Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

IN
IN - avatar

Pravidla

Tak konečně můžeme začít diskutovat nad pravidly..:).
Hned mám první dotaz. Při čtení pravidel jsem narazil na odstavec o tom jak se utraceji "surges" za speciální efekty. Chapu to správně tak, že nelze kumulovat jako v předešlé edici? Tedy pokud má zbraň za "surge" +1 damage a já hodím 2 blesky, tak můžu utratit pouze jeden (a za jeden se třeba zbavit únavy), ale nemůžu dát +2 damage. A pak utracení zbylých blesků na únavu, zde je řečeno, že lze utratit také pouze jeden, je to tak?
10.8.2012 16:46:39

mouka 22
Je tam hodně,hodně tenká linka příběhu. Hrát můžeš jakýkoliv scénář. V případě kampaně bych doporučoval stanovený postup, který mírně stírá rozdíly, a žádná strana se nebude cítit moc poškozená. Jiné kampaně se znalostí hry si můžete udělat. Kdo prohraje, vybírá. Samozřejmě si vybere pro sebe tu nejlepší.

16.1.2014 07:39:48

Dotaz
Chtel bych se preprat, takove ujisteni....na nektery kartach specializaci je napsano ,, pouzij tuto kartu, kdyz...." na jinych je ,,vycerpej". Slovo vycerpej je jasny, zahraju kartu, vycerpam a muzu hrat zase az v dalsim kole. Ale to druhe nevim, jestli neni myslene stejne jen jinak napsane. Priklad u specializace ,,lovec" zakladni dovednost ( ted nevim presne) ,,hbity" Pote co prisera vstoupi na sousedici policko s hracem, muze tento pouzit kartu a posunout se o jedno pole. Prisera pokracuje svou akci. Znamena to, ze to muzu pouzivat do doby nez mi zbude nejaka vydrz (plati se za to jedna vydrz) nebo taky jen jednou za kolo? Diky.

16.1.2014 09:05:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Prorazeni
A dalsi dotaz ac jeste nemam odpoved ani na ten predesli. :) Priklad ,,sekac z draciho zubu" ma vlastnost ,,prorazeni 1". A za blesk energie muze zahrat ,,prorazeni 2"" Neni tam plus, tak predpokladam, ze to nahrazuje to puvodni prorazeni. Nebo to je opravdu prorazeni navic a dohromady teda 3? Dekuji.

17.1.2014 13:31:08

Dotaz a proražení
Ad Dotaz
Můžeš použít kolikrát chceš za kolo, pokud je splněna podmínka aktivace (příšera na sousedním poli) a máš výdrž - karta se tedy nevyčerpává a není jednorázová.

Proražení
Sčítá se - za blesk získáváš další +2 - z AJ pravidel:

Pierce from multiple sources are added
together, which means that an attack with both “Pierce 1” and “Pierce 2”
ignores up to 3 štíty :-)

Každopádně toto je i v těch českých ;-)

17.1.2014 14:15:32

Prorazeni
V pravidlech pisou ,,Efekt prorazeni ziskany z RUZNYCH ZDROJU se scita" A prave to ,,z ruznych zdroju" me mate. Muzou myslet ruzne karty zbrani treba. Absence znamenka + na karte me vedla k tomu, ze se to nescita, ale nahrazuje. Omlouvam se, hru jsem koupil, zatim nehral, jen studuji pravidla a snazim se prijit na vse, co neni zcela jasne, abych to posleze dobre predal dal. Mozna az budem hrat, tak mi rozdil jedna ci tri v prorazeni ani neprijde, ale ted se mi to zdalo dost silne.

17.1.2014 15:13:24

Ad prorazeni
Veř mi, ze to je sakra rozdíl :-D. Nicméně ten "blesk" je právě bonus navíc - on zas tak často nepadá, resp. ne tak často, jak budeš potřebovat ;-)

17.1.2014 15:20:07

Jsem tu zas.
Dekuji za odpoved, budu to teda pricitat a kdyz to ctu znova, tak to i odpovida. Ale mam dalsi dotaz.....
Jedna se o vlastnost Berserkra s nazvem ,,Mistrostvi se zbrani" kde se pise, ze- ,,pokazde, kdyz provedes utok jednou zbrani na blizko se dvema symboly rukou nebo dvema zbranemi na blizko s jednim symbolem ruky na kazde, muzes vycerpat tuto kartu a pridat k vysledku hodu na utok +1 energie."
A ted me zajima, kdyz v pravidlech je napsano, ze mohu utocit jen jednou zbrani a to i v pripade, ze mam na ruce zbrane dve, jak toho dosahnu. To prvni je jasne, ale ty dve zbrane? Je to tak, ze toto mohu pouzit opravdu jen se dvema zbranema na ruce, ale utocit budu stale jen jednou?

17.1.2014 16:48:43 | Upraveno autorem (porovnej)

JenomKuba
Ano, pro útok máš jen jednu z těch dvou jednoručních zbraní.

17.1.2014 18:28:40

Diky
Dekuji za odpoved. Utocim jednou, ale pokud mam stit, tak nemohu vyuzit tuto vlastnost....takto to budu hrat. Preletl jsem vsechny karty a zatim to je vse, ale pokud se ve hre neco ukaze jako nejasne, zase se ozvu. Jeste jednou diky za reakce.

17.1.2014 18:44:50

JenomKuba
Jj přesně, pokud máš štít tak to Mistrovství se zbrani neužiješ. Prostě jsi Berserker co má řezničit a ne se moc bránit :)

17.1.2014 18:52:03

oficialne erata od blackfire
http://www.hraj.cz/upload/files/Descent%20-%20Errata.pdf

22.1.2014 09:40:03

predmety a lektvary
chcem sa spytať ako je to s predmetmi, napr ochranny amulet, da sa použiť len raz? a potom sa da napr predať? alebo na novy scenar sa obnovy? alebo napr. vybušna lahev, raz ju človek použije a potom sa da predať? to sa mi zda divné :D a potiony sme raz použili a odhodili, toto mi nie je jasné, diky :)

26.1.2014 13:22:36

matko
Předpokládám, že se ptáš na nalezené předměty ve scénáři. Nevím, jak je to přeloženo, ale v Aj verzi je "Po použití otoč kartu". Tím pádem ji můžeš použít jen jednou za setkání. Na konci setkání jdou peníze z karty do společného banku a na další setkání se karta opět zamíchá do balíčku (a to i pokud se nepoužije).

26.1.2014 14:20:40

predmety a lektvary
ano to som sa pytal a predmety ktore najdeš v kartach hladania si môžeš aj nechať do dalších scenarov pri kampani? a otočene sa obnovia alebo nie?

26.1.2014 23:24:55

matko1986
Otočené se neobnoví. A když ukončíš scénář, tak se předmět míchá zpět do balíčku a dostaneš za něj peníze.

27.1.2014 00:09:12

jasné
jasné čiže ostavajú len klasicke predmety čo sa kupuju :) pripadne najdú v tej truhlici myslim, diky

27.1.2014 01:09:31

Karta vládcu zla
Môžu sa dve karty vládcu zla použiť na jedneho netvora? alebo je to nejak obmedzene?a ak je nejaky stav použitý na netvora automaticky si zobere jeden život a kartu odhodi, aj ked je tam písané na karte ponechaj si kartu alebo žeton.

23.2.2014 12:21:50

Nheedom
Dvě různé můžeš, jinak nevím přesně jak je to napsané v českých pravidlech, nemám je teď po ruce, ale jde o to, že dvě karty se stejným názvem nemohou být zahrány na stejný cíl v reakci na stejnou aktivační podmínku. Té druhý části moc nerozumím, ale pokud je uvedeno, že si tu kartu ponecháváš, tak nevidím důvod proč by ji měla nestvůra odhodit.

24.2.2014 10:10:56 | Upraveno autorem (porovnej)

stav
čize nestvura,si kartu vzdy ponechava, test nesplni a ubera si zivoty vzdy na začiatku tahu overlorda,az kym neumre?ak to dobre chapem

24.2.2014 16:34:56

Nheedom
No běžné nestvůry nemají vlastnosti, které by mohly ověřovat při testu, takže pokud je podmínka odhození stavu úspěšné zvládnutí testu, mají smůlu.

24.2.2014 17:36:07

DJ

otázka
Je tato hra těžší než Arkham?

30.6.2014 14:45:43

DJ
Řekl bych, že je to přístupnější, a jestli tě tematicky Arkham láká víc, počkej na český Eldritch, je to pro nováčky lehčí na naučení než Arkham.

30.6.2014 16:18:05

Pravidla
Podľa môjho si to opísal správne. Surge je záblesk moci, ktorý občas našich hrdinov v zápale heroických výkonov pochytí. Preto vďaka nim môžu využiť zvláštne vlastností svojich zbraní/vybavenia.
Každopádne, my to hráme tak, že fatigue(únavu) si môžme znížiť aj viac než o 1.

1.7.2014 14:47:51

DJ

Pomoc s pravidly
Zdravím, chtěl bych se na něco zeptat.
1. Když hráč zla má kartu, která se má zahrát poté co se hrdina pohne na prázdné políčko, může ji zahrát během tahu hrdiny?
2. Karty hledání při základní hře na sobě mohou mít symbol zlaťáku?
Mohu při základní hře tahat v důsledku karty hledání předměty?

9.7.2014 14:24:30 | Upraveno autorem (porovnej)

DJ

Pomoc s pravidly
3. Když mi jako pánovi zla zabijí příšeru, můžu ji ve svém tahu automaticky nahradit tou stejnou?

Díky za odpověď.

9.7.2014 14:26:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Paris
Paris
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas