Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad aplikace pro Descent: Road to Legend

Zdravím všechny příznivce hry Descent,
před několika měsíci jsme spolu s dalšími překladateli a korektory zahájili fanouškovský překlad aplikace pro Descent: Road to Legend bez nároku na jakoukoli odměnu. Řada z vás vyjádřila zájem podpořit naši snahu na tomto projektu příspěvkem na pitný režim během dlouhý hodin překladu.

Díky tomu vznikl tento transparentní účet, díky kterému můžete přispět celému týmu překladatelů a korektorů:

https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2101191212

Neporadiřilo se nám prozatím změnit Název účtu, tak se neděste toho, že vše jde jen pro jednoho člena :)

Pro více informací sledujte v tomto vlákně:
http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/preklady-pravidel-karet-atd-2/descent-road-to-legend-aplikace-12675/

Mějte fajn deskovkový víkend
Samozvaný vedoucí překladu Boart
8.4.2017 23:09:05

Díkec
Minulý týden jsem si Descenta objednal, rovnou přispěl na češtinu a teď je již k vyzkoušení, díkec lidi od překladu!

4.8.2017 07:54:19

odhad
Je nějaký odhad, kdy by asi apka mohla být s překladem k dispozici normálně v androidu?

16.8.2017 09:37:53

Zaily
Zatím ne (teda alespoň já nic nevím), ale teď čerstvě nám dorazilo dalších 350 řádků k překladu. :-)

16.8.2017 13:56:11

info z FFG
Hello everyone,

If you’re receiving this email you have contributed translations to the Road to Legend app. We thank you for your efforts on this very large job and apologize if it’s taken our team a long time to get everything implemented. As you’re likely aware, the volume of text in RtL exceeds that of a large novel—so it’s quite a bit of work for both of our teams.

We are getting very close to being able to release a public build of RtL with your language content - there are still some font issues that we need to work out and obviously we want to give your teams an opportunity to load some of the scenarios and play through them in your selected language, but we are getting quite close now.

Please find a link below to a new folder containing both PC and Mac builds of v1.3.2 (our language selection build). We know that some of you have experienced problems with earlier builds, so we encourage you to erase your old builds and install these fresh versions. If one platform doesn’t work for you, please try the other.

We are finalizing work on our latest RtL expansion and plan to make language selection live at the same time as this new DLC content. My hope is to have it available sometime next month (Sept).

Please contact me directly (mě:) - Michal) if you have any issues with the new builds. My team is working to fulfill everyone’s needs to the best of our ability while also developing new content and supporting our existing software. We will make every effort to address your needs once they’re communicated to us. Thank you for your patience on this massive project—we look forward to supporting your languages very soon!

RtL Language Builds (v1.3.2)
https://drive.google.com/open?id=0B5-wa1wgO-qaQndZU01Qb1dBUlk

1) Launch App
2) Select Resolution
3) From Main Main select the “cog gear” icon in lower-right
4) Select language from drop-down menu
*Note that we often experience a 60-90 second delay when launching the app for the first time. Also delays are normal when selecting from the language drop-down menu

Keith Hurley
VP of Media & Interactive
Fantasy Flight Games (FFG)

18.8.2017 09:19:38 | Upraveno autorem (porovnej)

info z FFG
Hi...dik za potešujúce správy, zaujímavá je hlavne tá časť o novom DLC v apke. Kto prekladal asi tuší o čom to bude, my ostatní si počkáme na oficiálne oznámenie na stránke FFG ;)

18.8.2017 11:16:32

dlc
taky díky za info, to je moc dobrá zpráva :)

jinak snad nové DLC bude pro některou z dosud vyšlých CZ verzí (základ či první velké rozšiřko) :) Ale bojím se že spíš půjdou zase od konce, aby podpořili prodeje novejch věcí

18.8.2017 12:24:07

První dojmy po testu
Ahoj,

Bohužel po dnešním důkladném celodenním testování RTL jsme zjistili, že často chybí u některých aktivací nestvůr v aktivačním okně některé aktivační instrukce. Poznáte to podle toho, že se v takovém případě objeví pouze jedna akce nestvůry. V této chvíli mohu poradit jen to, že věc se dá řešit otevřením si google excelu, na který tu někde ve vlákně je odkaz a vyhledat si, jaké instrukce "appka zatajila". Je to sice opruz, ale moc to nezdrží. Samozřejmě věc budeme řešit, protože je to silná vada na hratelnosti.

Pak také stále nebylo opraveno to, co už jsme reklamovali, například že efekty nebezpečí spawnující např. pavouky nezobrazí text. Tyto texty také najdete případně v onom google excelu (řádky cca 3455).

Nový font navíc nevyřešil problém s češtinou - písmeny s háčky...

Určitě si budeme na vše tězce stěžovat : ) a snad to nakonec dopadne.

Rask

19.8.2017 19:58:54

Překlad
Objevil jsem jednu zásadní chybu v překladu. Před chvílí na nás zaútočil Ledový červ (v originále Ice Wyrm) Udělejte z něj prosím draka, tenhle má do červa hooodně daleko.

31.8.2017 16:04:33

info
Nějaké info kdy by mohli novou verzi nasadit a jestli zapracovávají ty opravy?

19.9.2017 10:29:25

info
RTL verze 1.4 (kde ude mimo jiné Čeština) by měla vyjít každým dnem.

Co bude opraveno a co ne bohužel netušíme, pouze víme, že ve FFG "tvrdě makali na tom, aby všechny reportované bugy vyřešili".

Uvidíme...

19.9.2017 21:50:00

Čeština dnes na Steamu
Dnes se mi začal stahovat patch do Road to Legend na Steamu na PC, kde je již zmiňována čeština. Na mobilu zatím nic.

Tak čeština je již dostupná i na mobilu.

27.9.2017 19:52:12 | Upraveno autorem (porovnej)

čeština
No možná je to jen u mě, zkouším obnovit tovární nastavení a čistou instalaci.. Ale fonty jsou špatné - jako jde to přečíst, což je super, ale hází to tam všelijak velká písmena doprostřed slov, což je trošku do očí bijící (a divím se, že to nikdo z lidí co to tam implementovali neřešil že jim tam lítají fonty (tím nemyslím kluky z překladu))

A pak mi po najetí Delve a přeskočení tutorialu zaplo hned tah hrdinů, ale neudělalo to vůbec setup mapy nebo tak něco.. (takže jen černá obrazovka a vlevo záložky hrdinů, vpravo monster(žádná nebyla)).

Zkusím ještě po reinstalu

Tak reset tabletu pomohl na to Delve (aspoň teda mi najel jeden dungeon, nezkoušel jsem víc), fonty blbnou stále - nasadili tam nějaký co nepodporuje češtinu a to pak mění písmenka s háčky a čárkami na kapitálky s jiným fontem.

Ještě by bylo super, kdyby byla možnost nechat zatím nepřeložené názvy postav/schopností a monster v originále, je sice super že to je vše v češtině (to myslím vážně, žádná ironie), ale vzhledem k tomu, že většina fyzických rozšíření není přeložená to budeme muset překládat zpět do angličtiny abychom našli správnou schopnost nebo hledat nestvůry podle obrázku

28.9.2017 09:48:48 | Upraveno autorem (porovnej)

testovací verze
Mám rozehranou testovací verzi, staženou z téhle stránky:

https://drive.google.com/open?id=0B5-wa1wgO-qaSEpLQU1ad3FMSE0

kde je "The Delve" zdarma. Jde nějak přenést uložené pozice z testovací verze na steam verzi?
Je mi jasné, že ji asi budu muset koupit, stejně jako "Trials of Frostgate", jde mi jenom o ty pozice

28.9.2017 12:14:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Dona42, a fonty
Možná by stačilo (u steam verze na pc) do nainstalované verze zkopírovat uloženou hru z testovací verze. Já to dělal v rámci testovací verze, kde jsem měl jednu EN a druhou instalaci CZ.

Jinak ty fonty byly nahlášené, tak se to snad dostalo i do FFG. Ono chyb bylo víc, když nepočítám samotný překlad. Jak se k tomu postavilo FFG asi nikdo netuší.

28.9.2017 13:35:16

čeština v oficialnej verzii
ahoj,

tak už je čestina v oficialnej verzii, len font písma je trošku vadný. Ale inač všetko funguje podla mňa.

ďakujem všetkým čo sa podielali na preklade

Laco

28.9.2017 18:40:12

reportování chyb v CZ
Zdarec,

Pokud by se vám chtělo, můžete si ukládat screeny s chybami či nesrovnalostmi, a když jich nakupíte více, poslat mi je třeba skrz úschovnu přes PM.

Sám se k důkladnému otestování dostanu až tak za dva týdny.

Ten font měl za úkol vyřešit Michal z BF, zatím to neudělal (to ale neznamená, že to takto necháme být navždy).

Rask

2.10.2017 22:05:17

info
prosím mohl by jste tu pak někdo dát echo, že fonty byly upravené a případně zda FFG už přidali i ten překlad co ještě v aktuální verzi chybí?

Čekám na to, abychom s kamarády pak zahráli konečně v češtině, už jsem se těšil že to otestujem v této verzi, ale ten font rozhozený co tam použilo FFG mi hrozně kazí celkový dojem z Vaší práce, tak nějakou seanci radši uspořádám až po úpravě.. Snad to nebude trvat měsíce :) Děkuji

18.10.2017 09:58:51 | Upraveno autorem (porovnej)

RE: info
Zdar,

Dnes se ke mně dostaly hmatatelné důkazy o tom, že ten problém s fontem ve FFG už řeší :).

Až to bude opravené, dám vědět. Nebo si toho možná někdo všimne dříve, protože se mu nabídne ke stažení aktualizace Češtiny.

Překlad Trials of Frostgate bude podle mě dostupný v rámci týdnů až měsíců, ale těžko říct.

Rask

19.10.2017 12:52:29

Rask
Super info díky!

19.10.2017 15:10:14

Opraveny font
Dnes (26.10.) mi prisla aktualizacia s opravenym fontom....

26.10.2017 14:03:05

android
Přesně,aktualizace 1.41 a font je v pořádku.
A vypadá ,že i ta nová kampaň je přeložena(nemám koupeno).

Tak Trials Of Frostgate asi přeložen není.

26.10.2017 16:23:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka
Trials of Frostgate přeložené jsou. Nevím, proč to v této aktualizaci nezpřístupnili. Tak snad příště...

27.10.2017 07:21:18

Vyzkoušeno
Tak jsem appku stáhnul a vyzkoušel zatím jen výukový scénář. Každopadné je to super, že to na mě mluví česky.

Díky všem, kteří se na češtině pro appku podíleli! Je to bomba!
M.K.

27.10.2017 11:26:22

Překlad Trials of Frostgate
Zdar,

V průběhu překladu ToF ve FFG změnili texty. Něco zrušili, něco přidali. Musíme tedy zareagovat a provést úpravy.

Jak jsem psal níže, dejme tomu pár týdnů...

Rask

27.10.2017 20:20:36

rekapitulace
Vážení hráči Descentu,

uběhl rok a 10 dní od zveřejnění nabídky Blackfiru, že si komunita může sama přeložit do češtiny aplikaci Road to Legend ke hře Descent. Pár nadšenců se na to tehdy vrhlo, ale jejich snaha byla zpočátku poměrně vlažná. Z původní party prakticky zůstal jen jeden aktivní člen (sebe nepočítám, nakonec jsem odvedl pouze minimum práce), ale podařilo se přibližně v únoru oslovit druhou vlnu nadšenců, kteří už se na překlad vrhli s plnou vervou, takže na začátku května jsme mohli prohlásit, že překlad je hotov, i když FFG nám dokázalo měnit podklady prakticky pod rukama (naštěstí asi jen jednou). Celkem se na tom podílelo ve větší či menší míře 12 dobrovolníků, přičemž 5 z nich bylo těch nejaktivnějších: Rask, Meeshab, Kf4st, Boart a Fazul.
Od půlky června bylo možno testovat první verzi aplikace v češtině, od půlky srpna pak druhou verzi, kde ale stále byly nedostatky. 27.9.2017 spatřila světlo světa oficiální čeština v RTL, i když stále zde byl problém s fonty. 26.10.2017 byla aplikace aktualizována a byly opraveny fonty, takže hru s aplikací si teď už můžete plně užít v českém jazyce.

Od začátku dubna můžete snahu překladatelů a korektorů ocenit také finančním příspěvkem - připomenu, že k tomu máme zřízený transparentní účet: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2101191212
Všem, kteří doposud přispěli, děkujeme, ale protože všechny příspěvky přišly ještě před oficiálním vydáním češtiny, tak se tímto chceme připomenout i těm, kteří čekali, až si budou moct češtinu v RTL vyzkoušet :)

A práce překladatelů stále nekončí - aktuálně je vydané nové rozšíření Trials of Frostgate, které už máme také přeložené, ale nějakou chvilku bude trvat, než FFG aktualizuje aplikaci.
Všem děkujeme za podporu, jak peněžní, tak jinou.

Za komunitní překladatele a korektory
Duirin

31.10.2017 23:35:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Magic: Portal basic lands
Magic: Portal basic lands
Akt. cena: 35 Kč
Končí za: 15 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas