání, tohle je jiná situace a silně pochybuju, že tohle bude BF dodatečně lokalizovat.

18.3.2016 22:06:32

Podpora češtiny
Rád finančně podpořím překladatele aplikace do češtiny.

18.3.2016 22:36:50

Fogerry
Asi jsem se měl lépe vyjádřit.=) Nebylo to "adresováno" BF. Chtěl jsem tím naznačit, že by překlad neměl být problém pro kohokoli, kdo by měl odvahu a chuť se do toho dobrovolně, či za dolar pustit.

18.3.2016 23:55:43

Podpora
Pokud by se našel nějaký odvážlivec (většinou to tady padne na našeho Froggeryho :D ) tak bych byl také ochoten finančně přispět

20.3.2016 09:04:36

překlad
no překlad do češtiny je jedna věc, ale druhá věc je komunikace a ochota FFG jej do své aplikace zapracovat (a nemyslím si, že náš trh je dost velký na to, aby to udělali narozdíl od např. německé, francouzské či španělské mutace..)
:( víš co, je to prostě bude stát prachy aby tam přidali víc verzí než jen tu EN.. to by se jim muselo nějak vrátit

20.3.2016 12:33:53

Překlad
Pokud někdo dokáže ty texty z toho vytáhnout a zas je do toho nacpat, tak aby to fungovalo, nemám asi problém to přeložit.

20.3.2016 13:15:14

Appka
no nebo tak, nějaká neoficiální modifikace :)

21.3.2016 00:19:30

nové info
Jsem nadšen :)
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2016/3/30/deeper-into-the-dark/

1.4.2016 16:35:38


No už by to mohli vydat.. Tahle aplikace zatím dle informací vypadá, že to pro mě hodně oživí a vylepší Descent na hru, jakou jsem čekal, že bude a získá tím na zábavnosti mnohem více..
Samozřejmě lidský overlord má taky něco do sebe, ale poslední dobou mě hodně baví čistě kooperativní dungeony a konečně něco co vylepší už tak skvělou hru na úplně novou úroveň :)

Jen pro info pro neangličtináře z té poslední novinky - v aplikaci zadáte vaše dostupná rozšíření a ona pak bude potvorám které máte ve hře přidávat různé náhodné efekty a kondice z těchto rozšíření - například máte základ a Mist of Belial rozšíření (kde je nová kondice Terrified), v jednom kole mají například zombíci jako první akci provést pohyb na pole na kterém budou sousedit s nejvíce hrdiny a navíc schopnost, že pokud skončí svojí aktivaci vedle hrdinů, tak ti si musí hodit test, pokud failnou, tak jsou Terrified ("vystrašení"). Tuto schopnost ale mají jen pro tuhle jednu aktivaci, jakmile pojedou další kolo, appka jim nahodí další náhodnou schopnost či překvapení pro hráče ze všech dostupných.

Dále tam bude změna pořadí aktivací jako to je v SW IA: tedy pojede jeden hrdina, jedna skupina monster, pak druhý hrdina, další monstra atd..

Nebo změna hledání.. například žeton v rohu mapy je dle aplikace například dlouho se rozkládající mrtvola bývalého hrdiny.. může skrývat poklad, ale taky nepříjemné překvapení.. Pak různé žetony cílů - jeden z nich je třeba kostěná hůl vyzařující temnou energii - můžete se rozhodnout že ji rozbijete a poté dle toho zda se vám to povedlo či ne, se něco stane..

A poslední příklad novinky do hry bude omezený počet vyřazení hrdinů (tedy snížení životů na nulu) po určitém počtu "smrtí" prostě vaše mise skončí neúspěchem. Zároveň má aplikace v sobě skryté počítadlo hrozby a podle něj na vás vrhá různé efekty či nová monstra a překvapení - pokud nemáte navíc na mapě monstra, tak hrozba přibývá rychleji. Zezačátku jsou její efekty spíše k smíchu, ale pokud dlouho otálíte s plněním úkolů, tak můžete narazit na pořádně zrádné efekty :)

to je tak malý výtah z posledního článku

7.4.2016 09:55:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Road to legend
Už je vydána a můžete stahovat :)

12.5.2016 16:01:34

Čeština
Nepřelozil by někdo tutorial? Moje angličtina je slabá navíc na mém 4,2 palcovem displeji se to čte opravdu strašně.

13.5.2016 11:33:36

worel
Komunikujte s Blackfirem ..už jsem se jich ptal a chtěli k tomu něco podniknout. Jen je dobrý ukázat jim zájem...

13.5.2016 15:19:01

Blackfire
Super zpráva jdu jim napsat :)

13.5.2016 18:33:00

Road to Legend
A to lze si zahrát pouze na androidu nebo ipodu? Lze to stáhnou jako hru klasicky také do počítače?

13.5.2016 21:52:00

Instalace
Jde to. Tady je návod:
https://boardgamegeek.com/thread/1574634/rtl-windows-bluestack

Je to hustý. Ta hra se s hrdinama nese... :)

13.5.2016 22:05:29

Lehino
Buď bluestack nebo snad už brzy bude i na steamu.

13.5.2016 22:12:10

Apka - rules
Kdyz dam v menu rules, prepne me to na stahovani pdf, ktere ale selze, ma nekdo podobnou zkusenost?
Rules - jsou to pravidla pro Descent, bo upravena pro tu apku?
diky

17.5.2016 07:32:24

olie21
To budou tahle pravidla https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/3c/bb/3cbb5642-39da-41dc-821b-daf729b1f15e/road_to_legend_rules.pdf

17.5.2016 08:25:28

Problém s impy
Na začátek musím napsat, že mě tato aplikace opravdu hodně unesla. Připadám si při hraní spíše jako u nějaké RPG na PC, obzvláště kvůli tom, že nemusí nikdo rozhodovat, co udělají monstra a ty zároveŇ udělají pokaždé něco jiného.
ALE hra mě nutí v některých kolech házet za jednu z postav test vědomostí. Pokud v něm neuspěji, musím k jedné ze svých postav s nejnižšími vědomostmi přidat 2 impy, které nemám, protože hraji jen se základní sadou. Původně jsem myslel, že se jedná o problém s Collection, kde jsem třeba náhodou přidal i rozšíření s Impy, ale zde ten problém není. Má někdo ten samý problém? Jak ho řešíte? Já restartuji celou aplikaci a dané kolo jedu od začátku.

17.5.2016 13:29:58

Překlad
Chce to přitlačit na blackfire ať se rozhoupe :)

17.5.2016 13:53:34

Vybíráme z Bazaru

Coimbra (DE)
Coimbra (DE)
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas